اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چه راههایی رو برای نویز نگرفتن لچ هاتون استفاده میکنید؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چه راههایی رو برای نویز نگرفتن لچ هاتون استفاده میکنید؟

من از لچ 74HC573 استفاده میکنم .
    1. تغذیه مدارم از نوع سوئیچینگ هست
    2. روی مدار تغذیه لچ از خازن 100n استفاده کردم
    3. پایه های وردی لچ رو با مقاومت 5.6k به 5 ولت وصل کردم و با صفر کردن اون اطلاعات رو روی لچ میریزم
    4. پایه 11 یا همون LE (اینیبل ) رو با مقاومت 5.6k به زمین وصل کردم وبا یک کردن اون اونو فعال میکنم

الان با رفرش کردن مدام اطلاعات اثری از نویز دیده نمیشه ولی مجبور شدم که میکرو رو به مد پاور دان ببرم و دیگه نمیتونم از این روش استفاده کنم ( یه جورایی هم این روش غیر اصولی هست ) .
    ممنون میشم تو رفع اشکال مدارم کمک کنید...
    A-Hosseini

پاسخ : چه راههایی رو برای نویز نگرفتن لچ هاتون استفاده میکنید؟

ببخشید میشه یه کم بیشتر راجع به مدارتون توضیح بدید؟
    این میکرو این وسط چیکارست؟ :question:
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

هر لچ زیر یک سگمنته و میکرو کار کنترل لچها رو به عهده داره چون از 16 سگمنت استفاده کردم برای همین از سیستم لچ استفاده کردم ( مالتی پلکسی انجام ندادم ) با یه مگا 8 کنترل میکنم . سگمنتها از نوع آند مشترک هستن .
      A-Hosseini

دیدگاه

سلام دوست عزیز!
        اگه در محیط نویزی کار میکنید طول ترکهای روی بردتون نباید بیش از 10 سانت باشه و اگه بیشتره، باید در همین فاصله ها سیگنالهاتون بافر بشه.پایه های 11 هم اگه به میکرو وصل هستند نیازی به پول داون ندارند.چون تعداد لچ هاتون هم زیاده حتما لازمه همه بیتها رو بافر کنید تا از لحاظ فن اوت میکرو با مشکل مواجه نشید.
        با آرزوی موفقیت.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X