اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرامر usb کامل و کار کرده؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرامر usb کامل و کار کرده؟

با سلام بچه ها من یه پروگرامر usb میخوام که یکی باهاش کار کرده باشه و بیشتر ای سی ها را پشتیبانی کنه سوکت زیف هم داشته باشه و مستقیم داخل برنامه ها بتونیم ای سی را پروگرام کنیم
    خریدنی نمیخوام میخوام بسازم. :applause: :wow:
    داخل انجمن pic یه برد خیلی خیلی کامل و جالب و کاربردی یرا اومدن کامل کردن و گذاشتن شما هم بیایید یه برد کامل را توضیح بدید تا همه متونن اونو بسازن :cry2: :cry2:

پاسخ : پروگرامر usb کامل و کار کرده؟

سلام
    به این تاپیک رجوع کنید کامل بحث شده.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,4665.0.html
    «اگر واقعيات با نظريات هماهنگي ندارند، واقعيتآ‌ها را تغيير بده.»
    آلبرت انشتين

دیدگاه

من خیلی گشتم و این تاپیک را هم دیدم من میخوام سوکت زیف داشته باشه و بتونیم تعداد زیادی از میکرو ها را روی اون سوکت پروگرام کنیم

دیدگاه

دوست عزیز اگه منظورت از تعداد زیاد میکرو نوع اون مثلavr یا pic است فکر نکنم بتونی خودت بسازی اما اگر منظورت یه نوع میکرو تو سایت زیاده یه سرچ بزنی پیدا می کنی . اما پیشنهاد میکنم یه tnm 1000 بخری خودتو برای یه عمر راحت کنی چون مثل من بعد از یه مدت میبینی هزینه ی زیادی کردی اما یه چیز درست درمون نداری بعد مجبور میشی دوباره هزینه کنی یه چیز خوب بخری
        موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

یه usb دار بخر خودت راحت کن وقتت رو سر پروگرامر نذار

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است

دیدگاه

سلام.لطفا از طولانی بودن پست خسته نشید و تا آخر بخونید. :mrgreen:
            دوستان من چند وقت پیش(زمانی که پروگرامر جیبی هاتل به بازار اومد) رفتم این پروگرامر رو بخرم ولی وقتی دیدم 28000 تومن قیمتشه :eek: منصرف شدم و توی اینترنت به دنبال یه پروگرامر خوب گشتم.تااینکه پروگرامر USBASP رو توی سایت کویر الکترونیک پیدا کردم.وقتی ساختمش و جواب گرفتم(روی بردبرد)تصمیم گرفتم یه پروگرامر توپ برای خودم بسازم.خوشبختانه ساختمش طوری که تمام آیسی ها به جز Tiny26 رو جواب میداد(با دوتا زیف سوکت)و برای Tiny26 یه زیف جداگذاشتم که شد 3تا کلا.خروجی برای برد برد و OnBoard پروگرامینگ هم داشت.همچنین کلید خاموش و روشن.
            البته خودم فقط از زیف 40 پایش که مگا8 و مگا32و16 جواب میداد استفاده کردم.ولی مطمئنم همه AVR ها رو جواب میده.و تنها بدی ای هم که داره اینه که به زیف 20 پایه کریستال وصل نمیشه.
            اما یه مشکل.متاسفانه تمام اسنادشو ازدست دادم(شماتیک،إ¾PCBوGERBER) :redface:.ولی وقتی دیدم توی سایت تقاضا شده با حضور ذهنی که از قبل داشتم نشستم و شماتیکشو دوباره کشیدم. :wow:اگه مورد قبول دوستان واقع شد میتونم PCB هم طراحی کنم و بزارمش توی سایت.
            اینم عکس از شماتیک:

دیدگاه

نمیشه همین پروگرامر را طوری طراحی کرد که تمام aVR ها را روی همون سوکت زیف 40 پین پروگ کنیم
              من الان یه پروگرامر PIC ساختم که میتونه تا 40 50 نمونه PIC را روی سوکت زیف پروگرام کنه از 8 پین تا 40 پین
              میخواستم ببینم میشه یه همچین چیزی را برای AVR هم ساخت

دیدگاه

به دلیل متفاوت بودن پایه های MISO و MOSI وRESET' و SCK و همچنین پایه های تغذیه در آیسی های مختلف من این کاررو کرم.یعنی جاهاشون با هم فرق میکنه.
                کلا 3 تا زیف سوکت میشه که فکر نکنم جای زیادی بگیره.مخصوصا اگه مگا8 SMD استفاده بشه.اگر هم که از خیر Tiny26 بگذرید میشه 2تا.فکرکنم با 10 تومن یه پروگرامر عالی داشته باشید.من خودم الان یکسال بیشتره دارم استفاده میکنم.

دیدگاه

نمیشه همین پروگرامر را طوری طراحی کرد که تمام aVR ها را روی همون سوکت زیف 40 پین پروگ کنیم
                  سلام مینی پروگرامر هاتل این قابلیت را داره .

شما هر آی سی را روی ردیف اول زیف اون بزارین پروگرامر نوع میکرو و سالم بودن یا خراب بودنشو شناسایی میکنه

لینک نمیدم چون پست حذف میشه ! :nice:

دوستان من چند وقت پیش(زمانی که پروگرامر جیبی هاتل به بازار اومد) رفتم این پروگرامر رو بخرم ولی وقتی دیدم 28000 تومن قیمتشه :eek: منصرف شدم
                  به نظر من ضرر کردین پروگرامر خیلی خوبیه
                  هر چند وقت یک بار هم update میشه
                  خواستن >> توانستن >> موفقیت

دیدگاه

نمیشه جامپر بزاریم و بگیم مثلا اگه این نوع میکرو بود جامپر را این جور تنظیم کنیم و برای میکرو دیگه جامپر را جوری دیگه تنظیم کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سما ساداتیان
                      به نظر من ضرر کردین پروگرامر خیلی خوبیه
                      هر چند وقت یک بار هم update میشه
                      نمیگم پروگرامر بدیه.اتفاقا محشره.من خودم باهاش کار کردم.ولی برای اینکه بعضیا جیب خالی دارن و دوست دارن که خودشون یه پروگرامر بسازند این راه خوبیه. نرم افزار Progisp هم تا حالا چندبار پدیت شده.
                      نوشته اصلی توسط vahid_d_0101
                      نمیشه جامپر بزاریم و بگیم مثلا اگه این نوع میکرو بود جامپر را این جور تنظیم کنیم و برای میکرو دیگه جامپر را جوری دیگه تنظیم کنیم
                      چرا.فکر خوبیه ولی احتمال اشتباه هست.

دیدگاه

خوب بچه ها حالا یکی که توی زمینه پروگرام اشنایی داره بیاد با چند تا جامپر جوری دستگاه را تنظیم که که تمام میکرو ها داخل همون سوکت 40 پین پروگرام بشن
                        در ضمن کد هگز اون شماتیک بالایی را کسی داره

دیدگاه

این فایل هگز برای مگا8

http://www.4shared.com/file/nBxBYrix/usbasp.html

اینم شماتیک بالا
                          http://www.4shared.com/file/eDQPA2lH/USBASP.html

دیدگاه

میتونید بگید چه کامپایلرهایی این پروگرامر را به طور مستقیم میشناسن و پروگرام میکنن

یه سوال دیگه من زیاد با avr کار نکردم الان که رفتم atmega 8 دیدم اخر بعضی هاش a داره بعضی نداره
                            من میخواستم اس ام دی بگیرم فقط نوشته atmega8 این میکرو به درد پروگرامر میخوره یا نه

دیدگاه

هر مگا هشتی میشه.تازه میگن مگا48 هم میشه.فقط L نباشه.A هم من ندیدم تا حالا.
                              راستش توی بیسکام 1.11.9.8 قسمت پروگرامراش نوشته اسم این پروگرامر رو ولی ساپورت نمیکنه.شاید هم روشی داره که من یادندارم.
                              ولی خودش نرم افزار داره.Progisp اسمشه.نرم افزار خوبیه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X