ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2008/08/05
    275
    4

بدنه کیس کامپیوتر برق دارد

بدنه کیس کا مپیوتر من برق داره
    وقتی زیر پام پلاستیک می ذارم دیگه منو نمی گیره====>پس نسبت به زمتن اتاق بوده
    حالا اومدم بدنه کیسو خوابوندم روی همون زمینی که ایستادم باز منو می گیره !!
    به پیچش سیم وصل کردم کردم تو زمین بعد درست همون جایی که زمینش کردم وایسادم باز برق گرفت
    سوال1===> چطور می تونم از این برق گرفتگی جلوگیری کنم
    سوال 2====> چطور منو برق می گیره و قتی که من بدنرو زمین کردم و روی زمین هم ایستادم(مدار از کجا بسته میشه من)
    www.tehranelec.com
    2006/08/14
    378
    2

پاسخ : بدنه کیس کامپیوتر برق دارد

باید اون سیم رو به لوله آب فلزی یا شوفاژ (اگه لوله کشیش فلزی باشه) یا پنجره فلزی یا چاه ارت! وصل کنی
    واسه منم جای پرسشه چرا برق بدنه بوسیله بدن به زمین منتقل میشه ولی با سیم وصل شده به سرامیک نه!
    {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

هر زمینی که زمین نمیآ*شه. لابد کیس رو خوابوندی رو سیمان بعد انتظار داری مثل چاه ارت برات کار کنه؟
    یه سیم از بدنه کیس وصل کن به شیر آب. احتمالا مشکلت حل میآ*شه. اگه خونتون باغچه یا زمین خاکی داره، یه میله 30-40 سانتی رو بکن تو زمین روشم یه لیوان آب بریز. این کار کاملا غیر اصولیه ولی جواب میده!

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/03/23
    زاهدان
    497
    25

سلام دوست عزیز
    من بهت پیشنهاد میدم که دوشاخه کیس را به صورت برعکس به پریز وصل کن مشکلت حل میشه.
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.
    2010/08/10
    175
    1

خب وقتی شما روی زمین هستی و به بدنه کیس دس میزنی یه مدار دیگه رو میبندی. مث این که دوتا مدارو به یه منبع وصل کنی. برق از بدن شما هم به زمین منتقل میشه.
    ضمنا تا اونجایی که من میدونم برق داشتن بدنه کیس ممکنه به قطعات اسیب برسونه.
    این مساله میتونه بخاطر پاور نامرغوب و عایق نامناسب خود بدنه کیس باشه. بهتره یه فکر اساسی براش بکنی.
    البته اینا چیزاییه که من شنیدم و کاملا مطمئن نیستم.
    البته من با نظر دوستمون اقای ehsanarn هم موافقم.
    سلام دوست عزیز
    من بهت پیشنهاد میدم که دوشاخه کیس را به صورت برعکس به پریز وصل کن مشکلت حل میشه.
    بهتره امتحان کنی
    کار بسیار ظریفی است که انسانی را ببخشیم، بی آنکه ارزشش را در نظر خود او و خودمان پایین بیاوریم
    2010/06/24
    134
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanarn
    ممكنه پيشنهادات دوستان در بالا تاثير داشته باشه ولي به جان خودم اين يه قلم نميشه .
    به عكس زير نگاه كنيد . منشا نشتي برق به كيس اون دوتا خازن در قسمت فيلترينگ هستند .
    اگه به ارت يا لوله آب يا اون سيخ و ليوان آبي كه دوستمون گفت دسترسي نداريد بهتره ارتباط
    اون دو خازن با ارت داخلي كامپيوتر (كه به كيس هم متصله) رو قطع كنيد . پاور بخوبي كار ميكنه
    و كيس هم برقي نخواهد داشت .
    توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمد خانی
    سوال 2====> چطور منو برق می گیره و قتی که من بدنرو زمین کردم و روی زمین هم ایستادم(مدار از کجا بسته میشه من)
    جواب خیلی ساذست
    وقتی روی زمین وایسادین جریان از یک پای شما وار بدن میگردد و از پای دیگر خارج میشد که این امر باعث برق گرفتگی میشود.
    اگر شک دارید در همان جا بایستید و در زمانی که لرزش را احساس کردید یک پای خود را بلند کنید بعد متوجه میشوید که دیگر برق شما را نمیگیرد!
    در کتابی خوانده بودم که اگر در محدوده 20 متری شما کابل برق فشار قوی بر روی زمین افتاد بلافاصله برای جلوگیری از برق گرفتگی یک پای خود را از زمین بلند کنید.
    :nerd:
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2010/06/24
    مشهد
    949
    5

پاسخ : بدنه کيس کامپيوتر برق دارد

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanarn
    سلام دوست عزيز
    من بهت پيشنهاد ميدم که دوشاخه کيس را به صورت برعکس به پريز وصل کن مشکلت حل ميشه.
    ببخشيد شما که اين پيشنهاد رو دادي ميشه يه خورده توضيح بدي عوض کردن جهت پريز چه تاثيري توي زمين داره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمد خاني
    سوال1===> چطور مي تونم از اين برق گرفتگي جلوگيري کنم
    سوال 2====> چطور منو برق مي گيره و قتي که من بدنرو زمين کردم و روي زمين هم ايستادم(مدار از کجا بسته ميشه من)
    جلوگيريش که حتماً بايد از پشت کيس به يه لوله وصل کني. البته لوله هم وصل کردي باز تست کن چون خيلي از لوله ها توي زمين نمي رن.
    اين برقي هم که توليد ميشه، اگه بتوني با يه مسير بدون مقاومت به زمين وصلش کني ديگه از تو جرياني رد نميشه. منتها جون سيم هم جريان داره باز هم از تو چريان رد ميشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط nanoware
    بواسه منم جاي پرسشه چرا برق بدنه بوسيله بدن به زمين منتقل ميشه ولي با سيم وصل شده به سراميک نه!
    جواب اين سوال هم همينه که دوستان گفتن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEGAMAN
    وقتي روي زمين وايسادين جريان از يک پاي شما وار بدن ميگردد و از پاي ديگر خارج ميشد که اين امر باعث برق گرفتگي ميشود.
    اين حرف خيلي عجيبه. آخه يعني چه؟ مگه زمين منبع ولتاژه که وقتي تو دوتا پاتو ميذاري روي زمين يه مدار بسته بشه؟
    جريان از کيس مياد، به زمين ميره. يه پا که سهله، نوک انگشتتم بذاري رو زمين ازش جريان رد ميشه.

ضمناً اين که اين الکتريسيته روي کيس واقعاً مي تونه مضر باشه ها. فقط کافيه اون برق باعث بشه يه جايي از مدارت به خاطر گرد و خاک اتصال کوتاه کنه.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2010/06/24
    134
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط MEGAMAN
    وقتی روی زمین وایسادین جریان از یک پای شما وار بدن میگردد و از پای دیگر خارج میشد که
    این امر باعث برق گرفتگی میشود.اگر شک دارید در همان جا بایستید و در زمانی که لرزش را
    احساس کردید یک پای خود را بلند کنید بعد متوجه میشوید که دیگر برق شما را نمیگیرد!
    :-? :-? :-?
    هرچي فكر كردم نتونستم دليل منطقي اين حرف رو متوجه بشم . ميشه واضح تر بگيد !!!
    توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط Alpha+
    :-? :-? :-?
    هرچي فكر كردم نتونستم دليل منطقي اين حرف رو متوجه بشم . ميشه واضح تر بگيد !!!
    :-??
    خودم تو یک کتاب خونده بودم
    از نظر عملی هنوز آزمایش نکردم تا دلیل منطقی براش بدم
    نقل قول نوشته اصلی توسط nanoware
    واسه منم جای پرسشه چرا برق بدنه بوسیله بدن به زمین منتقل میشه ولی با سیم وصل شده به سرامیک نه!
    95% وزن بدن رو آب تشکیل میده و پوست بدن رطوبت داره و بدن انسان حکم آن میله فزی ارت را میگیرد که به زمین وصل شده پس وقی دست به سرامیک میزنید برق راحت منتقل میشه!
    ولی سیم رطوبتی ندارد و اگر در همان قسمتی که سیم را به سرامیک وصل کردی آب بریزی همه چی درست میشود
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13