اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال و دریافت تصاویر بصورت بیسیم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال و دریافت تصاویر بصورت بیسیم؟

سلام
    درباره نحوه ارسال و دریافت تصاویری که از طریق مانیتورینگ ترافیک تو سطح شهر انجام میشه توضیح میخواستم؟

ایا ارسال و دریافت از طریق مخابراته یا فرستنده و گیرنده خود سیستم و ربطی به مخابرات نداره و بردی که میده چقدره

در اصل من میخوام تصویره یه مکانی رو از طریق بیسیم به یه مکان دیگه ایی ارسال کنم نزدیک به 3K/M فاصله وجود داره حالا میخوام بدونم اصلا شدنیه و اگه هست به چه امکاناتی نیاز دارم و یه براورد قیمتم میخوام

از تمامی دوستان ممنونم
    ذكات علم ياد دادنه ....

پاسخ : ارسال و دریافت تصاویر بصورت بیسیم؟

بیت ریت تصویرت چقدره؟
    شاید بشه با rfm انجامش داد. به spi میکرو وصل میشه و خیلی باهاش کار کردن سادست.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

اول از همه تا یادم نرفته یه سوال .... ایا یه فرمانی رو که میخوایم با یه مازول فرستنده گیرنده از همین معمولیا (hmt-hmr )با بادریت 9600 بفرستیم با یه تصویر با همون بادریت ایا فرق میکنه؟(البته نه با این مازول)
      یعنی منظورم اینکه بخاطر اینکه حجم اطلاعات یه تصویر زیاده حتما باید بادریتش زیاد باشه تا تصویر دچار اشکال نشه
      اگه سوالمو بد گفتم بگید تا بیشتر توضیح بدم :redface:

شاید بشه با rfm انجامش داد. به spi میکرو وصل میشه و خیلی باهاش کار کردن سادست.
      منظورتون همین مازولای ارسال دیتاست؟ بردش چقدره ؟
      ولی فکر نکنم بشه تصاویرو با میکرو پردازش کرد ...

یه مازولی تو این مایه ها می خوام البته زیادم نمیخوام گرون باشه و ایا تو ایران همچین مازولایی هست؟
      http://www.alibaba.com/product-gs/30...ansmitter.html
      ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid.4206
        اول از همه تا یادم نرفته یه سوال .... ایا یه فرمانی رو که میخوایم با یه مازول فرستنده گیرنده از همین معمولیا (hmt-hmr )با بادریت 9600 بفرستیم با یه تصویر با همون بادریت ایا فرق میکنه؟(البته نه با این مازول)
        یعنی منظورم اینکه بخاطر اینکه حجم اطلاعات یه تصویر زیاده حتما باید بادریتش زیاد باشه تا تصویر دچار اشکال نشه
        آره خوب، درست می گید دیگه. برای اینکه تصویرت پرش دار نشه باید باد ریتش بیتر باشه. اما خوب این ماژولها باد ریتشون بیشتر از این حرفاست. خیلی غصه اون رو نخور.
        منظورتون همین مازولای ارسال دیتاست؟ بردش چقدره ؟
        ولی فکر نکنم بشه تصاویرو با میکرو پردازش کرد ...

یه مازولی تو این مایه ها می خوام البته زیادم نمیخوام گرون باشه و ایا تو ایران همچین مازولایی هست؟
        http://www.alibaba.com/product-gs/30...ansmitter.html
        برد این rfm ها زیاده، دقیقش رو نمی دونم. منتها من تا 400 متر رو دیدم.
        منظورم از میکرو این نیست که با میکرو کار پردازش رو هم انجام بدی. فقط میشه ازش برای ارسال استفاده کنی. یعنی اطلاعات رو بدی به میکرو و اون برات ارسال کنه. البته با میکرو هم می شه پردازش کردها. بستگی داره حجمش چقدر باشه و چه میکرویی.
        این rfm ها حدوداً 25 تومنه فکر می کنم. می حافظم یه خورده ضعیفه، درست یادم نیست :redface:
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

خوب حالا اگه بخوام با همین rfm که فرمودین دیتا رو ارسال کنم به فرض اینکه تا 5KM رو هم جواب بده که بعید میدونم چطوری تصویر رو باهاش ارسال کنم ؟
          منظورم اینکه اگه با سریال کار کنه باید از یه دوربینی استفاده کنم که خروجی سریال بده و با این مازول تصاویرو ارسال کنم که فکر کنم بازم سرعت ارسال کم باشه البته نمیدونم تا چه بادریتی رو ساپورت میکنه.... میشه یکم توضیح بدین

در کل من احتیاج به راهنمایی درباره سیستمای مانیتورینگ به صورت بیسیم دارم اینم بگم که تا حالا باهاشون کار نکردم
          هر کس هر چی میدونه کمک کنه :nerd:
          ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

خوب حالا اگه بخوام با همین rfm که فرمودین دیتا رو ارسال کنم به فرض اینکه تا 5KM رو هم جواب بده که بعید میدونم چطوری تصویر رو باهاش ارسال کنم ؟
            منظورم اینکه اگه با سریال کار کنه باید از یه دوربینی استفاده کنم که خروجی سریال بده و با این مازول تصاویرو ارسال کنم که فکر کنم بازم سرعت ارسال کم باشه البته نمیدونم تا چه بادریتی رو ساپورت میکنه.... میشه یکم توضیح بدین

در کل من احتیاج به راهنمایی درباره سیستمای مانیتورینگ به صورت بیسیم دارم اینم بگم که تا حالا باهاشون کار نکردم
            هر کس هر چی میدونه کمک کنه :nerd:
            آره دیگه. شما اطلاعات رو سریال ارسال می کنی. گیرنده هم سریال می گیره. یه سری به این لینک بزن:
            http://www.wirelessis.com/products/data/tr1001.pdf

این rfm12 تا 115.2Kbps رو راحت ساپورت می کنه. که برای ارسال تصویر کافیه. می تونی سرعت اینترنت رو مثال قرار بدی تا متوجه شی که 115.2 خوبه تقریباً. البته همین بیشتر هم میشه.
            قیمتش هم حدوداً 15 تومنه.

دیدگاه

اقا حامد ممنون از توضیحاتتون
              تو pdf که گذاشتین جایی رو ندیدم که درباره برد این مازول توضیح داده باشه ؟

یه سوال یگه به نظر شما چه دوربینی میتونه با این مازول سازگار باشه یعنی با بادریتی که این داره همخونی داشته باشه؟
              ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

اقا حامد ممنون از توضیحاتتون
                تو pdf که گذاشتین جایی رو ندیدم که درباره برد این مازول توضیح داده باشه ؟

یه سوال یگه به نظر شما چه دوربینی میتونه با این مازول سازگار باشه یعنی با بادریتی که این داره همخونی داشته باشه؟
                بردش خیلی پیچیدست. زیر اون تیکه سیاهه یه میکرو هست که باید روش برنامه بریزی :eek:
                کلاً بهتره برای فرستنده و گیرنده از ماژول استفاده کنی. مدارای این چیزا عموماً خیلی پیچیدست.
                در ضمن، با همین وب کم ها می تونی کار کنی. در ضمن بیت ریت دوربین خیلی چیز مهمی نیست. اون به میکرو میده و میکرو هم خودش می فرسته. فقط نباید بیت ریت دوربین بالاتر از میکرو باشه (مثلاً از وب کم 2 مگاپیکسلی استفاده کنی ) چون تو این حالت overflow بوجود میاد.

دیدگاه

حامد جان اونوقت این دوستمون چطور باید اطلاعات تصویر رو توسط میکرو از وبکم بگیرن ؟؟؟

دیدگاه

بردش خیلی پیچیدست.
                    انگار اشباه لپی شده ببخشید ید پرسیدم :redface: منظورم از برد مسافت بین فرستنده و گیرنده بود

حالا نمیشه بدون میکرو اینکارو انجام داد یعنی مستقیم دوربینو وصل کرد به مازول البته این وبکما نمیدون خروجی سریال دارن یا نه؟

و اونطرف که میخوام تصاویرو دریافت کنم باید چیکار کنم یعنی اونور هم باید از یه میکرو استفاده کنم که اطلاعات سریالو میخونه و بعدا اگه این عملیات با موفقیت انجام بشه تصویرو کجا نشون بدم مثلا رو یه LCD که خودش یه داستانی...

من یه چیزی میخوام مثله همین دوربینای بیسیم که تا 40 الی 50 متر جواب میدن که یه فرستنده تو خوده دوربینه و گیرندش هم مستقیم وصل میشه به TV

حالا اگه بشه ا یه تقویت کننده برای ارسال استفاده کرد تا بردش زیاد بشه که خیلی عالی میشه

ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

کلا اگه با میکرو میخوای کار کنی بحث استفاده از وبکم منتفی هستش

دیدگاه

کلا اگه با میکرو میخوای کار کنی بحث استفاده از وبکم منتفی هستش
                        اتفاقا این بار اصلا نمیخوام میکرویی در کار باشه فقط میخوام از یه مازول اماده استفاده کنم
                        یه چیزی مثله این...

ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

اتفاقا این بار اصلا نمیخوام میکرویی در کار باشه فقط میخوام از یه مازول اماده استفاده کنم
                          یه چیزی مثله این...

آقایون ببخشید، من که گفتم میکرو، منظورم این بود که این فرستنده با SPI کار می کنه. نه اینکه باید با میکرو کار کنی. اما خوب، گفتم اگه بخوای اطلاعاتت رو پردازش کنی، با میکرو باید بکنی.
                          من یه مدل فرستنده گیرنده دیگه هم می شناسم، HMT و HMR که البته بردشون کمتره، اما خیلی راحت میشه باهاشون کار کرد.

دیدگاه

دوست عزیز کلا این موضوع به این سادگیها که تصور میکنید نیستش
                            مخصوصا با برد و بدتر از اون با اون پهنای باندی که نیاز دارید برای این مورد
                            بهتره از چند تا متخصص بپرسید. البته تو سایت خیلی ها هستند ولی نمیدونم چرا جواب نمیدن
                            HMT و HMR هم فکر نکنم برای این مورد مناسب باشه
                            البته میتونی از HM-TR استفاده کنید که بردش همونطور که حامد جان گفت کمه ولی آنتن هایی براشون وجود داره که بردشون رو تا 20 کیلومتر افزایش میده . (اسما تا 40 یا حتی 50 کیلومتر ! ولی عمرا تا 15 کیلومتر هم نمیده)
                            البته این ماژولها کمی گیر دارند و بدجوری به نویزهایی مثل موبایل حساسند مخصوصا موقعی که فاصله بین دو ماژول زیاد باشه. بهتره از ماژولهای ایتالیایی که قبلا یکی از دوستان تو انجمن معرفی کرده بود استفاده کنید.
                            ولی موضوعی هست اینه که آیا نرخ انتقال داده ها توسط این ماژولها برای کاری که شما میخواید مناسبه یا نه
                            ما که آخر سر نفهمیدیم چه دوربینی میخواید استفاده کنید و اصلا چطوری اطلاعات تصویر رو از دوربین بکشید بیرون و بفرستید برای ارسال
                            به هر حال به نظر من مشکل میتونه میزان نزخ انتقال داده ها باشه
                            در این مورد خوب بررسی کنید
                            موفق باشید

دیدگاه

من با hmt-hmr کار کردم ولی برای ارسال دیتا فکر نکنم بشه باهش تصویر با کیفیت خوب ارسال کرد و بردشم زیاد نیست البته برای کار من
                              راستی اون انتنایی که گفتین برد این مازولا رو زیاد میکنه میشه بفرمائید بهشون چی میگن؟ و ایا واقعا تا 15 کیلومتر رو جواب میده :surprised:

درضمن اگه هم بشه اونطرف یعنی تو قسمت مازول گیرنده باید از یه دوربینی استفاده بشه که ورودی سریال داشته باشه که وصل بشه به hmr
                              نمیدونم اصلا چنین دوربینایی هستن که ورودی سریال جهت دریافت تصویر داشته باشن؟
                              ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X