اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری سطح آب مخزن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری سطح آب مخزن

سلام به همگی
    می خاستم بدونم برای اندازه گیری سطح مخزن آب با ارتفاع حدود 1 متر و دقت پایین کسی راه حل مناسب و یا تجربه ای در این زمینه داره
    خطا در حدود 5 سانتی متر بیشتر نیاز ندارم

قبلن از همگی تشکر می کنم
    اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

پاسخ : اندازه گیری سطح آب مخزن

فکر میکنم با سنسور مادون قرمز بشه تشخیص داد
    برای انسان های بزرگ،بن بستی وجود ندارد،چون بر این باورند که:
    یا راهی خواهم یافت ، یا راهی خواهم ساخت...

دیدگاه

سلام از سنسور التراسونیک استفاده کن

TXD سنسور رو فرکانس 60 کیلو هرتز(با 555) تنظیم کن ثابت.

RXD رو بده با یک مدار " جمع کننده" به ADC میکرو کنترل AVR بعد راحت می توانی فاصله رفت و برگشت موج آلتراسونیک 60KHZ را داشته باشی.

موفق باشی
      خداوندا
      از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
      فراموشش کن
      دکتر علی شریعتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeed Bagherani

سلام به همگی
        می خاستم بدونم برای اندازه گیری سطح مخزن آب با ارتفاع حدود 1 متر و دقت پایین کسی راه حل مناسب و یا تجربه ای در این زمینه داره
        خطا در حدود 5 سانتی متر بیشتر نیاز ندارم

قبلن از همگی تشکر می کنم
        سلام
        از فاصله سنج با سنسور آلتراسنیک استفاده کنید. من اینو قبلا ساختم و سورس و فایل پی سی بی و شماتیک هم در سایت گذاشتم.
        در ضمن این 1.5 متر جواب می دهد.
        اینم لینک دانلود:
        http://hayatieng.com/index.php?option=com_content&view=article& id=61:1389-03-25-17-31-36&catid=44:1389-01-07-20-43-13&Itemid=77
        موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی نژادجواد
          فکر میکنم با سنسور مادون قرمز بشه تشخیص داد
          ممنون
          ولی توی منبع نمیدون چطوری باید اونو سوار کرد و در ضمن اصلن نمیدونم چطوری

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط avr1083
            سلام از سنسور التراسونیک استفاده کن

TXD سنسور رو فرکانس 60 کیلو هرتز(با 555) تنظیم کن ثابت.

RXD رو بده با یک مدار " جمع کننده" به ADC میکرو کنترل AVR بعد راحت می توانی فاصله رفت و برگشت موج آلتراسونیک 60KHZ را داشته باشی.

موفق باشی
            ممنون از اسخ شما
            میشه یکمی بیشتر راجع به اون فقسمت جمع کننده بیشتر توضیح بدی و اینکه دقت حدود 2 میلی ثانیه در تبدیل آناتلوگ به دیجیتال میکرو رو چطوری میشه حذف کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
              سلام
              از فاصله سنج با سنسور آلتراسنیک استفاده کنید. من اینو قبلا ساختم و سورس و فایل پی سی بی و شماتیک هم در سایت گذاشتم.
              در ضمن این 1.5 متر جواب می دهد.
              اینم لینک دانلود:
              http://hayatieng.com/index.php?option=com_content&view=article& id=61:1389-03-25-17-31-36&catid=44:1389-01-07-20-43-13&Itemid=77
              موفق باشید
              با تشکر از شما
              فقط رمز فایل رو هم بزارید لطفن

دیدگاه

با تشکر از همگی دوستانی که منو همراهی کردن
                راستش من تجربه خوبی از سنسور های مافوق صوت ندارم
                بغیر از بحث نویز و دقت پایین این سنسور ها مسئله رطوبت در مخزن آب هم وجود داره که فک می کنم خودش یه مشکل اساسی باشه
                منتظر راهنمایی بقیه دوستان هستم

دیدگاه

با تشکر از شما
                  فقط رمز فایل رو هم بزارید لطفن
                  www.HayatiEng.com

با تشکر از همگی دوستانی که منو همراهی کردن
                  راستش من تجربه خوبی از سنسور های مافوق صوت ندارم
                  بغیر از بحث نویز و دقت پایین این سنسور ها مسئله رطوبت در مخزن آب هم وجود داره که فک می کنم خودش یه مشکل اساسی باشه
                  منتظر راهنمایی بقیه دوستان هستم

سلام
                  دوست عزیز بهترین چیز برای اندازه گیری ارتفاع مخزن آلتراسنیک است ولی اگر می خواهید کار صنعتی انجام دهید می تونید از سنسور آلتراسنیک صنعتی استفاده کنید.
                  من تو لاله زار برای یک پروژه مشابه کار شما که مخزن قیر بود قیمت گرفتم اون زمان یک نمونه بود 250 هزار تومان و یک نمونه دیگر بود که آلمانی و جنس مرغوب بود قیمتش 450 هزار تومان بود.
                  این دو سنسور هم ضد آب و هم رطوبت و هم گاز و ...
                  یک سنسور کاملا صنعتی است.
                  دوست عزیز شما اگر می خواهید کار صنعتی انجام دهید قضیه اش خیلی فرق میکنه با یک کار آزمایشگاهی ، الان این سنسورها آلتراسنیک که جفتی 3000 تومان است اینها برای کارهای آزمایشگاهی خوب هستند.
                  اگر سنسور آلتراسنیک نمی خواهید کار کنید می توانید از لیزر هم استفاده کنید و....
                  موفق باشید
                  د

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
                    www.HayatiEng.com

اگر سنسور آلتراسنیک نمی خواهید کار کنید می توانید از لیزر هم استفاده کنید و....
                    موفق باشید
                    ممنون
                    این لیزر ها که گفتی قیمت ش چقدره
                    دقت و پیاده سازی ش چطوره

دیدگاه

ممنون
                      این لیزر ها که گفتی قیمت ش چقدره
                      دقت و پیاده سازی ش چطوره

راستش انواع مختلفی داره از 35 هزار تومان شروع میشه به بالا و....
                      من راستش از لیزر تا حالا برای فاصله سنج استفاده نکردم ولی دستگاه های بازاربش رو دیدم.
                      موفق باشید

دیدگاه

جناب حیاتی

ببخشید مثل اینکه روز رو اشتباه نوشتید
                        ممنون میشم اگه مجددن بررسی کنید

دیدگاه

به نظر من بهترین روش برای کاری که شما میخواید انجام بدید همون استفاده از فراصوته
                          ولی این به این معنی نیست که شما خودتون برید دنبال ساخت فاصله سنج بلکه میتونید ماژول اون رو بسته به دقت و شرایط کار با یه قیمت مناسب تهیه کنید.
                          اگر دوستانی که مادون قرمز و لیزر رو پیشنهاد دادن یکم بیشتر توضیح بدن ممنون میشم.مخصوصا مادون قرمز.
                          در مورد لیزر هم، آب یه مایع شفاف و طبیعتا نور لیزر هم از سطح مایع انعکاس پیدا میکنه و هم از کف مخزن.آیا این مسائل تاثیری در استفاده از این روش داره؟

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

سلام

میخوام اب داخل مخزن رو که مثلا هزار لیتر اب داره رو اندازه گیری کنم کسی اگه مدارشو داره بزاره ممنون میشم یا میتونین راهنمایی کنید ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X