اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین روش واسه ترمز موتور چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین روش واسه ترمز موتور چیه؟

سلام دوستان لطفا کمک کنید ببینم که بهترین روش واسه ترمز و قفل کردن موتورها تو روبوت چیه ؟واسه برنامه نویسیش میگم

پاسخ : بهترین روش واسه ترمز موتور چیه؟

سلام دوست عزیز
    به نظر من هیچ فرقی ندارد که چه جوری ایست بدی
    میتونی هر دو پورتی که به موتور میرود رو 1 منطقی (+5)بدی یا هر 4 تا را 0 بدی
    امام علی (ع):

* آنچه را که از عمرت مانده دریاب و امروز و فردا نکن. بسیار کسان پیش از تو سرگرم امروز و فردا شدند و گرفتار اجل گشتند و غفلت زده شدند.

دیدگاه

به نظرم اگه هر 4 تا را یک و یا صفر بی خوب باشه ولی یک را دیگه هم هست که ممکنه به موتور ضزبه بزنه واون اینه که جای مثبت و منفی رو برای مثلا 1میلی ثانیه عوض(دقیق نمیدونم باید آزمایش کنی)کنی .اونوقت ممکنه به موتورت ضربه وارد بشه.
      همیشه در حال یادگیری.سعی می کنم موانع سر راهم را بردارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-electoronic
        به نظرم اگه هر 4 تا را یک و یا صفر بی خوب باشه ولی یک را دیگه هم هست که ممکنه به موتور ضزبه بزنه واون اینه که جای مثبت و منفی رو برای مثلا 1میلی ثانیه عوض(دقیق نمیدونم باید آزمایش کنی)کنی .اونوقت ممکنه به موتورت ضربه وارد بشه.
        اگه موتور ولتاژ پایین باشه مثل موتور ربات ها چیزیش نمیشه.

بهترین راه اینه که با یه رله دو سر موتور رو به هم وصل کنید. این جوری موتور خودش ترمز میکنه.
        به طور کلی همه ی این روش ها تئوری هستند و در عمل بازده چندان مناسبی ندارند. شما اگه دوسر موتور ولتاژ برابر بدید از همه ی راه ها عقلانی تره. چون فکر نمیکنم که موتور رباتتون اونقدر دور بالا باشه که برای ایستادنش نیاز به زمان زیادی داشته باشه.
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
          اگه موتور ولتاژ پایین باشه مثل موتور ربات ها چیزیش نمیشه.

بهترین راه اینه که با یه رله دو سر موتور رو به هم وصل کنید. این جوری موتور خودش ترمز میکنه.
          به طور کلی همه ی این روش ها تئوری هستند و در عمل بازده چندان مناسبی ندارند. شما اگه دوسر موتور ولتاژ برابر بدید از همه ی راه ها عقلانی تره. چون فکر نمیکنم که موتور رباتتون اونقدر دور بالا باشه که برای ایستادنش نیاز به زمان زیادی داشته باشه.
          منم با ایشون موافقم و بهترین راه همینه که به دوطرف موتور یک ولتاژ بدهید.آی سی ال 298 کارتو راحت تر میکنه.

دیدگاه

سلام به همه دوستان ممنونم که جواب دادین من موتورام 800 دوره میشه گفت که گیربکس خ.بی هم روشه ولی وقتی سر پیچ هر دو سرو یا 5 و یا 0 میدم (البته تو برنامه ن با رله ) قفل میکنه ولی دیر یعنی یه ذره میره بعد میپیچه البته هرکاری ام میکنم که با تنظیم کریستال و pwm و prescale دقتشو زیاد کنم نمیشه شما روشی عملیی بلد نیستین

دیدگاه

بهتره به جای به مرحله از چند مرحله کوتاه استفاده کنید یا ولتاژ برابر یا برعکس اینطوری یه سیستم ABS دارید

دیدگاه

خوب این چیزی که میگین رو چطور با برنامه نویسی میشه پیاده کرد من که هر کاری کردم نتونستم اگه روشی بلدین خیلی دوستانه کمک

دیدگاه

پاسخ : بهترین روش واسه ترمز موتور چیه؟(نفهمیدیم چرا کسی کمک درست حسابی نکرد)

اگه کسی روش عملی بلده لطفا کمک کنه واجبه روباتم با اینکه هر دو سرشو 5+ میکنم ولی دیر میپیچهههههههههههههههههههههههههههههههه

دیدگاه

مشخصه از pwm باید استفاده کرد چند ضربه کوتاه و سریع با پورت I/O میشه این کار رو کرد ولی من در کل تست نکردم

دیدگاه

سلام.اگه یک لحظه بهش ولتاژ معکوس بدید سریع می ایستد.ولی این زمان رو باید خودتون بدست بیارید مثلا ممکن برای یک موتور 10 میلی ثانیه باشه.برای یک موتور دیگه 1 میلی ثانیه البته باید بعدش موتور رو باید برگردونید به حالت اول.اینجوری فکر کنم مشکلتون حل میشه در ضمن 800 دور در دقیقه زیاده یا 240 بذار یا 320 .

دیدگاه

دمت گرم تست میکنم جوابشو بهتون میگم واسه 800 فکر کنم که خوبه آخه یکی از دوستام داره با 400 دور با نهایت pwm کار میکنه جواب گرفته ولی من که نمی خوام همه ی pwm بهش بدم پس باید شبیه اون مسیرو بزنه بازم مرسی خبرتون میکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X