اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت کننده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت کننده

سلام ....
    یه سوال آسون!
    یه موج سینوسی دارم با دامنه 6 ولت ،میخوام با ترانزیستور تقویت کنم که بشه 10 ولت.از چه آرایشی باید استفاده کنم؟ :angry:
    تقویت کننده های توان (کلاس A و Bو C)تقویت دامنه هم دارن؟؟
    me@baran

پاسخ : تقویت کننده

در حد پیشنهاد وگرنه ما مدتهاست که رنگ ترانزیستور رو هم ندیدیم
    بدلیل بزرگ بودن دامنه ولتاژ ورودی از تقویت کننده های توان پوش پول باید استفاده کنی

دیدگاه

مگه قرن چنده که ترانزیستور دیگه رفته !!!
      ممنون.
      me@baran

دیدگاه

شما از دانشگاه که در میای بیرون(عموما) اون چیزایی که سر کلاس خوندی میبوسی میذاری یه گوشه. بعد میکرو یادمیگیری و یه زبون برنامه نویسی و اگه حال داشته باشی سراغ FPGA هم میری. از ترانزیستور هم در حد سوئیچ اونم برای راه انداختن رله و نه درست کردن تقویت کننده استفاده میکنی چون هر چیزی رو که بخوای بسازی عملا تو بازار وجود داره و تو باید توانایی کار با اونها رو بلد باشی(و یا بهتره بگم که تو اگه از وجود اونها هم اطلاع داشته باشی خب یه کمک بزرگه)

دیدگاه

آخه ببین عزیز، شما اگه بخوای با ترانزیستور یه سیگنال رو تقویت کنی، هزار جور دردسر داره. دامنه سیگنال کوچیکش در حد میلی ولته. البته اگه همین جوری با یه امیتر مشترک هم کار کنی شاید تقویت کنه، اما خوب نیست.
          ما حتی توی دانشگاه هم واسه تقویت از opamp استفاده می کردیم. چه برسه به بیرون دانشگاه :rolleyes:
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سوال: تقویت کننده جریان

سلام
            من اطلاعات زیادی در مورد الکترونیک ندارم. خیلی هم اطلاعاتم کم نیست. البته پروژه دوره کاردانی من، هم سخت افزار بود هم نرم افزار. بگذریم.
            چجوری میشه یک باتری رو که شدت جریان پایینی داره تقویت کرد طوری که شدت جریانش بره بالا. به طور مثال یک باتری خورشیدی دارم که می خوام شدت جریانشو افزایش بدم. ولتاژش 12 ولته ولی جریانش خیلی کمه. فرمول خاصی داره؟
            اگه ممکنه خیلی تخصصی توضیح ندید که متوجه نشم.

ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X