اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ALTERA FPGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ALTERA FPGA

کار با FPGA های سری ALTERA

پاسخ : ALTERA FPGA

سلام دوستان.من می خوام با FPGA های سری ALTERA کار کنم.کسی میدونه اصلا از کجا می شه این ها رو گیر آورد و قیمتش چگدره؟ ممنون

دیدگاه

برای شروع کار بهتره برد آموزشی داشته باشید بعد خودتون براش برد بزنید.
      در ضمن بدونید با چه برنامه ای میخواید کار کنید.
      معمولا برای ALETRA میتونید از QUARTUS استفاده کنید!
      It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

سلام من قبلا یه برد cpld altera طرحی کردم با یه برد آموزشی fpga altera تو دانشگاهمون کار کردم وکم و بیش یه چیزایی بلدم.حالا می خوام یه برد fpga altera طراحی کنم ولی هر چی گشتم ic رو پیدا نکردم.من دنبال ic اون می گردم

دیدگاه

من تو دانشگاه با خانواده ACEX 1K که 208 پایه داشت کار کردم اسم آی سی دقیق یادم نیست باید برنامه رو نصب کنم نگاه کنم!

دیدگاه

سلام.ممنونم از پاسخ هاتون.ولی منظورم اینه که کجا اینا رو داره چون اکثر فروشگاهها فقط xilinx رو دارن

دیدگاه

سلام دوست من. برای شروع بهتره که با یه برد آموزشی کار کنید.
              DE1 دیگه تولید نمی شه ولی من چندتا دارم.اگر خواستید پیام خصوصی بدید.
              http://www.innovateitaly.com/it/page_02.html

دیدگاه

سلام دوست من.والا این بوردکه خیلی خفنه ولی قیمتش احتمالا خدا تومنی هست.قبلا هم گفتم من با بورد آماده کار کردم تجربه طراحی هم دارم فقط یه فروشگاه می خوام که FPGA ALTERA رو داشته باشه.کاشکی فروشگاه سایت هم چندتا FPGA XILINX , ALTERA می آورد نه؟

دیدگاه

واقعیتش fpga از قطعات مظلوم تو ایرانه و افراد کمی دیدم باهاش کار کنند البته به صورت عملی نه داخل نرم افزار.
                  به هر حال شما تو بخش تقاضای محصول برای فروشگاه مطرح کنید!
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=10471.0

دیدگاه

نه بابا قیمتش خیلی هم بالا نیست.کاراییش هم خیلی زیاده.
                    من خودم CYCLONE II هم دارم چه مدلیش رو می خواید؟ ولی مساله اینه که شما باید واسه این برد طراحی کنید و مدار تغذیه طراحی کنید و .... که اینها واسه شروع هم هزینه بر هست و هم اینکه بسیار باید تست کنید تا به یه مدار کامل برسید. خب الان شما واسه این کارها چقدر می خواید هزینه کنید؟

دیدگاه

با سلام
                      ببخشید من میخوام تازه با fpga کار کنم.
                      1- تازه فهمیدم 2 تا زبان هست: verilog و vhdl کدومش بهتره؟
                      2- فهمیدم 2 تا مدل fpga هست بنامهای XILINX و ALTERA اما کدومش بیشتر جنبه ای کاربردی تری دارد؟ (این رو که میگم چون هدف من از یادگیری fpga کارهای بازار و صنعتی هست و سنم رفته بالا و جنبه مسخره بازی ندارد)
                      این بردی که آقای MMT گذاشته عجب چیز توپی هست.
                      اما حاظرم بردهای تا قیمت 300000 هم بخرم.

دیدگاه

ای بابا قضیه رو خیلی سختش می کنید مگه تغذیه هم کاری داره طراحییش کنیم 3 تا رگولاتوره دیگه.تازه خیلی چیزا میشه توش یاد گرفت.
                        مثلا EP1C6T144C8N رو دارید شما؟راستی ایسی PROM این FPGA های ALTERA شمارش چیه؟کجا داره؟شما دارید؟ممنون

دیدگاه

والا اگر زمان دارید اصلا مشکلی نیست و می تونید حسابی یاد بگیرید و من هم تا می تونم شمارو کمک خواهم کرد.
                          در مورد تغذیه هم در این موارد کار به این سادگیها نیست و با چندتا رگولاتور ساده کار حل نمیشه. می تونید برای اطلاعات بیشتر به Application note هتیی که واسه تغذیه این تراشه ها ارائه میشه رجوع کنید. البته تمام این صحبتها برای کارهای High Performace هست و برای کارهای معمولی نه.
                          راستی تجربه طراحی مدارات فرکانس بالا با اینجور چیپهای اژدها!! رو دارید؟ :biggrin:
                          نمی گم سخته و یا نشدنیه فقط زمانبر و هزینه بر هست و باید زیاد مطالعه کنید.

دیدگاه

خوب منم نمی خوام یه کار فرکانس بالا انجام بدم چون الان برا این جور کارا نمی خوامش ولی شاید یه روزی رو اونم کار کنم.اینم بگم طراحی این بوردها هم خودش یه کار خیلی مفیده و کمتر از برنامه نویسی اون نیست همیشه هم نباید این بوردا رو ببینیم و کف کنیم یه تکونم باید به خودمون بدیم نه؟

دیدگاه

بحث ALTERA شد من یک سوال دارم . به قول معروف خفنترین ALTERA تو بازار با پکیج QFP که بشه روی برد دو لایه زد چیه ؟ :redface:
                              Gracias A La Vida
                              [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                              http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                              زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X