اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک فوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک فوری

با سلام خدمت همه دوستان.من از طرف محل کارم مامور شدم به بهینه کردن یه دستگاه مقسم ولتاز که در واقع کار اصلیش برای تخریب مینه.به دستگاه یه ولتاز 12 ولت وارد میشه و با کمک 18 تا کلید 18 تا خروجی 12 میشه ازش گرفت.با کمک دو تا گردونه هم که هر کدوم 9 حالت دارن میشه خروجی رو به صورت رگباری عوض کرد .یعنی از 1 به 2 به 3 همین طور تا 9 و از 10 تا 18 هم به کمک اون یکی گردونه..دستگاه ریموت کنترل هم داره البته ک 4 حالتس.حالا از ما خواستن اونو بهینه کنیم.یعنی یه صفحه نمیش یا سون سگمنت برای مشخص کردن خروجی on. و اگه بشه یه صفحه کلید برای مشخص کردن خروجی...من خودم دانشجوی کارشناسی الکترونیک هستم اما برقو به صورت عملی زیاد بلد نیستم...گفتم اگه بشه دوستان کمکم کنن شاید با کمک DMUX و mux یا هر میکروی دیگه بشه طراحیش کرد با شرایط زیر....
    1-ابعاد کوچک (الان تقریبا 30 در 20 سانتی متره که این به خاطر 18 تا کلید و دو تا گردونه روی ذسگاهه) که از این کوچیکتر بشه.
    2-مشخص شدن شماره خروجی روی صفحه lcd یا 7segment
    3-اگه بشه از کیبورد استفاده کرد به جای کلید خیلی عالی میشه
    4-حداقل 15 تا خروجی داشته باشه
    5-با ریموت کنترل بشه اونو کنترل کرد
    6 -هزینه ساختش زیاد نشه (من نظامیم و میدونین وضعیت مارو دیگه..البته این یه جور زورکی به من محول شده پس اگه لطف کنین بهم کمک کنین خیلی ممنون میشم)
    با تشکر از همتون

پاسخ : درخواست کمک فوری

سلام
    شما می تو نی از میکرو استفاده کنی
    از dac به راحتی می تونید استفاده کنید اگه هشت بیتی باشه 255 تا ولتاژ تولید کنی
    بعدش هم اونو رو ال سی دی نمایش بدی
    چون ورودی dac دیجیتاله از کیبرد ماتریسی استفاده کن وبا میکرو کنترلش کن
    روش ارزونیه
    یا علی التماس دعا
    اگه سوالی داشتی این ایمیلمه:
    mohamad_1372m@yahoo.com :bye
    محمد.م

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X