اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در اتصال avr به usb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در اتصال avr به usb

سلام
    من یه مدار با Avr obdev درست کردم که میکرو وصل کنم به usb , ولی با بعضی از سیستم ها و لب تاب ها کار نمیکنه !
    مثلا با اکثر لب تاب ها جواب نمیده و not recognized میده
    کسی میدونی مشکل از کجاست؟ :-؟

مقادیر مقاومت ها هم 75 اهم و یکی هم 1.5 کیلو هستش
    شماتیک اتصال به پورت هم این طوریه:

پاسخ : مشکل در اتصال avr به usb

سلام
    من یه مبدل usb to rs232 قبلا ساختم که تو وبلاگم http://www.amolrobotic.blogfa.com/
    نقشه رو نگاه بنداز تو بیشتر مدارا که من دیدم از مقاومت 68 اهم استفاده شده و میکرو هم یه کریستال 12 مگاهرتز نصب شده که باید میکرو رو روی حالت تمام 1111 تنظیم کنی
    بیشتر مشکل فکر کنم برا فیوز بیت و کریستال باشه
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

مشکل ربطی به فیوز بیت و این جور چیزا نیست چون این مدار با pc ها کار میکنه ولی با لب تاب ها جواب نمیده :angry:
      به نظرتون گذاشتن دیود زنر(مثله usbasp )روی d+ و d- تاثیری داره؟
      با گذاشتن یه دیود زنر یا چند تا دیود برای کاهش ولتاژ vcc که از usb میرسه چطور؟

دیدگاه

من با usb کار نکردم. اما فکر میکنم جایی دیدم که مدار usb2 میتونه در دو حالت کار کنه. یکی با امکان تطبیق با استاندارد usb1.1 و دیگری بدون اون. احتمالا پورت لپ تاپ شما میتونه در حالت نسخه 2 بطور ساده کار کنه و نمیتونه device های 1.1 رو شناسایی کنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
          من با usb کار نکردم. اما فکر میکنم جایی دیدم که مدار usb2 میتونه در دو حالت کار کنه. یکی با امکان تطبیق با استاندارد usb1.1 و دیگری بدون اون. احتمالا پورت لپ تاپ شما میتونه در حالت نسخه 2 بطور ساده کار کنه و نمیتونه device های 1.1 رو شناسایی کنه.
          مگه obdev با ورژن 2 پورت usb کار نمیکنه؟
          از کجا میتونم بفهمم که سیستم من usb1.1 رو داره؟

ممنون :nerd:

دیدگاه

این چیزی که میگم ممکنه بی ربط باشه ... ولی مشابه هست...بعضی پروگرامرهای USB-ASPموجود در بازار روی لب تاپها مشکل شناسائی نشدن را داشتند که من با تغییر درایور نرم افزار و نصب نسخه ای دیگه مشکلم حل شد.
            روی بعضی PC ها یی که xpسرویس پک 3 نصب داشتند هم عین مشکل بود ، در حالی که روی همون سیستم ویندوز ایکس پی بدون سرویس پک راحت پروگرامر را میشناخت و کار میکرد.
            در هر حال یکدور هم این قضیه را چک کنید.

معمولا Usb2 به صورت دیفالت usb1 را هم باید ساپورت کنه.
            آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
            تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
            آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
            هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

سلام

دیود زنر نزاشتی؟دیود زنر ها رو 3.6 ولت بکن ، یا ولتاژ تغذیه رو 3.6 بکن مشکلت تا حد زیادی حل میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مهری
                سلام

دیود زنر نزاشتی؟دیود زنر ها رو 3.6 ولت بکن ، یا ولتاژ تغذیه رو 3.6 بکن مشکلت تا حد زیادی حل میشه
                نه نزاشتم
                این دیود زنر ها رو باید برای چی بزارم؟این طوری که سطح ولتاژd+ و d- میشه از 0 تا 3.6 ولت که .... :question:
                برای چی باید ولتاژ vcc رو تا 3.6 ولت پایین بیارم؟

دیدگاه

oo:

کل پروتکل USB هست و این ولتاژ یه سرچی داخل ویکی بکن ، کامل نوشته برای چیه (من سرچ کردم پیدا نکردم ، ولی قبلا دیده بودم :agree

موفق باشید :nerd:

دیدگاه

با گذاشتن دیود ها مشکلم حل شد :nice: به نظرت برای اطمینان ولتاژ vcc رو با دیود تا 3.6 ولت کم کنم؟

فقط یه سیستم دیگه وصل میکنم و میخام درایور رو نصب کنم ریستارت میشه oo:
                    این مشکل چطوری رفع میشه؟

همین مشکلات رو هم سره آرم دارم , usb میکرو رو که به سیستم وصل میکنم سیستم ریستارت میشه :angry:

دیدگاه

احتمال 50% میدم ویندوزت یا سیستمت مشکل داره

دیدگاه

سلام
                        آیا همین پروژه ارتباط با پورت usb به صورت مستقیم با بسکام هم انجام شده؟کسی تا حالا اینکار رو کرده چون من هرچی دیدم با C است!!!
                        ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
                          سلام
                          آیا همین پروژه ارتباط با پورت usb به صورت مستقیم با بسکام هم انجام شده؟کسی تا حالا اینکار رو کرده چون من هرچی دیدم با C است!!!
                          ممنون
                          علی جان کتابخونش هست ولی پولیه! البته نمیدونم ، فکر کنم مخصوص یک سری آی سیا هست!

لینکش رو برات PM کردم :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مهری
                            علی جان کتابخونش هست ولی پولیه! البته نمیدونم ، فکر کنم مخصوص یک سری آی سیا هست!

لینکش رو برات PM کردم :nerd:
                            آخه برام خیلی جالبه چرا با C میشه با همین atmega8 راه اندازی کرد ولی با بسکام نمیشه؟؟
                            دلیلش اینه که کتابخانه اش موجود نیست!!!!

دیدگاه

راجع به یادداشت آقای مهری؛ یک نگاهی به قسمت سرعت ها در این مقاله بنداز:

http://pinouts.ru/Slots/USB_pinout.shtml

متن مورد نظر اینه:

Not all USB 2.0 devices are Hi-Speed. A USB device must indicate its speed by pulling either the D+ or D- line high to 3.3 volts. These pull up resistors at the device end will also be used by the host or hub to detect the presence of a device connected to its port. Without a pull up resistor, USB assumes there is nothing connected to the bus.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X