اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال عکس به پورت سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال عکس به پورت سریال

سلام
    من با پورت سریال کار کردم و مشکلی ندارم .

میخواستم ببینم میشه یک عکس با پسوند jpg از کامپیوتر به پورت سریال ارسال کرد و اونو توسط AVR دریافت کرد ؟
    حجم عکس هم کم باشه مثلا 20 کیلو
    خواستن >> توانستن >> موفقیت

پاسخ : ارسال عکس به پورت سریال

نوشته اصلی توسط سما ساداتیان
    سلام
    من با پورت سریال کار کردم و مشکلی ندارم .

میخواستم ببینم میشه یک عکس با پسوند jpg از کامپیوتر به پورت سریال ارسال کرد و اونو توسط AVR دریافت کرد ؟
    حجم عکس هم کم باشه مثلا 20 کیلو
    آره. چرا که نشه. بالاخره عکس هم یه فایل باینریه دیگه. اینم از 0 و 1 تشکیل شده. پس حتماً میشه ارسالش کرد. AVR هم که USART داره که واسه همین کاره.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سلام

خوب چطوری ارسالش کنم ؟
      با 6 visual basic میتونم این کار را انجام بدم ؟؟؟

با hyper terminal چی با اون هم میشه ؟
      خواستن >> توانستن >> موفقیت

دیدگاه

هایپر ترمینال یه گزینه برای ارسال داره . من با اون فایل TXT رو ارسال کردم و از انور هم رو LCD نشون دادم . احتمالا برای عکس هم از همین راه میشه استفاده کرد ولی باید رو میکرو کدشو نوشت .
        A-Hosseini

دیدگاه

سلام . چرا jpg. pg دارای فشرده سازی تصویر هست و دیکود کردن و برنامه نویسی اون برای میکرو مشکل . بهتره از BMP استفاده کنید . اول هم باید هدر فیل را پردازش کنید و بعد اطلاعات مربوط به عکس را .

نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

ایشون فقط گفتند میخوان این فایل رو ارسال کنند که خوب برای ارسالش فرقی نمیکنه چه فرمتی داشته باشه ولی برای نمایش اون فایل شما باید ساختار فایل های Jpg رو بدونید که در کل استفاده ازشون زحمت زیادی داره و بهتره عکستون رو به bmp تبدیل کنید.

دیدگاه

سلام...برای راحتی کارتون بهتره از متلب استفاده کنید.. میتونید راحت عکس رو باز کنید و پیکسل به پیکسلش رو بخونید .. اول از همه بهتون مختصات افقی و عمودی میده و در ادامه اگه عکس سیاه سفید باشه بهتون یک عدد بین 0-255 میده و اگه رنگی باشه 3 تا عدد که مربوط به RGB میشود رو میده و می تونید این اعداد رو از طریق سریال بفرستید ..... اگه عکس سیاه سفید بفرستید کارتون خیلی راحته چون می تونید راحت روی lcd گراف نشون بدید یا ذخیره کنید ( تا اینجای کار اصلا سخت نیست ) ولی اگه رنگی باشه که برای دخیره سازی باید یک آرایه 3 بعدی درست کنید که بنابراین زبان برنامه نویسی تون باید c باشه و برای نمایش هم از lcd رنگی استفاده کنید...
              دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintlk
                سلام...برای راحتی کارتون بهتره از متلب استفاده کنید.. میتونید راحت عکس رو باز کنید و پیکسل به پیکسلش رو بخونید .. اول از همه بهتون مختصات افقی و عمودی میده و در ادامه اگه عکس سیاه سفید باشه بهتون یک عدد بین 0-255 میده و اگه رنگی باشه 3 تا عدد که مربوط به RGB میشود رو میده و می تونید این اعداد رو از طریق سریال بفرستید ..... اگه عکس سیاه سفید بفرستید کارتون خیلی راحته چون می تونید راحت روی lcd گراف نشون بدید یا ذخیره کنید ( تا اینجای کار اصلا سخت نیست ) ولی اگه رنگی باشه که برای دخیره سازی باید یک آرایه 3 بعدی درست کنید که بنابراین زبان برنامه نویسی تون باید c باشه و برای نمایش هم از lcd رنگی استفاده کنید...
                با متلب مگه میشه با پورت سریال کار کرد؟
                دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
                  با متلب مگه میشه با پورت سریال کار کرد؟
                  s=serial('com1&#039
                  fopen(s)
                  fwrite(s,200)
                  fclose(s)
                  مثال بالا عدد 200 رو روی پورت سریال قرار میده
                  دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X