ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45

موضوع: ساخت ربات

2006/03/03
    تهران
    92
    0

ساخت ربات

با سلام به همه دوستان:

من يه پیشنهادي دارم هر کي که ميخواد يه کار عملي توپ انجام بده الان وقتشه مي خوام يه ربات بسازيم اما براي شروع اگه بتونيم با يه کامپيوتر مثلا يه آرميچر يا چند تا ديود رو کنترل کنيم
    قدم بزرگي برداشتيم کليد کار در کار با پورت هاست يعني اگه بتونيم(که به اميد خدا میتونيم)
    همون کار بالارو انجام بدين 90 درصد راه رو رفتيم بقيه برنامه نويسيه اونوقت هر دستگاهي رو ميتونيم کترل کنيم يعني يه کار عملي به درد بخور در همه جا فکرشو کنين که دستگاهي بسازيم که هوشمند باشه(با استفاده از برنامه نويسيه هوش مصنوعي)اين دستگاه ميتونه تو يه کارخانه کار کنه يا توي يه اپارتمان رباتي که پردازندش يه کامپيوتر پنتيوم باشه يعني آخر رباتيک!!
    روش فکر کنين چيز توپيه !!!
    آخرش یه ربات خفن میسازم!
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

Re: ساخت ربات

نقل قول نوشته اصلی توسط hooshmand
    با سلام به همه دوستان:

من يه پیشنهادي دارم هر کي که ميخواد يه کار عملي توپ انجام بده الان وقتشه مي خوام يه ربات بسازيم اما براي شروع اگه بتونيم با يه کامپيوتر مثلا يه آرميچر يا چند تا ديود رو کنترل کنيم
    قدم بزرگي برداشتيم کليد کار در کار با پورت هاست يعني اگه بتونيم(که به اميد خدا میتونيم)
    همون کار بالارو انجام بدين 90 درصد راه رو رفتيم بقيه برنامه نويسيه اونوقت هر دستگاهي رو ميتونيم کترل کنيم يعني يه کار عملي به درد بخور در همه جا فکرشو کنين که دستگاهي بسازيم که هوشمند باشه(با استفاده از برنامه نويسيه هوش مصنوعي)اين دستگاه ميتونه تو يه کارخانه کار کنه يا توي يه اپارتمان رباتي که پردازندش يه کامپيوتر پنتيوم باشه يعني آخر رباتيک!!
    روش فکر کنين چيز توپيه !!!
    با سلام
    دوست عزيز نمي دونم ولي معلومه شما علاقه وافري به مدارهاي كنترلر تحت كامپيوتر داريد اين خيلي خوبه
    يه پيشنهاد هر تصوري كه در مورد ربات مورد نظرداري بيان كنيد من هم يه پروژه ربات با چند دوست دردست ساخت دارم
    حتما بهت كمك مي كنم
    فقط مي خوام از تصورات ذهنيت گاه باشم اونوقت بهتر مي تونيم كار كنيم
    موفق باشي
    2006/03/03
    تهران
    92
    0

ساخت ربات

سلام رضا جان نمی دوني چقدر از جوابت خوشحال شدم تصور ذهني من از یک ربات مجموعه ای از اعضاي حرکتي وبینائي و لامسه همراه یک واحد پردازش مرکزي یا مغزه که اساسا ساختن چنين چیزي از عهده یک نفر خارج است(البته اگه بخواهيم یه چیز توپ درست کنیم وگرنه اسباب بازي ساختن راحته)
    من مي خوام کنترل تمام اعضاي مکانیکي و سنسورها را بوسيله کامپیوترم در دست داشته باشم بتونم بهش برنامه اي براي حرکت بدم یا براي پردازش تصوير یا انجام یک هدف معین که ميتونه مجموعه اي از تمام اينها رو در بر داشته باشه از میکروکنترلها خوشم نمياد وقتي من يه پنتيوم دارم چرا وقت خودمو با يه 8051 تلف کنم؟وقتي ميشه مجموعه اي از نرم افزارهاي قدرتمند را بکار گرفت چرا آدم وقت خودشو برای چند تا دستور اسمبلي تلف کنه؟البته من از صميم قلب براي تمام کساني که براي يادگيري زحمت ميکشن به خصوص با امکانات کم احترام قائلم و دستشونو هم مي بوسم ولي فکر ميکنم که بکار گیري ابزارهاي قدرتمند همراه با کار جمعي نتایج بزرگتري را هم به دنبال خواهد داشت بازم از اينکه لطف کردي و جواب دادي ازت ممنونم
    آخرش یه ربات خفن میسازم!
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

ساخت ربات

دوست عزیز سلام
    اگه اجازه بدی من امشب برات چند مطلب کلی اماده بکنم
    تا خودت تصمیمی بگیری
    این هدف هادی که داری زحمت زیادی داره ولی بسیار ارزشمندند
    به نظر من همیشه برای رفتن به پله های بالاتر باید پله اول رو رد شد
    صبرداشته باش منم ختما کمکت می کنم
    البته خودمم تازه شروع کردم ولی تاجادی که بتونم همراهت هستم

2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

ساخت ربات

با سلام خدمت دوستان
    دوست عزيز شما براي رسيدن به هدفتون بايديعني قانون اينه بايد از ابتدا واهسته ولي باهدف شروع بكنيد
    مي دونم خيلي دلتون مي خواد زود به هدفتون برسيد
    ولي بايد اين شروع وراه جلوي اون رو بگذرونيد
    واسه همين بايد براي ساخت ربات از مراحل اوليه شروع بكنيد
    اكثركساني كه تو زمينه الكترونيك هستند يا گرايش انالوگ دارند يا گرايش ديجيتال البته نه اينكه از يكي بزنند نه ولي علاقه به يكي از اون يكي بيشتره
    بايدبگم كه ساخت ربات تقريبا لازمه اش آشنائي به هر دو اين بخشه
    حالا من تقريبافكر مي كنم شما مشكلي درديجيتال نخواهيد داشت ولي قسمت انالوگ؟
    واسه همين اول شما بايددرمراحل اوليه اقدام به كسب معلومات مورد نيازتون بكنيد
    حوصله وصبرزيادي مي خواددرسته؟
    خوب به نظرمن شمابايدهمراه بامدارهاي عملي كه روش كارمي كنيد به هدف هاي بزرگتون بال و پربديد
    من ازقسمت بعد سعي مي كنم مدار ساده يه ربات رو اماده بكنم
    موفق باشيد.
    2006/03/30
    3
    0

ba salam
    fec mikonam man betunam to zamineie kontorol be computer komaketun konam
    ohammad
    2006/03/03
    تهران
    92
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mh_electronic
    ba salam
    fec mikonam man betunam to zamineie kontorol be computer komaketun konam
    سلام دوست عزیز لطفا منو راهنمائي کن که از کجا بايد شروع کنم؟من يه کامپيوتر پتتيوم 850 دارم اگه کمک کني منو مديون خودت کردي
    آخرش یه ربات خفن میسازم!
    2005/12/28
    تبريز
    4,216
    1,149

ساخت ربات

سلام منم با نظر آقا رضا كاملا موافقم.
    واسه ساخت ربات هم آنالوگ و هم ديجيتال لازمه كه بسته به مقدار خواست و اطلاعاتتون بايد كم كم جولو برين.
    اول كامل مشخص كنين كه از اين چيزي كه مي خواين درست كنين چه انتظاري دارين. يعني چي كارا بايد بكنه. بعد برين دنبال طراحي آنالوگ مدار هاي مورد نياز بعد بر اساس مداري كه طراحي كردين نرم افزارشم بنويسين(توانايي هاي مدارتون بايد معلوم شه). بعد اين دو تارو به هم مربوط كنين !
    البته همه ي اينها فقط نوشته هستن ! تو عمل خيلي فرق مي كنن ولي اول آخرش همينه !!
    2006/03/03
    تهران
    92
    0

ساخت ربات

نقل قول نوشته اصلی توسط vampire
    سلام منم با نظر آقا رضا كاملا موافقم.
    واسه ساخت ربات هم آنالوگ و هم ديجيتال لازمه كه بسته به مقدار خواست و اطلاعاتتون بايد كم كم جولو برين.
    اول كامل مشخص كنين كه از اين چيزي كه مي خواين درست كنين چه انتظاري دارين. يعني چي كارا بايد بكنه. بعد برين دنبال طراحي آنالوگ مدار هاي مورد نياز بعد بر اساس مداري كه طراحي كردين نرم افزارشم بنويسين(توانايي هاي مدارتون بايد معلوم شه). بعد اين دو تارو به هم مربوط كنين !
    البته همه ي اينها فقط نوشته هستن ! تو عمل خيلي فرق مي كنن ولي اول آخرش همينه !!
    با سلام رباتي که من ميخوام بسازم رباتيه که قدرت بينائي داره در حدي که ميتونه تمام اشيا اطراف خودشم شناسائي کنه و مثلا يه شي خاص رو پيدا کرده و اونو بياره يا گزارش بده که مثلا از اون شي خاص چند تا ميبينه يه همچين چيزي!!
    آخرش یه ربات خفن میسازم!
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

ساخت ربات

خوب
    حالا دوست من براي اين كه كاملا به اين مورد واقف بشيد كه اين كار اذيت زيادي داره و بايد حوصله بكنيد

مي گم بيايد از بينائي شروع بكنيد چون اونطوري كه من مي بينم شما به اين مورد خيلي علاقه داري البته من وخدمم هيچ اطلاعاتي ندارم ولي سعي مي كنم باهاتون باشم

خوب شما مي خوايدرباتتون ببينه من يه كم ساده تر رو بهتون توصيه مي كنم از اون شروع بكنيد

فرض بكنيد مي خوايد يه ربات مسير ياب بسازيد واسه تشخيص نور

نور خودش يه بحث تو بينائيه خوب اگه مي خوايد شروع بكنيد ببينيد مي تونيد يه مدار رو بسازيدكه به نور حساسيت نشون بده
    اين قدم اوله
    باز مي گم دوست خوبم واسه رسيدن به بالا از پائين بايد رفت

مطمئن باشيد اگه مصمم باشيد به اونيكه مي خوايد مي رسيد

خوب از ساده شروع بكنيد

دوستان هم اينجا كمكتون مي كنند
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45