اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

proteus شبیه سازی آنالوگ (شبیه سازی انیمیشن واره)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

proteus شبیه سازی آنالوگ (شبیه سازی انیمیشن واره)

آموزش شبیه سازی مدارات آنالوگ
    :read:
    سلام من امروز که مثال های پروتیوس را نگاه می کردم یک مدار آنالوق دیدم و خواستم بدونم که این را چگونه شبیه سازی کرده اند
    C:\Program Files\Labcenter Electronics\Proteus 7 Professional\SAMPLES\Interactive Simulation\Animated Circuits پروژه ocs02بود یک مولتی ویبلاتور
    از دوستان و تمامی افراد و اساتیدی که در این مورد اطلاع دارند ما را با خبر سازند :job:
    يادش بخير يه وقتايي هر روز ميومدم اينجا !

پاسخ : proteus شبیه سازی آنالوگ

:angry: :mrgreen: :angry:

دیدگاه

...

دیدگاه

دوست عزیزم قرار نیست به همه سوالات جواب داده بشه.خوب خیلی چیزا هستند که افراد کمی راجع بهشون میدونند.
        It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad_arm
          آموزش شبیه سازی مدارات آنالوق
          :read:
          سلام من امروز که مثال های پروتیوس را نگاه می کردم یک مدار آنالوق دیدم و خواستم بدونم که این را چگونه شبیه سازی کرده اند
          C:\Program Files\Labcenter Electronics\Proteus 7 Professional\SAMPLES\Interactive Simulation\Animated Circuits پروژه ocs02بود یک مولتی ویبلاتور
          از دوستان و تمامی افراد و اساتیدی که در این مورد اطلاع دارند ما را با خبر سازند :job:

برو اینجا راجع بهش کامل و جامع توضیح داده شده عزیزم، خودت رو هم ناراحت نکن:
          http://www.eca.ir/wiki/index.php?title=%D9%85%D9%88%D9%84%D8%AA%D9%8A_%D9 %88%D9%8A%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1

در ضمن برای شبیه سازی این یه جورایی اشکت در میاد، چون باید یه منبع نویز واسش بذاری. البته توی این مدلی که داده خودش نویز رو یه جوری مدل کرده!
          در آخر هم اینو بگم که منبع نویز نداریم!
          می تونی برای این کار، به کلکتور، یا بیس یکی از ترانزیستورها یه ضربه (یا هر چی شبیهش که می تونی بسازی) وارد کنی. دیگه خودش کار می کنه.
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سلام
            حامد جان
            C:\Program Files\Labcenter Electronics\Proteus 7 Professional\SAMPLES\Interactive Simulatio\Animated Circuits
            به این آدرس یه سری بزن

یکی از پروژه ها را را باز کن (مثال های پروتیوس) می بینی چجوری شبیه سازی کردن

من می خوام همین کار را کنم

وگرنه با پروتیوس مشکل ندارم
            :cry2: :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad_arm
              سلام
              حامد جان
              C:\Program Files\Labcenter Electronics\Proteus 7 Professional\SAMPLES\Interactive Simulatio\Animated Circuits
              به این آدرس یه سری بزن

یکی از پروژه ها را را باز کن (مثال های پروتیوس) می بینی چجوری شبیه سازی کردن

من می خوام همین کار را کنم

وگرنه با پروتیوس مشکل ندارم
              :cry2: :cry2:

خوب همون جوری شبیه سازی کن. همه قطعاتش که هست که. animated دارن همشون. یه کم سخته باهاش اسیلاتور رو ساختن، اما فکر کنم بشه. من تست نکردم
              دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

حل شد آقا morteza_rk به دادم رسید :nice:
                از همه دوستان تشکر می کنم :job:
                سلام

برای شبیه سازی این مدارات کار خاصی انجام نشده! فقط تنظیمات مربوط به رنگ صفحه و قطعات تغییر داده شده.

حالا برای اینکه طرح های شما هم مثل اون نمونه ها بشه دو راه وجود داره :

1. راه اول که خیلی خیلی ساده تره Load کردن طرح اون نمونه هاست که از طریق مسیر زیر در محیط نرم افزار انجام میشه.

Template/Load Styles From Designe

در پنجره ای که باز میشه شما باید آدرس یکی از همون نمونه هارو بدید. همین.

2. روش دوم که باید بطور دستی انجام بشه ، برای اینکه رنگ صفحه رو عوض کنید باید به مسیر Template/Set Design Default برید و رنگهای موجود رو به رنگهای دلخواه (سیاه) تغییر بدید. برای تغییر رنگ قطعه ها باید به مسیر Template/Set graphic Styles برید و رنگ مورد نظرتونو انتخاب کنید. و برای اینکه جهت جریانها در سیم ها معلوم بشه هم باید به مسیر System/Set Animation options برید و تیک گزینه های زیر رو بزنید :

Show Wire voltage By Color
                Show Wire Current With Arrow

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X