اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی سنسور تغییر مختصات ( شتاب سنج )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی سنسور تغییر مختصات ( شتاب سنج )

سلام به همه . من دانشجوی لیسانس الکترونیک هستم .

د نبال سنسوری هستم که بتونم یا بتونه با تعریف کردن مختصات صفر تغییرات رو با یه KMZ51 (سنسور جهت یاب) یه صورت یک نقشه حرکتی در بیارم .

نمی دونم میتونم از یه پک ماژول GPS استفاده کنم ولی از ماهواره برای ارتباطش ( ارتباط اولیه ( ماژول offlin ) استفاده نکنم ) و مختصات اولیش رو صفر تعریف کنم . ( من نمی خوام از ارتباط ماهواره ای استفاده کنم ) و بقیه تغییرات مختصات رو از 0 و0 و0 رو سریال داشته باشم.

عیب کار اینجاست که من آنچه هستم را با آنچه باید باشم اشتباه می کنم،خیال می کنم آنچه باید باشم هستم،در حالیکه آنچه هستم نباید باشم.

پاسخ : راهنمایی سنسور تغییر مختصات ( شتاب سنج )

اگه نا مفهومه توضیح بدم ؟
    اگه کسی تونست کمک یا راهنمایی کنه ممنونش میشم.
    عیب کار اینجاست که من آنچه هستم را با آنچه باید باشم اشتباه می کنم،خیال می کنم آنچه باید باشم هستم،در حالیکه آنچه هستم نباید باشم.

دیدگاه

سلام
      کمی بیشتر توضیح بده
      میخوای قطب نما بسازی؟

دیدگاه

شما با ترکیب شتابسنج و ژیروسکوپ (سرعت زاویه ای) و اتتگرال گیری از خروجی اونها میتونی به هدفت برسی. به این ترکیب اصطلاحا INS (Inertial Navigation System) میگن. البته کار آسونی نیست . مخصوصا اینکه خیلی حساس هست و اگه در طولانی مدت ازش میخوای استفاده کنی ناگزیر باید اونو با یه چیز دیگه مثل GPS باید کالیبره کنی. چون بعد از چند ثانیه یا چند دقیقه بسته به دقت سنسورها و مدار شما دچار خطای زیادی میشه. برای شتاب سنج سنسورهای سری ADXL و برای ژیروسکوپ از سری ADXRS میتونی استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
          شما با ترکیب شتابسنج و ژیروسکوپ (شتاب زاویه ای) و اتتگرال گیری از خروجی اونها میتونی به هدفت برسی. به این ترکیب اصطلاحا INS (Inertial Navigation System) میگن. البته کار آسونی نیست . مخصوصا اینکه خیلی حساس هست و اگه در طولانی مدت ازش میخوای استفاده کنی ناگزیر باید اونو با یه چیز دیگه مثل GPS باید کالیبره کنی. چون بعد از چند ثانیه یا چند دقیقه بسته به دقت سنسورها و مدار شما دچار خطای زیادی میشه. برای شتاب سنج سنسورهای سری ADXL و برای ژیروسکوپ از سری ADXRS میتونی استفاده کنی
          من تا دلت بخواد روی این بحث کار کردم
          ما از ماژول 6dof atomic که روش سنسور شتاب سه جهته و سه ژیروسکوپ برای سه جهت داشت استفاده می کردیم
          و از هر الگوریتمی که بگی از شبکه های عصبی گرفته تا تبدیل موجک توش به کار بردیم
          ولی بیشتر از چند ثانیه دووم نمیاورد و خیلی خیلی حساس بود
          سنسور ما سنسور خوبی بود(240000 تومان)
          ولی باز دقتش کافی نبود باید دنبال سنسورهای فوق العاده بگردی (گرون هستند)
          بازم شاید به چند دقیقه بتونی برسی
          www.tehranelec.com

دیدگاه

من با استادم صحبت کردم . گفت میتونی از GPS آفلاین استفاده کنی و مختصات اوولیشو صفر کنی . چون GPS هم شتاب سنج داره هم قطب نما .
            اما گفت بیشر از 1 min دووم نمیاره چون خطای مختصات می گیره . ولی گفت می تونی بعد از مثلا 30 ثانیه مدار GPS رو ریست کنی و از 0 , 0 , 0 شروع کنی و به مختصات قبلی اضافه کنی.
            از همطون ممنونم :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمد خانی
              من تا دلت بخواد روی این بحث کار کردم
              ما از ماژول 6dof atomic که روش سنسور شتاب سه جهته و سه ژیروسکوپ برای سه جهت داشت استفاده می کردیم
              و از هر الگوریتمی که بگی از شبکه های عصبی گرفته تا تبدیل موجک توش به کار بردیم
              ولی بیشتر از چند ثانیه دووم نمیاورد و خیلی خیلی حساس بود
              سنسور ما سنسور خوبی بود(240000 تومان)
              ولی باز دقتش کافی نبود باید دنبال سنسورهای فوق العاده بگردی (گرون هستند)
              بازم شاید به چند دقیقه بتونی برسی
              با سلام
              دوست عزیز من در این صفحه خواندم که شما با Imu کار کردین و موفق هم شدید،من برای رباتی که می سازم احتیاج به این ماژول دارم
              ماژول را خریدم ولی هر چه به دیتا شیت مراجعه می کنم نمی توانم از طریق کامپیوتر با آن ارتباط پیدا کنم. :angry: :angry:
              شما اگر راه کار مناسبی سراغ دارید یا راهی که جواب دهد به ما هم کمک کنید. :agree:
              چند تا سوال دیگه : :smile:
              آقا این ماژول از طریق سریال متصل می شود؟
              برنامه های که خود شرکت داده کافی است؟(6DOF Atomic)
              و...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X