اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرم کردن fpga/cpld از طریق protel

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرم کردن fpga/cpld از طریق protel

سلام.یکی از روش های برنامه ریزی fpga استفاده از protel هست.کسی میدونه که میشه cpld رو هم با protel برنامه ریزی کرد؟ممنون

پاسخ : پروگرم کردن fpga/cpld از طریق protel

بله مشه
    من این کار رو کردم
    اگر صبر کنید یک مقاله در این مورد دارم می نویسم 10روز صبر کنید

دیدگاه

سلام دم شما گرم.ممنون که جواب دادید .برنامه ریزی با پروتل از یه لحاظ هایی کار رو فوق العاده راحت می کنه

دیدگاه

سلام آقاای fazel.اقا ما بد جوری منتظر این اموزشها هستیما.طالبشیم بد رقم.

دیدگاه

بلاخره با چی بهتره برنامه fpga رو بنویسیم QUARTUS یا پروتل یا ... ؟
          من تازه میخام با fpga کار کنم تو همین اول راهش گیر کردم . :redface:
          A-Hosseini

دیدگاه

سلام.والا هر چیزی جای خودشو داره.با پروتل می تونید بعضی core های آماده و پیچیده رو خیلی راحت و با طراحی بلاکی انجام بدید.تو matlab هم می تونید core های dsp رو طراحی کنید(با ********) a) البته باید dsp builder شرکت altera رو داشته باشید.اما یه سری core آماده هم با verilog و vhdl هستش که باید با quartus یا foundation کار کنید.

دیدگاه

سلام آفا فاضل.به خاطر مقاله شما تو مجله نویز واقعا ممنونم.خیلی خوب و مختصر بود.من بالاخره تونستم یه CPLD xilinx رو تو protel پروگرم کنم.

دیدگاه

سلام
                قابل شما رو نداشت
                به کارتون اومد؟
                من به خاطر مجله گفتم 10روز دیگه ببخشید دیگه

دیدگاه

سلام.آره خیلی خوب بود حالا می تونیم core های خیلی پیچیده تر رو به راحتی پیاده سازی کرد.دوستان اگه تو کتابخونه altium نگاه کنید چیزای خیلی جالبی توش هست.حتی processoreهای اماده هم داره.usb,usart,i2c,i2s,ethernet,can,memory,... هم توش هست.

دیدگاه

سلام دوستان
                    یکی دیگه از امکانات altium دیباگ کردن برنامه در حین کار هستش.برا این کار توی device view روی شکل device دبل کلیک کنید،یه پنجره instrument باز میشه،jtag viewer panel رو کلیک کنید پنجره دیباگر باز میشه که می تونید آنلاین وضعیت پایه ها رو ببینید.

دیدگاه

خوب طراحی توی آلتیوم دیزاینر خیلی جالب و دلچسبه مخصوصا بخش openbus اش. و خیلی coreهایی که ise هم پولیه یا بستست داره . اما بعضی چیزا مثل محاسبه ی FFT و طراحی فیلتر رو من داخلش نیافتم :read:
                      آیا این جور CORE ها رو هم پروتل داره ؟ اگر نداره میشه به نحوی ما فایل رو توی ISE با IPCORE های اون درست کنیم و به صورت یه کامپننت وارد پروتل کنیم؟ یعنی میشه مثلا یه فایل VHDL نهایی از پروژه ی ISE که با iP CORE نوشته شده گرفت ؟ :redface:
                      Gracias A La Vida
                      [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                      http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                      زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

سلام.بله شما می تونید فایل verilog یا vhdl رو تو پروژه اضافه کنید و با انتخاب گزینه creat sheet symbol from sheet or hdl اونو تبدیل به یه component می کنه که تو پروژه می تونید از اون استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط h_namazian66
                          سلام.بله شما می تونید فایل verilog یا vhdl رو تو پروژه اضافه کنید و با انتخاب گزینه creat sheet symbol from sheet or hdl اونو تبدیل به یه component می کنه که تو پروژه می تونید از اون استفاده کنید
                          آره این کارو کردم . اما آیا پروژه ای که با IPCORE های ISE نوشته شده میشه ازش یه فایل VHDL گرفت!؟ :question:
                          Gracias A La Vida
                          [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                          http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                          زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

خب من با core generator xilinx کار نکردم (بعدا امتحان میکنم میشه یا نه) ولی اگه هم نشه یه راه دیگه هست.میتونید فایل های vhdl رو که پروتل درست می کنه رو تو ise اضافه کنید و بعد به core های اون متصل کنید

دیدگاه

سلام حسین
                              میشه بگی پروگرامری که تو التیوم کار میکنی چیه ؟ خودد ساختی یا خریدی؟
                              در ضمن یه سوال دیگم دارم چه جوری میشه تو التیوم یه پروزه رو اماده کرد و تو ise ازش استفاده کرد.ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X