اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتمتر دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتمتر دیجیتال

با سلام به دوستان عزیز
    میخواستم ببینم چجوری میشه که ولتمترهای دیجیتال در بازار رو که DC هستند رو به AC تبدیل کرد
    البته من فکر میکنم توسط دیود یکسو ساز میشه که در ورودی بزاریم ولی خروجی دیودها همون ولتاژ ورودی نیست.
    با تشکر

پاسخ : ولتمتر دیجیتال

نوشته اصلی توسط Mostafa65
    با سلام به دوستان عزیز
    میخواستم ببینم چجوری میشه که ولتمترهای دیجیتال در بازار رو که DC هستند رو به AC تبدیل کرد
    البته من فکر میکنم توسط دیود یکسو ساز میشه که در ورودی بزاریم ولی خروجی دیودها همون ولتاژ ورودی نیست.
    با تشکر
    یعنی چی؟ یعنی مقدار rms موج ac رو حساب کنه؟ اینو که همه دارن
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سلام این کیت ولتمترایی که تو بازار هست ورودیشون dc است یعنی dc رو اندازه گیری میکنند اگه بخوام ac رو با همین کیت اندازه گیری کنم کنم باید چی کار کنم نارحت نشید من کوچیک شما من مثل شما الکترونیک نخوندم خیلی چیزا رو نمی دونم یا اصلا بگم هیچی نمی دونم لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

این ولتمترایی که تو بازار هست هر دوش رو اندازه می گیره. تازه 3 تومنی هم داره.
        عزیز من ناراحت نشدم. اما آخه برای موج ac یه سری مشخصه هست که معمولاً بیان میشه. مثلاً ولت مترها مقدار rms یا همون مقدار DC رو اندازه می گیرن. من پرسیدم ببینم شما چی رو دقیقاً می خوای
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

ممنون یعنی همین کیت ولتمتر رو که بگیریم هم میشه ac و هم dc رو بدون اضافه کردن چیزی اندازه گرفت

دیدگاه

ممنون یعنی همین کیت ولتمتر رو که بگیریم هم میشه ac و هم dc رو بدون اضافه کردن چیزی اندازه گرفت
            آره. البته بازم می گم. این که بخوای کیت بگیری یه جور خرج اضافیه. من خودم یه ولت متر آماده رو خریدم 3000 تومن. خیلی هم خوب کار می کنه
            منتها کلاً با این دستگاهها زیاد با ac کار نمی کنن. چون ac مشخصه های خیلی پراهمیت تری نسبت به مقدار rms داره.

دیدگاه

خیلی ممنون مهندس میشه یکم راجع به مشخصه هایی که گفتی ac داره توضیح بدی
              با تشکر

دیدگاه

خوب، چیزای مهم تر مثل فرکانس، مقدار پیک، مقدار آفست.

دیدگاه

ممنمون افست چیه؟

دیدگاه

ممنمون افست چیه؟
                    آفست مقدار ولتاژ DC هست که سیگنال ac روش سوار می شه. یعنی اون مقدار صفرش (وسط) از صفر ولت میاد بالا.

دیدگاه

با سلام .
                      حامد جان اینقدر سختش نکن. بنظرم این دوست ما همان مقدار RMS را میخواد اندازه بگیره.
                      بهتره از همان پل دیودی و خازن استفاده کنی و چون ولتاژ خروجی پل از مقدار RMS ورودی بیشتره باید اونو با یه پتانسیومتر به ولتمتر بدی و کالیبره ش کنی. استفاده از پل دیودی مدار اندازه گیری رو کمی غیر خطی میکنه که این موضوع معمولا خودشو تو مقادیر پایین نشون میده و اگه شما تو نقطه خاصی کالیبره ش کنی با تقریب ده درصد بالا و پایین اون نقطه جواب جواب خوبی ازش میگیری. ولی به علت غیر خطی بودن تو فول رنج نباید ازش استفاده کنی.
                      موفق باشید.
                      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
                        با سلام .
                        حامد جان اینقدر سختش نکن. بنظرم این دوست ما همان مقدار RMS را میخواد اندازه بگیره.
                        بهتره از همان پل دیودی و خازن استفاده کنی و چون ولتاژ خروجی پل از مقدار RMS ورودی بیشتره باید اونو با یه پتانسیومتر به ولتمتر بدی و کالیبره ش کنی. استفاده از پل دیودی مدار اندازه گیری رو کمی غیر خطی میکنه که این موضوع معمولا خودشو تو مقادیر پایین نشون میده و اگه شما تو نقطه خاصی کالیبره ش کنی با تقریب ده درصد بالا و پایین اون نقطه جواب جواب خوبی ازش میگیری. ولی به علت غیر خطی بودن تو فول رنج نباید ازش استفاده کنی.
                        موفق باشید.
                        آقای نورسیده :rolleyes:
                        منم متوجه شدم که ایشون RMS می خواد. گفتم خدمت ایشون هم.
                        اما اگه بخواد این رو بسازه دردسرش خیلی زیاده. خودتم یه چندتا شو گفتی. ضمناً این که باید ترانسم بذاری که دردسرش زیاده. واسه همین گفتم که از ماژول آماده استفاده کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X