اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل ولتاژ 12 به هر ولتاژی برای آمپلی خودرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل ولتاژ 12 به هر ولتاژی برای آمپلی خودرو

با سلام به دوستان این یه مدار سوئیچینگ تبدیل ولتاژ 12 به هر ولتاژی که بخواهید برای امپلی هایی که با ولتاژ بالا کار میکنند بخواهیم در خودرو استفاده کنیم امیدوارم که بدردتون بخوره

این مدار گسترده تر و کاملتر هست ولی پیشنهاد میکنم همون قبلی رو درست کنید

پاسخ : تبدیل ولتاژ 12 به هر ولتاژی برای آمپلی خودرو

نوشته اصلی توسط Mostafa65
    با سلام به دوستان این یه مدار سوئیچینگ تبدیل ولتاژ 12 به هر ولتاژی که بخواهید برای امپلی هایی که با ولتاژ بالا کار میکنند بخواهیم در خودرو استفاده کنیم امیدوارم که بدردتون بخوره

این مدار گسترده تر و کاملتر هست ولی پیشنهاد میکنم همون قبلی رو درست کنید
    بهتره که لینک اصلی رو برای ساخت ترانس و استفاده دوستان بذارین
    http://sound.westhost.com/project89.htm

دیدگاه

ضمن تشکر باید بگم پسر خوب این نقشه رو که همه دارند ولی مهم محاسبات ترانس سوئیچینگه که یه کم سخه.
      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

دوستان عزیز شما استادید و این مدارات رو دارید شاید خیلی ها نداشته باشند و دنبال این مدار باشند. در ضمن توضیحات لازم برای ترانس هم در لینکی که اقا محسن زحمت کشیدند گذاشتن هست ولی خوب انگلیسی هست و شاید خیلی ها به مشکل بر بخورند.لطفا اگر میتونید در مورد این مدار توضیحات لازم رو بدید یا اگر pcb رو اماده کردید بزارید نه اینکه بگید این مدار رو همه دارند دیدتون رو بیشتر کنید البته ببخشید ناراحت نشید منظوری ندارم البته در هر کاری باید خیلی تجربه کسب کرد تا بتوان به جایی رسید بخصوص در الکترونیک
        موفق باشید

دیدگاه

حق با شماست و من قصد جسارت نداشتم. اگه گفتم مدار رو همه دارند واسه این بود که اگه یه چرخ کوچولو تو سایت بزنید متوجه میشید همین مدار بارها رو سایت پلود شده و در موردش بحث شده.فقط کافیه مدارات تغذیه رو بخونید.
          موفق باشید.
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

من دارم اینو میسازم اولین تست رو ازش گرفتم که خوب جواب نداد! موسفتام یه بلایی سرشون اومده

اگر کسی ساختتش یا جایی درمورد بحث شده لطفا" راهنمایی کنید ممنون...

اگر هم یه تیم تشکیل بدیم که ساخت این مدار رو تائیید کنه و فارسی آموزش بده خیلی خوب میشه یه تاپیک آموزش هم براش میزاریم فکر کنم خیلی ها دوست دارن اینو بسازن

دیدگاه

پاسخ : تبدیل ولتاژ 12 به هر ولتاژی برای آمپلی خ&#16

نوشته اصلی توسط arvinfx
              من دارم اینو میسازم اولین تست رو ازش گرفتم که خوب جواب نداد! موسفتام یه بلایی سرشون اومده
              سلام من فکر کنم احتمالا شما تو پیچیدن ترانس اشتباه کردید ایا شما اون نقطه ها رو که توی نقشه هست رو در نظر گرفتید اون نقطه ها نشون دهنده این است که سیم از چه طرفی باید پیچیده بشه اینو از تو یه سایتی خوندم که اگر ترانس درست پیچیده نشه با توجه به همون نقطه ها ماسفتها اسیب می بینن(گاهی می ترکن)اگر PCB رو تهیه کردید لطفا بزارید

دیدگاه

:surprised:

من اصلا به این نکته دقت نکرده بودم! :agree: برم تست کنم ببینم چی میشه!

میگم چرا موسفتا خیلی داغ میشه! بار بیشتر از 1 وات هم از خروجی مدار میکشم بشده آمپر ورودی میره بالا تا 5 آمپر :NO: این نمودونم برای چیه موسفتا هم داغ میکنه

ولتاژ بین درین سورس موسفت چقدر باید باشه؟ !!!

دیدگاه

جهتشو عوض کردم ولی فرق زیادی نکرد!

دیدگاه

توپولوژی این مدار پوش پوله و اصلا ربطی به جهت ترانس نداره ... در واقع توپواوژی هایی مثل پوش پول ، هف بریج و فول بریج تو دسته ی forward قرار دارن و اصلا جهت اولیه و ثانویه ی ترانس اهمیتی نداره
                    ترانس این مدار سر وسطه که اولیه برای ورودی پوش پول ( شاید کلمه ی "ورودی" زیاد درست نباشه ) و ثانویه برای یکسوسازی سر وسطه .... حتما هم لازم نیست برای یکسو کردن خروجی از بریج استفاده کنید دوتا دیود هم کافیه یا یک دیود دوبل از سری MBR که شاتکی باشه کافیه .

اما شما که می گین جواب نگرفتین آیا دیود پلی که برای یکسو سازی خروجی استفاده کردین Ultra Fast بوده ؟ چون تا جایی که بنده می دونم دیود پل فست تو بازار ایران نیست ... د

دیدگاه

مدارای که من دارم استفاده میکنم flayback هستش

اشکالش اینه که آمپر خروجی خیلی کمه! حدود 50ma بیشتر بشه جریان ورودی میره روی 5 آمپر!

دیودمم 3 تا از ایناس sb3060pt

دیدگاه

فیدبک ایراد داره ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X