اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آفست لودسل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آفست لودسل

سلام. من یه لودسل مینیاتوری خیلی دقیق خریدم که تو برگه کالیبراسیونش واسه حالت بی باری ولتاژ صفر نوشته. ولی وقتی با پ امپ می بندمش و تست می گیرم تو حالت بدون بار ولتاژ صفر نشون نمی ده. کسی می دونه دلیلش چیه و چیکار باید بکنم؟ ممنون می شم اگه کمک کنید.

پاسخ : آفست لودسل

خب اگه با op-amp تقویت بکنه ولتاژ لودسل خیلی کم هم که باشه مثلا در حد همون 0 مثلا 0.1 بازم op-amp تقویتش میکنه. شما بیاین اون ولتاژ رو که در خروجی op-amp هست رو برا adc به منزله 0 در نظر بگیرین و اگه از اون بیشتر شد با adc اندازه گیری کنید. یا مثلا از یه تقسیم مقاومتی تو خروجی خح-شئح استفاده کنید.
    اگر روزي هيچ مشکلي سر راهم نبود ؛ ميفهمم که راه را اشتباه رفته ام!

دیدگاه

یعنی اگه بدون اپ امپ اندازه گیری کنم ولتاژ صفر بهم می ده؟ اصلا همچین کاری درسته و جواب می ده؟
      و سوال دیگه اینکه اصلا برای بستن مدار همچین لودسل دقیقی چه اپ امپ و چه ADC مناسبه؟ به من گفتن AD620 و LM324 همزمان برای تقویت و شیفت دادن آفست به صفر استفاده کنم. اما استادم میگه همچین لودسل گرونی اصلا نباید افست داشته باشه و مدار من اشتباهه :sad: این AD7730 چطور؟ برای اینکار مناسبه؟ برای از بین بردن نویزها چیکار باید بکنم؟ چون کارم باید خیلی دقیق باشه :redface:
      ممنون از جوابتون

دیدگاه

دایی جان گلم
        من بیشتر از 1000 لودسل تاحالا استفاده کردم و هیچکدومشون افست صفر نداشت!! نیازی هم نیست که صفر باشه چون ما افست رو توی نرم افزار با ZERO کردن حذف می کنیم.
        آی سی AD7730 تا سال 2008 بهترین آی سی خودن لودسل بود اما حالا دیگه دایناسور شده.
        حالا از آی سی خیلی دقیقتر و ارزونتر بنام AD7780 استفاده میشه.
        در تاپیک زیر از AD7730 شروع کردیم و به AD7780 رسیدیم و مطمئنا با خوندن تمام 18 صفحه دیگه هیچ سوالی درباره لودسلها برات باقی نمی مونه:
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21006.255
        با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

خیلی ممنون. اون تاپیک رو حتما مطالعه می کنم. در کل من تا حالا با لودسل کار نکردم و زیاد هم مدار نبستم. میشه لطفا یه مدار پیشنهادی برای بستن لودسل و نشون دادن مقادیر اون تو کامپیوتر بهم بدین. از چه آی سی هایی باید استفاده کنم و مدارمو ببندم ؟ و برای نویزگیری چه کار کنم؟ لودسلم هم یک کیلوگرمی هستش. اگه کمکم کنید ممنون میشم، چون خیلی عجله دارم و چند وقته دارم گیج می خورم و نمی دونم چه کار کنم. مثل اینکه شما اینجا خیلی واردید و اطلاعات زیادی دارید.

دیدگاه

تورو خدا جوابمو بدید کارم خیلی گیره و عجله دارم :sad:

دیدگاه

دایی جان گلم
              می خوای تمام اون تاپیک رو اینجا کپی- پیست کنیم؟! :biggrin:
              مطمئنم که چیزی کم نداره. وقتی اونو مطالعه کردی هر سوالی بود در خدمتم.
              قضیه اونقدر ساده است که خودت بعدا می خندی
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X