اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی led ماتریسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی led ماتریسی

با سلام بچه ها من میخوام مدار زیر را با کمترین قطعات ممکن و کوچک ببندم همه چیز درسته فقط کاری که باید بکنم راه اندازی این 3 تا ماتریس هست که فقط روی اونها اعداد فارسی نمایش داده میشه یعنی اعداد 3 رقمی به صورت فارسی باید نمایش داده بشه
    مشکل دوم هم کم بود تعداد پین های این میکرو برای کار من هست یعنی میشه با این تعداد پین هایی که باقی مانده این 3 تا ماتریس را راه اندازی کرد با تشکر

کامپایلری که باهاش کار میکنم BASCOM-AVR هست

پاسخ : راه اندازی led ماتریسی

پایه هات زیاد هم هستن 11 پایه کافیه
    خوب ببین 7 در15 است
    هفت پایه متناظر همه ماتریس ها را به یکدیگر وصل و به یک پورت وصل کن
    و یک دیکودر 4به 16 بردار و 4 پایه ان را به میکرو وصل کن
    حالا دیتا رو 7 تا بذار و ستون را با دیکدر فعال کن دیتای ستون بعدی رو بذار با دیکودر ستونشو فعال کن و ...
    اگه بتونی 60 بار در ثانیه دیتاتو رفرش کنی چیز خوبی از اب در ماید!!
    www.tehranelec.com

دیدگاه

ببینم من گفتم که حجم مدار نباید زیاد باشه کل مدار هم با 3 باطری قلمی کار میکنه و نباید ای سی زیاد استفاده کنیم که باطری زیاد خالی بشه
      چون من تا حالا با ماتریس کار نکردم اگه میتونه یه برنامه بنویسی برام خیلی خوب میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid_d_0101
        ببینم من گفتم که حجم مدار نباید زیاد باشه کل مدار هم با 3 باطری قلمی کار میکنه و نباید ای سی زیاد استفاده کنیم که باطری زیاد خالی بشه
        چون من تا حالا با ماتریس کار نکردم اگه میتونه یه برنامه بنویسی برام خیلی خوب میشه
        سلام
        دوست عزیز فکر نمی کنی خود دات ماتریس جریان بیشتر از سه باتری قلمی لازم دارد!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid_d_0101
          تو واقعا فکر کردی یک ای سی چقدر جریان مصرف می کنه و چقدر حجم می گیره؟!!!
          و حرف دوستمون کاملا درسته تازه از اونجایی که کمبود حجم داشتی بگم گه همه اینایی که هست رو مستقیم نمیتونی وصل کنی یک بافر هم باید بذاری :mrgreen:
          www.tehranelec.com

دیدگاه

اقا باطری هایی که من استفاده میکنم هرکدوم 3400 میلی امپر هستند باطری هایی که برای دوربین های فیلم برداری استفاده میشه :nice: :nice:
            حالا یکی لطف کنه که همه اینها را یه نقشه و برنامه ازش تهیه کنه من ببینمن میشه درست کرد یا نه :evil:
            برای ما هر سانتی که به مدار اضافه بشه کلی درد سر داره :eek:یعنی اگر میشد اون میکرو هم کوچک تر کنیم خیلی خیلی برامون خوب میشد
            حالا شمل میگید چندتا ای سی چقدر حجم میگیره :read: :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X