اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع تغذیه آزمایشگاهی حدود 0 تا 60 ولت 10 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع تغذیه آزمایشگاهی حدود 0 تا 60 ولت 10 امپر

سلام میخوام یک منبع تغذیه حدود 0 تا60 ولت 10 امپر بسازم
    البته اگر تا45 یا 50 ولت هم بشه که جریانی حدود 7 یا8 آمپر بده هم اشکالی نداره
    یک مدار توی سایت پیدا کردم که 0 تا 35 ولت 3 آمپر بود اما به نظرم به خوبی جواب نده :angry:
    دوستان ، مهندسان،.....................کمکککککککککککککک..... ...........ککککککککککنننننننننننیییییددددددددددد

پاسخ : ساخت منبع تغذیه آزمایشگاهی حدود 0 تا 60 ولت 10 امپر

سلام دایی جان
    منبع 600 واتی تجربه ساخت بالایی نیاز داره. مثلا آیا منبع 60 واتی تابحال ساختی؟
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

شما اول صفر تا 60 رو طراحی کن مثلا با dac و بعد با اضاف کردن ترانزیستور قابلمهای (2n3055)در خروجی جریان رو بالا ببر
      در مورد dac توی سایت توضیحات زیادی داده شده میتونی دنبال بگردی و یا دوتا منبع 0 تا 30 رو سری و بعد تقویت جریان کنی که یه مقدار سخت میشه!!
      مشکلی بود درخدمتم
      انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
      [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
      http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

یک مدار 0 تا 35 ،3 آمپر رو پیدا کردم اما با چند نفر که مشورت کردم گفتن که به خطر جریان پایینش چندان به درد بخور نیست و چند نفر گفتن که از پاور کامپیوتر استفاده کنم که اونم به خاطر ولتاژی تا 12 ولت میده باز برای من کار ایی نداره اما همین پاور کامپیوتر به خاطر -12 ولت تا +12 ولت رو داره باز فکر کنم بعضی جاها بدردم بخوره :bye

دیدگاه

یادم رفت بگم مدار 0 تا 35 دارای دو تا ترانس بود که یکی برای تغذیه خود دستگاه بود و یکی برای خروجی دستگاه که ترانس اول 12 ولت 400 میلی آمپر بود و دومی 40 ولت 4 آمپر که باز خودش مشکلی رو فراهم میکنه هم از نظر وزن و اندازه و هم از نظر قیمت اما خوبی که داشت میشد یک آمپر متر و ولت متر دیجیتال رو ساخت روش نصب کرد
          از همکاریتون ممنونم :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cj mehdi
            یادم رفت بگم مدار 0 تا 35 دارای دو تا ترانس بود که یکی برای تغذیه خود دستگاه بود و یکی برای خروجی دستگاه که ترانس اول 12 ولت 400 میلی آمپر بود و دومی 40 ولت 4 آمپر که باز خودش مشکلی رو فراهم میکنه هم از نظر وزن و اندازه و هم از نظر قیمت اما خوبی که داشت میشد یک آمپر متر و ولت متر دیجیتال رو ساخت روش نصب کرد
            از همکاریتون ممنونم :nice:
            من بعید میدونم که بشه 650وات رو با ترانس معمولی درست کرد. دنبال منبع تغذیه های سوییچینگ باشید.
            این جا خیلی در این مورد بحث شده
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...31.0;topicseen
            [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

یکی از دوستام یک منبع تغذیه 0 تا70 ولت 15 آمپر درست کرده که البته یک مدار ضعیف تر رو خودش اومده تقویت کرده
              من به خاطر اینکه رشتم برق صنعتی هست نمیتونم همچین کاری رو بکنم و باید یک مدار رو گیر بیارم و از روی اون درست کنم (از الکترونیک تقریبا هیچی نمیدونم)
              من این مدار رو برای تست قطعات الکترونیکی که توی رشته من مورد استفاده قرار میگیره میخوام اگه کسی چیزی گیر اورد که بدردم بخوره برام بذاره یک مدار 0 تا 50 ولت 5 آمپر هم پیدا کردم که باز هنوز جریانش یخورده پایینه
              بازم از کسایی که کمکم میکنن ممنونم
              راستی من جهرم زندگی میکنم و اینجا فقط دو تا فروشگاه وسایل الکترونیکی هست که همین دوتا هم تقریبا هیچ چیزی ندارن یا اگه هم دارن قیمت خون باباش میده مثلا یک ترانس 12 ولت 5 آمپر اینجا 10000تومن هست یا مجبورم از همین جا بخرم یا از شیراز بخرم که به هر حال تقریبا یک قیمت در میاد

دیدگاه

اغا کسی نبود که به ما کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry:
                لطفا اگر مداری در این باره دارین کمک کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry

دیدگاه

دایی جان
                  قیمت ترانس توی تهران هم همینه.
                  اگه تجربه ای توی الکترونیک نداری بهتره همون مدار دوستتو کپی بزنی.
                  با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

دایی جان تجربه من چون دانش آموزی در برابر استادی چون شما هست :nerd:
                    اما اگر یک مدار برام بذارین میتونم با کمک دوستام اونو درست کنم

دیدگاه

به نظر شما میشه جریان این مدار رو تقویت کرد؟؟؟؟
                      http://www.elecfree.com/circuit/power-supply/power-supply-regulator-0-50v-2a-by-ic-lm723-transistor-2n3055-bd140-a671/
                      http://www.eleccircuit.com/power-supply-regulator-0-50v-2a-by-ic-lm723-transistor-2n3055-bd140-a671/
                      :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cj mehdi
                        بله امکان پذیره . شما میتونید دهها ترانزیستور با TR1 یا همون 2N3055 موازی کنید و
                        جریان خروجی رو افزایش بدید .
                        فقط یادت باشه مقاومت شنت جریان که مقدارش 0.25 اهم هست رو کاهش بدی تا
                        مدارت بی موقع لیمیت نکنه .
                        شما میتونید 600 وات یا بالاتر ه بسازید . نزارید دیگران ناامید و مایوس تون کنند .
                        کمکی خواستید مطرح کنید .
                        توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

بله امکان پذیره . شما میتونید دهها ترانزیستور با TR1 یا همون 2N3055 موازی کنید و
                          جریان خروجی رو افزایش بدید .
                          فقط یادت باشه مقاومت شنت جریان که مقدارش 0.25 اهم هست رو کاهش بدی تا
                          مدارت بی موقع لیمیت نکنه .
                          شما میتونید 600 وات یا بالاتر ه بسازید . نزارید دیگران ناامید و مایوس تون کنند .
                          کمکی خواستید مطرح کنید .[
                          شما که راه حل رو ارایه میدید خوب کامل بگید دیگه!
                          وقتی 10 ترانزیستور رو باهم موازی میکنید.قسمت رگولاتور میتونه 60 آمپر رو از خودش عبور بده و ولتاژ رو هم تنظیم کنه.
                          اما سوالی که اینجا پیش میاد اینه که این 60 آمپر رو از کجا بیاریم؟؟ از همون ترانس 2 آمپری؟
                          شما اول یه مدار 60 ولت 11 آمپری پیدا کنید بعد در مورد قسمت تنظیم ولتاژش بحث کنید که ساده ترین بخششه.
                          درست کردن این منبع تغذیه با ترانس امکان نداره و حتما باید مدار سوییچینگ باشه.اگر کسی چیزی میگه فقط برای نشون دادن راهه نه نا امیدی بقیه!! شما راه رو درست برید 600 وات که سهله 1200 وات هم میتونید درست کنید :agree:
                          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

برای افزایش جریان میتونی از آرایش زیر استفاده کنی :

http://www.ecapic.ir/image2/ECA-100910181949.jpg

دوستمون هم درست میگن باید از پاور سوئیچ مد برای ورودی استفاده کرد
                            من چندتا شماتیک توان بالا دارم که به محض پیدا کردن پلودش میکنم .
                            توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

از همه دوستان ممنون هستم
                              به ویژه از SHAHIN BAHARI و ALFA+ (لطفا شماتیک ها رو که گفتی برام بذار)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X