اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مطالب مورد نیاز شما برای یک مقاله آموزشی در زمینه ADS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مطالب مورد نیاز شما برای یک مقاله آموزشی در زمینه ADS

دوستان گرامی که با نرم افزار ADS کار کردن یا دارن پروژه انجام میدن یا کاملا تازه کارن توجه کنن ، اگه قرار باشه یه مقاله آموزشی در باره ADS تهیه بشه ، ترجیح میدین کدام قسمت از نرم افزار ADS بیشتر معرفی بشه (خواهش می کنم هر کسی از دوستان هر نظری داره اینجا بگه)
    چه قسمت هایی از نرم افزار
    چه موضوع هایی
    ....
    خلاصه هر چه می خواهد دل تنگت بگو . مرسی
    انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
    انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

پاسخ : مطالب مورد نیاز شما برای یک مقاله آموزشی در زمینه ADS

سلام
    به نظرم توضیح در مورد:
    1-معرفی کلی پلت ها و بلوک های هر کدوم و توضیح در مورد انواع روش های شبیه سازی که تو ADS هست مثل DC و AC و HB و S-Parameter و XdB و ..... فکر کنم بد نباشه. منظورم اینه که توضیح در مورد اینکه هر کدوم از این ها برای بدست آوردن چه پارامتر هایی و رسم چه نوع نمودارهایی استفاده میشه.
    2-توضیح در مورد انواع روش های اپتیمم سازی هم بد نیس(optim-goal و tuning و ...) چون تو هر بخشی از نرم افزار که کار بشه این مورد نیازه.
    3- در مورد نحوه استفاده از smart component ها و اینکه به چه دردی می خورن هم خوبه که معرفی بشه
    4- به طور جزیی تر در مدارات الکترونیکی مثل میکسر ها و تقویت کننده ها و نوسان ساز ها و ... چگونگی محاسبه یه سری پارامتر های مرسوم که خود ADS برای اونها بلوک هایی رو داره (مثل IP3- P1dB-phase noise , ...)
    5-نحوه نوشتن equation و محاسبه یه سری از پارامتر های معمول مثل توان و راندمان و حساسیت و ...
    6- یه سری صحبت های حاشیه ای مثل اینکه چطور subcircuit درست کنیم و از اون تو پروژه های بدی استفاده کنیم
    7-چگونگی ارتباط این نرم افزار با نرم افزار های دیگه مثل HSpice و Matlab و ...
    8- توضیح در مورد یه سری تحلیل های خاص مثل تحلیل نویزی و یا تحلیل های حرارتی
    9- مثال هایی برای یکسری محاسبات پایه ای مثلا gm یه ترانزیستور و یا محاسبه خازن های پیوند هاش یا محاسبه ضریب کیفیت یه سلف یا امپدانس ورودی یا خروجی یه مدار یا ....
    10- توضیح در مورد محیط layout نرم افزار
    و ..........
    دیگه خیلی داره زیاد میشه اینطوری پیش برم کار از مقاله میگذره باید کتاب نوشته بشه :biggrin:

حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

از اینکه نظرات خودتونو فرمودین واقعا متشکرم ، باز هم فکر کنید و اگه نکته ی خاصی مد نظرتون بود بفرمایید چون حتما تاثیر گذاره .

با تشکر
      انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
      انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

خواهش می کنم.
        باشه حتما.
        الان یه چیزای دیگه یادم اومد :smile:
        البته نمیدونم شاید اینا که داره میگم خیلی در نگاه اول نیاز نباشه در واقع مربوط به یه بخش خاص ADS نیست یه سری سوالات جزیی تره که خودم بهشون برخوردم حالا من میگم دیگه هرطور خودتون صلاح دونستین
        یه سری سوالات مربوط به بخش نحوه نمایش نمودار هاست مثلا چطور روی یه محور مختصات دو یا چند کمیت رو که تو محور x یکسان و تو محور y متفاوت هستند نشون بدیم در واقع هم سمت چپ و هم سمت راست محور y داشته باشیم و یا چطور نتایج حاصل از شبیه سازی دو مدار متفاوت رو بتونیم روی یه نمودار بیاریم(جهت مقایسه با یکدیگر) و پاسخ گویی به یه سری سوالات از این دست.
        چطوری مدل یه ترانزیستور رو که به صورت یه فایل notepad داریم. تو ADS استفاده کنیم.
        توضیحاتی راجع به ابزار هایی که در منوی DesignGuide برای طراحی وجود داره (Transistor Bias Utility---Smith Chart utility---Matching Utility)

فکر میکنم همه این موارد و همین طور موارد دیگه ای که هستش رو میشه در قالب چند تا مثال طراحی مثل همون طراحی هایی که شما زحمتشو کشیدین و اینجا گذاشتین بیان کرد پیشنهادم اینه که اموزش در قالب مثال های طراحی باشه.
        حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
        خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

راستش کار من با این نرم افزار محدود به چند بخش بیشتر نیست . ولی پیشنهاد می کنم در صورتی که مقاله ای در این رابطه در دست تهیه دارید بخش های تخصصی رو با ارجاع به منابع بیارید . یعنی یک مثال ساده اینکه اگر قراره راجع به محاسبه پارامتر S و بلوک مربوطه چیزی نوشته بشه به یه مرجع در رابطه با این موضوع اشاره بشه . (میتونه کتاب یا اسلاید اساتید داشگاه یا سایت هایی که اون موضوع رو از نظر تئوری باز کردند باشه) :job:
          در هر حال کسی که با موضوعی آشنایی کامل داره بهترین فرد برای معرفی یک منبع مناسبه تا سرچ تو گوگل
          Gracias A La Vida
          [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
          http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
          زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین وزیری
            دوستان گرامی که با نرم افزار ADS کار کردن یا دارن پروژه انجام میدن یا کاملا تازه کارن توجه کنن ، اگه قرار باشه یه مقاله آموزشی در باره ADS تهیه بشه ، ترجیح میدین کدام قسمت از نرم افزار ADS بیشتر معرفی بشه (خواهش می کنم هر کسی از دوستان هر نظری داره اینجا بگه)
            چه قسمت هایی از نرم افزار
            چه موضوع هایی
            ....
            خلاصه هر چه می خواهد دل تنگت بگو . مرسی
            سلام .من که هیچی بلد نیستم از هر جا که فکر که کنید بهتره شروع کنید :nerd:
            دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

دیدگاه

سلام
              بنشر من با یک مثال بخوبی میشه قدرت این نرم افزار را نشان داد
              اگر مثالی از داپلکسر و یا کوپلر حل کنید ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X