اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رابطان eca در دانشگاه ها و مراکز آموزشی سراسر ایران

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رابطان eca در دانشگاه ها و مراکز آموزشی سراسر ایران

با سلام و عرض ارادت خدمت همه کاربران محترم

از اونجایی که سایت eca داره به یکی از بزرگترین مراجع علمی ایران تبدیل میشه ، با 87000 کاربر و با انجمن های مختلف علمی که پایه ی اصلی پیشرفت سایت محسوب میشه و از طرفی با راه افتادن تیم های تحقیقاتی و متناسب با اون مجله ای که انشالا از این به بعد هر ماه با مطالب مختلف علمی همراه خواهد بود ، دیگه یواش یواش وقتش رسیده که تبلیغات برای این سایت و از طرفی محصولات سایت به صورت علنی دردانشگاه های کشور تبلیغ بشه .

دوستان گرامی
    محصولات مختلف مولتی مدیای سایت و همچنین محصولات سخت افزاری سایت می تونه تغذیه فوق العاده ای برای جامعه ی علمی برق کشور باشه.
    سایت ما از لحاظ محصولات نرم افزاری ، تقریبا مجموعه کاملی رو تشکیل می ده که می تونه نیاز خیلی از محققین در این حوزه رو تامین کنه.

برای معرفی محصولات در دانشگاه های ایران ، طرحی که در ذهن دارم اینه که با توجه به نزدیک شدن ماه مهر و اینکه اکثر دانشگاه ها (از طرف انجمن علمی یا بسیج) نمایشگاه محصولات مولتی مدیا برگزار می کنند ، اگه بتونیم محصولات رو در یه نمایشگاه معرفی کنیم( مثلا در دانشگاه هایی مثه شریف ، خواجه نصیر ، امیر کبیر ، تهران ، دانشگاه های آزاد تهران و یا در دانشگاه های سراسری و آزاد بقیه استان ها و شهرستانها) به پیش برد اهداف سایت و معرفی اون و جذب افراد جدید فوق العاده کمک کردیم .

از اعضای سایت که حاضرند در این امر به ما کمک کنند و حالا فرقی نداره که عضو بسیج یا انجمن اسلامی باشند یا از دانشجو های اون دانشگاه و بتونن اطلاعاتی از برگزار کردن نمایشگاه به ما بدن یا بتونن به عنوان رابط سایت eca در اون دانشگاه در صحبت کردن با مسئولان دانشگاه جهت برقراری نمایشگاه به ما کمک کنند ، تقاضا می کنم در این تاپیک آمادگی خودشون رو اعلام کنند.

البته نا گفته نمونه که از اول مهر برنامه های تبلیغاتی برای دانشگاه ها در نظر گرفته شده که به مرور انشالله انجام خواهند شد و کارهای اولیه اش هم از الآن داره انجام میشه نظیر طراحی کاتالوگ و تراکت و اجناس تبلیغاتی و ...

خلاصه دوستان گرامی ، زمینه همکاری به صورت وسیع وجود داره ، با توجه به تعداد دانشجویانی که می تونند از محصولات سایت استفاده کنند و کیفیت خوب محصولات ما ، بدون شوخی میگم ، ما واقعا جا برای صحبت داریم .

** دوستان گرامی ساکن در تهران که می تونن در این امر کمک کنند ، تقاضامندم در این تاپیک و یا به صورت پیغام خصوصی نظرشون رو با من در میون بگذارند.
    انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
    انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

پاسخ : رابطان eca در دانشگاه ها و مراکز آموزشی سراسر ایران

دوستان یعنی هیچ کس در این انجمن دانشجو نیست؟!!! یا دانشجویان عزیز هیچکدوم تمایلی به همکاری ندارند؟

دیدگاه

خب شرایطشو بیشتر توضیح می دین؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cyrusthegreat
        خب شرایطشو بیشتر توضیح می دین؟؟؟؟؟
        ببینید دوست گرامی
        شرایط خیلی خاصی نداره
        شما فقط کافیه دانشجوی اون دانشگاه باشی یا حتی فقط به اون دانشگاه یا مرکز آموزشی رفت و آمد داشته باشید ، حالا اگه عضو انجمن یا بسیج بودید که چه بهتر ، در غیر این صورت هم باز هم هیچ مشکلی نیست ، اگه تمایل داشته باشید می تونید با مسئولان بسیج یا انجمن اسلامی ارتباط بر قرار کنید ، بهشون توضیح بدبد که در سایت eca تیم های تحقیقاتی وجود داره و چه فعالیت هایی در سایت انجام میشه و به عنوان خروجی محصولات گو ناگونی موجود هست که می تونه یه نمایشگاه تمام عیار واسشون راه بندازه ، در ضمن امکان همکاری های علمی هم وجود داره .
        در ضمن احتمالش هم هست که اونها از برگزاری نمایشگاه نکات دیگه ای مد نظر داشته باشند که بقیه موارد و ... همه جای بحث داره ، در هر صورت بازهم اگه سئوالی بود از طریق پیغام خصوصی در خدمتتون هستم.
        انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان

من پیشنهاد میدم همه دوستانی که میتونند در اینچنین کارهایی کمک ابتدایی کنند اینجا اعلام کنند (با ذکر نام دانشگاه) بقیه هماهنگی هارو ما باهاشون صورت میدیم.
          سلام

قبلا آمادگی اعلام کرده بودم ، ولی بخاطر لیست کردن اسم دانشگاها این پست رو میزنم :nerd:

1.مرکز آموزشی پژوهشی صنعت آب و برق اصفهان
          2.جهاد دانشگاهی اصفهان
          3.مرکز آموزش عالی شهید مهاجر اصفهان
          4.دانشگاه آزاد اسلامی واحد مجلسی
          5.دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر
          6. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد
          7.دانشگاه صنعتی اصفهان (این رو باید دنبال یه رابط بگردم :-?)
          8.دانشگاه اصفهان (این رو هم باید دنبال رابط باشم!)

البته دانشگاهای دیگه ای هم هست که متاسفانه آشنا ندارم :mrgreen:

دیدگاه

در ضمن دو سه تا دانشگاه غیر انتفاعی هم هست که اسمشون رو بلد نیستم ، ولی میتونم اونجا هم مطرح کنم :rolleyes:

دیدگاه

پاسخ : رابطان eca در دانشگاه ها و مراکز آموزشی س&#1

سلام

من دانشگاه اصفهان هستم. (2-3 روز دیگه میرم اصفهان)

آبان ماه ششمین کنفرانس بین المللی پردازش تصویر ایران تو دانشگاه برگذار میشه. (+مسابقات روبوکاپ http://www.raadcup.ir). قراره در کنار کنفرانس، غرفه های نمایشگاهی هم باشه. ار غرفه ها خبر میگیرم. (ولی چند روزی سرم خیلی شلوغه...

راستی اسپانسر نمیشید؟!
              من میخوام تو مسابقه رشته بینایی ماشین شرکت کنم. اما یکم به مشکل مالی برخوردم...
              https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

سلام
                من یه سری نقد و پیشنهاد داشتم بر این کار که به استحظار دوستان میرسونم.
                اول اینکه اینکار یعنی برقراری ارتباط با محافل علمی و دانشگاهی و داشتن تعامل با اونها فی نفسه بسیار عالی است.ولی نکته ای که اینجا مهمه تصوریست که مدیران از حال و آینده ی مجموعه eca دارن هست چون این تصور مرتبه و سطح کاری این مجموعه رو مشخص میکنه و کلیه اقدامات آتی شرکت و مجموعه بر اون پایه قرار میگره.در مبحث برقراری ارتباط با مجامع علمی و دانشگاهی و نوع تعامل با اونها چند مبحث مطرح است:
                اولا نوع تعامل دوما سطح تعامل سوم هدف از تعامل

از آخر اگه شروع کنیم یکی از اهدافی که منجر به شروع این تعاملات شده آقای وزیری اینطور مطرح کردن:
                از اونجایی که سایت eca داره به یکی از بزرگترین مراجع علمی ایران تبدیل میشه ، با 87000 کاربر و با انجمن های مختلف علمی که پایه ی اصلی پیشرفت سایت محسوب میشه و از طرفی با راه افتادن تیم های تحقیقاتی و متناسب با اون مجله ای که انشالا از این به بعد هر ماه با مطالب مختلف علمی همراه خواهد بود ، دیگه یواش یواش وقتش رسیده که تبلیغات برای این سایت و از طرفی محصولات سایت به صورت علنی دردانشگاه های کشور تبلیغ بشه .
                اگه خلاصه بگیم سایت از لحاظ کمی و کیفی رشد کرده و این رشد غیرقابل انکاره.از لحاظ کمی تعداد کاربران و موضوعات مورد پرداخت سایت و مجموعه و تعداد خدماتی که ارائه میدهد و از لحاظ کیفی هم پرمحتوا شدن و تخصصی تر شدن مجموعه و اضافه شدن عناصر فعال و پربازده به آن و .... باید عنوان کرد.

نکته مهمی که اینجا باید بهش توجه بشه نسبی بودن ملاکهای این پیشرفت است بطبع برای یک محصل پیمودن سنوات تحصیلی یک امتیاز و پیشرفت است ولی نه پیشرفتی که در محافل و ارگانهای رسمی علمی مورد توجه باشد.هدف من از بیان این جمله این است باید قبل از هر اقدامی به سمت رسمی شدن برویم و موفقیتها و پیشرفتها و خدمات ارائه شده را بصورت استاندارد و موافق با پروتوکل های همجنس با انها در بیاوریم و اگر بتوانیم این قالب را پیادهسازی نمائیم در مرحله اول رسمی می شویم سپس شناخته و سپس اعتبار بدست می آوریم.
                برای مثال برای اینکه بتوانیم ادعا کنیم مجموعه سایت eca دارای یک مجله است باید پارامترهای چون کیفیت مورد تایید،پرسنل و مجموعه شناخته شده و آرشیوی که نشاندهنده مداومت است باید داشت تا این ادعا ثابت شود.هر یک از پارامترها ناقص باشد از سوی محافل رسمی طرد خواهد شد.
                یا ادعای اینکه ما میتوانیم نیاز جامعه دانشجویی و دانشگاهی رشته الکترونیک را برآورده سازیم.برای اینکار باید پارامترهایی مانند اعتبار در محافل علمی،دارا بودن شم اقتصادی و نیازسنجی بازار ،داشتن گاهی و قدرت لازم برای خرید از بازارهای جهانی با بالاترین کیفیت و ارزانترین راه و.....

پس برای اینکه بتوانیم ارتباط برقرار کنیم نیاز به رسمی شدن داریم و تا رسمی نشویم اولا اعتمادی بدست نخواهیم آورد دوما نخواهیم توانست هدف از تعاملمان را بطور دقیق پیریزی کنیم و آن را از جنبه های مختلف بررسی و قابل پیشبینی و ارزیابی قرار بدهیم.(مثلا هدفمان را سود اقتصادی قرار میدهیم.در شرایط فعلی آیا میتوان گفت مثلا ما در فلان رشته فلان قدر دانشجو داریم که به محصول ما نیاز دارند و ما میتوانیم با تبلیغاتی که نمیدانیم زمینه برای آن فراهم است یا نه فلان درصد از دانشجو ها را جذب نمائیم در حالی که نمی دانیم در کدامیک از دانشگاهها ما را خواهند پذیرفت یاخیر ؟ )

اما چطور بسمت رسمی شدن حرکت کنیم:
                1- ما باید خدمات سایت را استاندارد سازی نمائیم و بعنوان یکی از نهادهای رسمی که آن سرویس را ارائه مینماید شناخته بشویم.
                برای مثال در باب خبرگزاری سایت ما رسما بعنوان یک خبرگزاری علمی در رشته برق که دارا ی مجوز از وزارت و نهاد مربوطه است شناخته بشیم.
                2- ما باید حامیانی(مادی و معنوی) رسمی و شناخته شده داشته باشیم چه از نهادهای علمی دولتی و غیردولتی و چه از افراد زبده و شناخته شده ی دانشگاهی و صنعتی
                3-باید دارای بنیه ی مالی و کادر مدیریتی منسجم و پرسنلی رسمی و سیایت کاری مشخص باشیم.
                و سایر گزینه هایی که میشود اضافه کرد.

با این اوصاف نوع تعامل و سطح تعامل را باید در مراحلی در مراتب بعدتر جست.البته قبول دارم توصیفات بنده بسیار ایده الگرایانه است و نمیشود یکشبه به همه این امور واقف شد.مقصود اصلی من این است که باید در این جهت قرار بگیریم و اولین گام را برای رسیدن به آن برداریم.که این گام را میتوانیم با مطالعه ی قوانین و چگونگی تاسیس یک خبرگزاری و هزینه ها و جزئیات مربوط به روند اداری آن شروع کرد و یا اینکه در مرحله اول برای سایت یک حامی معنوی رسمی پیدا کنیم و امثال این کارها. این اوصاف رو عرض کردم نه برای اینکه اینکار رو برای آینده های دورتر موکول کنم نه! ولی باید در نظر داشت که قبل از هر اقدامی برای اینکه رفتاری سیستماتیک داشته باشیم و از روی آزمون و خطا که موجب تحمیل هزینه می شود عمل نکنیم باید به این سوال ها جواب داد و شاید هم این کار شده.

در پایان از محیط بازی که مدیران سایت و جناب بلورچیان از قدیم الایام برای اظهار نظر در امور مدیریتی ایجاد کردن صمیمانه سپاسگذارم.

دیدگاه

با عرض سلام خدمت همه ی دوستان عزیز !
                  منم اعلام آمادگی می کنم و دانشجوی برق دانشگاه آزاد اراک هستم . با انجمن و بسیج هم رابطه دارم ! علاوه بر اون جاهای دیگه ای هم هستن که میشه کارایی کرد .
                  فقط بگید از کجا شروع کنیم ؟
                  به هر حال باید یه کاری در اندازه ی خودمون انجام بدیم و حتما هم موفق میشیم . :agree:
                  آلبرت اینشتین : من هرگز به آينده فكر نميآ‌كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد ابراهیم پور
                    سلام
                    من یه سری نقد و پیشنهاد داشتم بر این کار که به استحظار دوستان میرسونم.
                    اول اینکه اینکار یعنی برقراری ارتباط با محافل علمی و دانشگاهی و داشتن تعامل با اونها فی نفسه بسیار عالی است.ولی نکته ای که اینجا مهمه تصوریست که مدیران از حال و آینده ی مجموعه eca دارن هست چون این تصور مرتبه و سطح کاری این مجموعه رو مشخص میکنه و کلیه اقدامات آتی شرکت و مجموعه بر اون پایه قرار میگره.در مبحث برقراری ارتباط با مجامع علمی و دانشگاهی و نوع تعامل با اونها چند مبحث مطرح است:
                    اولا نوع تعامل دوما سطح تعامل سوم هدف از تعامل

از آخر اگه شروع کنیم یکی از اهدافی که منجر به شروع این تعاملات شده آقای وزیری اینطور مطرح کردن:اگه خلاصه بگیم سایت از لحاظ کمی و کیفی رشد کرده و این رشد غیرقابل انکاره.از لحاظ کمی تعداد کاربران و موضوعات مورد پرداخت سایت و مجموعه و تعداد خدماتی که ارائه میدهد و از لحاظ کیفی هم پرمحتوا شدن و تخصصی تر شدن مجموعه و اضافه شدن عناصر فعال و پربازده به آن و .... باید عنوان کرد.

نکته مهمی که اینجا باید بهش توجه بشه نسبی بودن ملاکهای این پیشرفت است بطبع برای یک محصل پیمودن سنوات تحصیلی یک امتیاز و پیشرفت است ولی نه پیشرفتی که در محافل و ارگانهای رسمی علمی مورد توجه باشد.هدف من از بیان این جمله این است باید قبل از هر اقدامی به سمت رسمی شدن برویم و موفقیتها و پیشرفتها و خدمات ارائه شده را بصورت استاندارد و موافق با پروتوکل های همجنس با انها در بیاوریم و اگر بتوانیم این قالب را پیادهسازی نمائیم در مرحله اول رسمی می شویم سپس شناخته و سپس اعتبار بدست می آوریم.
                    برای مثال برای اینکه بتوانیم ادعا کنیم مجموعه سایت eca دارای یک مجله است باید پارامترهای چون کیفیت مورد تایید،پرسنل و مجموعه شناخته شده و آرشیوی که نشاندهنده مداومت است باید داشت تا این ادعا ثابت شود.هر یک از پارامترها ناقص باشد از سوی محافل رسمی طرد خواهد شد.
                    یا ادعای اینکه ما میتوانیم نیاز جامعه دانشجویی و دانشگاهی رشته الکترونیک را برآورده سازیم.برای اینکار باید پارامترهایی مانند اعتبار در محافل علمی،دارا بودن شم اقتصادی و نیازسنجی بازار ،داشتن گاهی و قدرت لازم برای خرید از بازارهای جهانی با بالاترین کیفیت و ارزانترین راه و.....

پس برای اینکه بتوانیم ارتباط برقرار کنیم نیاز به رسمی شدن داریم و تا رسمی نشویم اولا اعتمادی بدست نخواهیم آورد دوما نخواهیم توانست هدف از تعاملمان را بطور دقیق پیریزی کنیم و آن را از جنبه های مختلف بررسی و قابل پیشبینی و ارزیابی قرار بدهیم.(مثلا هدفمان را سود اقتصادی قرار میدهیم.در شرایط فعلی آیا میتوان گفت مثلا ما در فلان رشته فلان قدر دانشجو داریم که به محصول ما نیاز دارند و ما میتوانیم با تبلیغاتی که نمیدانیم زمینه برای آن فراهم است یا نه فلان درصد از دانشجو ها را جذب نمائیم در حالی که نمی دانیم در کدامیک از دانشگاهها ما را خواهند پذیرفت یاخیر ؟ )

اما چطور بسمت رسمی شدن حرکت کنیم:
                    1- ما باید خدمات سایت را استاندارد سازی نمائیم و بعنوان یکی از نهادهای رسمی که آن سرویس را ارائه مینماید شناخته بشویم.
                    برای مثال در باب خبرگزاری سایت ما رسما بعنوان یک خبرگزاری علمی در رشته برق که دارا ی مجوز از وزارت و نهاد مربوطه است شناخته بشیم.
                    2- ما باید حامیانی(مادی و معنوی) رسمی و شناخته شده داشته باشیم چه از نهادهای علمی دولتی و غیردولتی و چه از افراد زبده و شناخته شده ی دانشگاهی و صنعتی
                    3-باید دارای بنیه ی مالی و کادر مدیریتی منسجم و پرسنلی رسمی و سیایت کاری مشخص باشیم.
                    و سایر گزینه هایی که میشود اضافه کرد.

با این اوصاف نوع تعامل و سطح تعامل را باید در مراحلی در مراتب بعدتر جست.البته قبول دارم توصیفات بنده بسیار ایده الگرایانه است و نمیشود یکشبه به همه این امور واقف شد.مقصود اصلی من این است که باید در این جهت قرار بگیریم و اولین گام را برای رسیدن به آن برداریم.که این گام را میتوانیم با مطالعه ی قوانین و چگونگی تاسیس یک خبرگزاری و هزینه ها و جزئیات مربوط به روند اداری آن شروع کرد و یا اینکه در مرحله اول برای سایت یک حامی معنوی رسمی پیدا کنیم و امثال این کارها. این اوصاف رو عرض کردم نه برای اینکه اینکار رو برای آینده های دورتر موکول کنم نه! ولی باید در نظر داشت که قبل از هر اقدامی برای اینکه رفتاری سیستماتیک داشته باشیم و از روی آزمون و خطا که موجب تحمیل هزینه می شود عمل نکنیم باید به این سوال ها جواب داد و شاید هم این کار شده.

در پایان از محیط بازی که مدیران سایت و جناب بلورچیان از قدیم الایام برای اظهار نظر در امور مدیریتی ایجاد کردن صمیمانه سپاسگذارم.
                    با توجه به مدتی که با تیم مدیریتی سایت در ارتباط بودم ، این اطمینان رو به شما می دم که تیم مدیریتی سایت ، مانند شما دقیقا اهداف بلند مدت و دست بالایی را در نظر گرفته اند و طبق اصول از پیش تعیین شده ای مخصوصا به هنگام تعامل با دانشگاه ها جلو خواهند رفت.

با تشکر از دوستانی که در بحث شرکت کردند ، لطفا بقیه دوستان گرامی چنانچه می توانند برای تعامل با دانشگاه ها و مراکز آموزشی شهر و استان خودشون کمک کنند لطفا در این تاپیک آمادگی خودشونو اعلام کنند.
                    متشکرم

دیدگاه

با سلام
                      ببخشید من این تایپیک رو ندیده بودم یا حواسم بهش نبوده . :redface:
                      من آمادگی خودم رو برای ارتباط با دانشکده فنی شهید شمسی پور تهران (دانشکده فنی و حرفه ای شماره 2 تهران ) اعلام میدارم .
                      در ضمن بنده با انجمن و بسیج و مدیران و معاونان دانشکده در ارتباط هستم . ( به هر حال دانشکده کوچک خوبی اش همینه ) :redface:
                      :applause:
                      روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
                      نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
                      نه به خاطر قدرتش !!!
                      این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

سلام
                        من هم اعلام آمادگی میکنم !
                        خودم دانشجوی موسسه غیرانتفاعی سجاد هستم که یکی از بزرگترین موسسات غیر انتفاعی کشور هست و بیشتر از 4000 نفر دانشجوی برق و کامپیوتر داره . با انجمن علمی و بسیج هم در ارتباط هستم.
                        اگر در دانشگاه خودمون این کار موفق بود ، در مرحله بعدی در مراکز زیر هم رابط دارم که میتونم از طریق اونها ، اونجا هم این طرح رو پیاده کنم:
                        1- دانشگاه فردوسی
                        2- دانشگاه آزاد مشهد
                        3- دانشکده فنی منتظری مشهد
                        4- موسسه غیر انتفاعی خراسان
                        5- دانشگاه تربیت معلم سبزوار
                        6- دانشگاه آزاد سبزوار
                        7- دانشکده مهندسی قوچان

لطفا فقط سریعتر جواب بدهید چون انجمن علمی و بسیج موسسه سجاد در همین اول سال نمایشگاه برگزار میکنند و معمولا با استقبال هم روبرو میشه
                        متشکر
                        فيلمهاي آموزشي فارسي ميکروکنترلر از z80 تا ARM ( همراه با فايلهاي PDF )

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=60892.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X