اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با ماژول pla-05w-433

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با ماژول pla-05w-433

با عرض سلام به تمام مهندسان عزیز . من چند وقتی است روی یک مدار برای ارسال دیتا تا برد 2 الی 4 کیلومتر کار میکنم . به علت هزینه ی بالای ساخت این مدار از ماژول های اماده استفاده کردم که در رنج 915 مگا هرتز کار میکنه و تونستم این ارتباط رو تا 250 متر برقرار کنم. برای رسوندن برد این مدار به چند کیلومتر باید از ماژول pla-05w-433 استفاده کنم که در زیر شکلشو گذاشتم . کار با این ماژول تقویت کننده تا انجا که فهمیدم بسیار راحت می باشد اما چند تا نکته مبهم داره که ممنون میشم با کمک شما بتونم راه اندازیش کنم. مطمئنم این تاپیک مشکل خیلی هارو حل میکنه. با تشکر

موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

پاسخ : کار با ماژول pla-05w-433

اول اینکه طریق کار این ماژول از اونجایی که دوستان گفتند بسیار سادست به صورتی که محل انتن ماژول فرستنده به ورودی ماژول تقویت کننده وصل میشه و انتن اصلی به خروجی ماژول تقویت کننده وصل میشه . اما چندتا سوال برام باقی مونده یکی اینکه محدوده فرکانسی ماژول تقویت کننده 433 مگاهرتز است ولی فرکانس ماژول فرستنده ی من 915 مگا هرتز است ایا این موضوع ایجاد مشکل نمیکنه چون بالاخره این دو ماژول به صورت مستقیم به هم وصل میشند به نظر شما ماژول تقویت کننده میتونه فرکانس در یافتیه 915 رو به 433 تبدیل کنه؟ البته میدونم که در طرف گیرنده باید فرکانس 433 باشه یا اگر می تونه همون 915 باشه لطفا دربارش یه توضیحی بدید . لطفا در باره ی این موضوع یک بحثی بکنیم تا وارد پایه ها ودیگر مطالب این ماژول بشیم.
    موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

سلام
      میشه بفرمائید قیمت این مازول چنده؟
      و از کجا میشه تهیه کرد؟
      بردی که میده چقدره؟
      من برای ارسال تصویر با برد 5km احتیاج به یه همچین مازولی دارم ولی نمیدونم جواب میده یا نه :cry:
      ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

سلام قیمت این ماژول حدود 35000 تومانی میشه
        از فروشگاه های اینترنتی مثل http://www.chip-electronic.ir میشه تهیه کرد البته یه کم گرون میده . توی جمهوری هم پیدا میشه که قیمتش مناسب تره
        بردش فکر میکنم حدود 4کیلومت میشه ، البته با دادن ولتاژ 15 ولت
        اما برای سوال آخرتون:دوست عزیز این ماژول تنها یه تقویت کننده است و ارسال دیتایی مثل تصویر یا صوت بستگی به ماژول فرستنده گیرنده است .البته تو دیتاشیت این ماژول ننوشته تا چه نرخی دیتا ارسال میکنه (اصلا زورش به تصویر میرسه نمیدونم)
        اما فکر کنم بشه با هاش تصویر ارسال کرد .
        این مداری که شما می خواهید منم لازم دارم ولی انگار کسی نیست که بتونه تو ساخت مدارش کمک کنه . من اگه مطلبی پیدا کردم حتما قرار میدم

دیدگاه

خب فرستنده رو هم روی فرکانس 433 مگ تنظیم کن . مشکلش چیه ؟
          احتمالا نمیشه این چیزی که میگی که به هم وصل بشن.
          در ضمن خودتون خب امتحان کنید کاری نداره که چرا منتظر جواب دوستان هستید ؟

دیدگاه

اقا ممنون از پاسختون
            ایا شما هم میخواین تصویر ارسال کنید ؟

و یه چیزه دیگه ایا این مازول احتیاج به انتن بزرگی داره ؟ که البته با این فرکانس فکر کنم یه انتنی به طول 17 سانتی واصش کافی باشه درست میگم؟

نظرتون درباره این فرستنده گیرنده تصویر چیه؟ برش تا 50 متره به نظر شما میشه از این تقویت کننده pla-05w-433 مابینش استفاده کرد یا اصلا این با اون زمین تا اسمون فرق میکنه :redface:

ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
              خب فرستنده رو هم روی فرکانس 433 مگ تنظیم کن . مشکلش چیه ؟
              دوست عزیز سلام خوب اگه ماژولم این امکان رو داشت که این کارو میکردم . ماژولم تنها روی 915 ست شده نمیشه تغیرش داد
              در ضمن من چون دوتا از این ماژول احتیاج دارم وقیمتش خیلی بالا میشه هنوز نتونستم بخرم . اول میخواهم ببینم به کارم میاد بعد بخرم برای همین امکان ازمایش به صورت مستقیمو با اونو ندارم

دیدگاه

اقا مجید سلام .درباره دوربینی که بالا گذاشتید فکر نکنم اصلا دارای ماژول تقویت کننده باشه چه برسه به این ماژول چون قیمت این دوربین در کل حدود 40000 تومان است . اما هرچی هست من دقیقا چنین مداری لازم دارم و اگه میتونستم درباره مدارت این دوربین اطلاعاتی به دست اورم بحث تقویت بردش دیگه کاری نداشت . مدار دوربین بالا از چند لحاظ بسیار عالیه قیمت کم (با وجود دارابودن دید در شب خود دوربین و....) اندازه ی فرستنده بسیار کوچیک و .... اگه دوستان میتونستند درباره مدار این دوربین توضیح بدن من هم روی کار تقویتش کار میکردم.

دیدگاه

منظورم از تقویت این بود که خارج از دوربین عمل تقویت رو انجام بدیم ... اون که بله خود دوربین عمل فرستنده رو هم انجام میده

حالا نظرتون درباره این مازول چیه ایا تو ایران گیر میاد وقیمتش چقدره؟

ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

اقا مجید این ماژولی که در زیر قرار دادید در ایران گیر میاد( البته از شکلش حدس میزنم کاش مشخصات بیشتری ازش قرار میدادید) سایتشم در زیر قرار میدم ولی مطمئنم قیمتش سر به فلک میکشه اگر درباره ارتباط و مدار فرستنده گیرنده دوربین قبلی اطلاعاتی به دست میوردیم کار تقویت بردش با قیمت بسیار کمتر ممکن بود.

http://www.negin-pars.com/fa/?generate=gallery&wtkbsfurdds=62749d27-6070-4b19-b864-bedb739d2035

دیدگاه

من از اینجا پیداش کردم

http://www.alibaba.com/product-gs/30...ansmitter.html

منم زیاد موافق نیستم که پول زیادی بدم اگه بشه اون دوربین قبلیه رو راش بندازیم که محشره ولی من اطلاعات زیادی درباره تقویتش ندارم ولی اول از همه باید بدونیم که تو چه فرکانسی کار میکنه اگه هم تو همین فرکانس 433 کار کنه فکر نکنم بشه با این مازول تقویتش کرد
                      دیتا شیتی چیزین ازش نداری (منظورم همون دوربین قبلی)؟
                      ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

قیمتش که خیلی نجومیه به نظر من تنها راه حل ما استفاده از همون دوربین اصلی ولی مشکل اینه که انگار کسی اصلا درباره طریقه کارش اطلاعاتی نداره پس تنها راه اینه که خودمون دست به کار بشیم ولی مشکل دیگه اینه که من حتی datasheet ازش ندارم :angry: :angry: که بخواهم روش کار کنم وگرنه مطمئنم میشه تقویتش کرد ماژولای تقویت کننده زیادند تنها از این نوع که من گفتم نیست بالاخره تقویتشو میشه یه کاری کرد من مطمئنم .شما هیچ اطلاعاتی دربارش نداری؟

دیدگاه

البته یه راه ساده تر به ذهنم رسید اینکه یه دوربینو مثل OV7670 رو بتونیم با avr راه اندازی کنیم .شما اطلاعاتی در این باره دارید. چون دیگه ارسال تصویرش به صورت بیسیم و تقویت بردش اصلا کاری نداره.

دیدگاه

کار با این OV7670 زیادم راحت نیستا :redface:
                            راستش من با این دوربینی که گفتین کار نکردم ولی تو قسمت AVR دوستان دارن روش کار میکنن که تا اونجایی که میدونم هنوز به جواب نرسیدن
                            نمیگم نمیشه فقط زمان میبره من خودم تو اینده ایی نزدیک قسط داشتم رو این دوربینه کار کنم ولی الان اصلا وقت ندارم
                            فقط همینو میدونم که پروتکلی که باهاش ارتباط برقرار میکنن i2c هست و قیمتشم فکر کنم بالای 20000 باشه که اگه اینجوری باشه سرفه به همون دوربینه بیسیمه هست

من سعی میکنم همون دوربین بیسیمه رو بخرم و اگه بشه بریزمش بیرون ببینم مازوله فرستندش چیه البته اگه مازول از مدارات خود دوربین جدا باشه
                            شما هم یه مطالعه ایی روOV7670 بکنید اگه راحت بشه درایوش کرد منم بدم نمیاد میفرمائید
                            ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

اره منم حتما میخوام روی این دوربین کار کنم ولی الان درگیر یه کار دیگه شدم اطلاعاتی هم در بارش دارم فقط باید یه کم وقت بزارم البته نوع دوربین برام مهم نیست فقط نوع میکرو برام مهمه . حتما تا چند روز دیگه دست به کار میشم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X