اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوشتن اطلاعات بر روی SD کارت با ویژیال بیسیک 6.0

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشتن اطلاعات بر روی SD کارت با ویژیال بیسیک 6.0

سلا دوستان. من می خوام برنامه با ویزیال بیسیک بنویسم که بتونه یک سری عدد که در تکست باکس هست رو در سکتور های SD کارت بنویسه. باید از چه دستوری استفاده کنم؟
    ممنون

پاسخ : نوشتن اطلاعات بر روی SD کارت با ویژیال بیسیک 6.0

سلام به Feshwari

دوست عزیز باید یه میکرو رو واسط قرار بدی و با MSComm برای میکرو بفرستی.
    احتمالا باید بلد باشی.
    بعد از دریافت با میکرو اون رو بهSD آ‌کارت بفرست.
    اگه دستورات رو بلدی که هیچ اما دستورات رو نمی دونی میدونی ما رو با خبرمون کن.
    ?Why not

دیدگاه

سلام.
      من قبلا دیتا رو از کامپیوتر به پورت سریال و از اونجا به میکرو و در SD کارت ذخیره کردم اما می خوام SD کارت رو به کارت ریدر وصل کنم و بعد به کامپیوتر. حالا به جای اینکه دیتا بره به پورت سریال مسقیم بره تو سکتور های SD کارت ذخیره بشه.
      ممنون

دیدگاه

ینی ویژوال بیسیک 6 قابلیت اتصال مستقیم به یو اس بی رو داره :eek:
        ما که از بیسیک هیچی نمیدونم شاید یه چیزایی یاد بگیریم ما منتظر پاسخیم :applause:
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

دوست عزیز

نیازی به برقراری ارتباط با پورت USB و سریال نیست!

وقتی که رم ریدر به سیستم وصل میشه یه درایو ایجاد میشه و به کارت از طریق اون درایو دسترسی دارید.

تنها چیزی که باید بلد باشید، وقفه هایی هستن که برای کار با سکتورها استفاده میشن. برای خوندن سکتو، نوشتن، فرمت سکتور و ...

با استفاده از این وقفه های به راحتی میتونین داده منتقل کنید.

موفق باشید

http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

شما ها هنوز یخده افکارتون داسیه!!!
            تحت windows برای کار بصورت مستقیم روی یک مدیا مثل SD مموری که به عنوان یک هارد مجازی روی سیستم شناسایی شده احتیاجی به کار با پورت و اینجور چیزا نیست. اینو به خاطر بسپرین که تحت سیستم عاملی مثل windows انجام این کارها نوعا به درایور های سیستم واگذار شده. چون گفتم درایور پس تنها کافیه به device مستقیما دسترسی پیدا کنین. برای اینکار (البته ویژوال بیسیکش رو نمیدونم. فقط روی API ) بایستی با استفاده از تابع CreateFile خود درایو (و نه فایل) رو باز کنین. بعد از طریق DeviceIoControl میتونین با داشتن شماره سرویس های درایور هارد دیسک مجازی بهش دسترسی پیدا کنین. یک سری به ماکروهای زیر بزنین:

IOCTL_DISK_READ
            و
            IOCTL_DISK_WRITE

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X