اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Philips vs Atmel

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Philips vs Atmel

سلام

خواستم دور هم یه چیزایی رو یاد بگیریم:

vs مخفف کلمه versus یعنی در مقابل هم

اگه بازیهای کتک کاری مثل taken رو انجام داده باشید زیاد میبینید

حالا این چه ربطی به فیلیپس و اتمل داره

توی زبان انگلیسی هر وقت دو چیز یا دو کس با هم کل کل دارن میزنن vs

میخوام یه کل کل راه بندازم بین اتمل و فیلیپس توی مدل arm7

قبلا کلی بحث شد که کدوم چی داره چی نداره... چه نکته برجسته ای توی فلان مدل هست که اون یکی نداره

خود من هم کلی از این بحث ها کردم ... ولی تا اینجا منبع صحبتهام و انتخاب من مطالب توی اینترنت بود که رفتم فیلیپس رو انتخاب کردم ...

اگه توی اینترنت همین موضوع رو سرچ کنید چند جا بحث شده

الان با دست پر اومدم

اول اینکه چیا دیده بودم که فیلیپس رو انتخاب کردم:

این عکس مال یه کل کل بین سه مدل ARM7 از سه شرکته که روی Ethernet اومده مسابقه گذاشته ...

خوب بود نه :mrgreen: لذت بخشه که اتمل ناتوان ترینه ... ما که لذت بردیم

بعد اینکه ... میدونیم arm7 پرفرمنس 0.9 MIPS/MHZ رو داره یعنی اتمل با 55mhz میتونه 49.5MIPS کار کنه ... سری lpc23xx هم با 72mhz میتونه 64.8MIPS کار کنه (این سرعتها هم سرعت ماکزیمم این مدلهاست)

خوب میرسیم به ماجراهای داخلی این دو مدل

این نکته رو به خاطر داشته باشید : چون هر دو مدل از arm7 استفاده میکنن قاعدتا cpu باید در سرعت معادل پرفرمنس معادل داشته باشه

توی فیلیپس یه بخشی داریم به نام MAM یا Memory Accelerator Module که مثل یه cache از flash میخونه و cpu کد خودشو از MAM میگیره

اینطوری شد که یه اتفاق خیلی ناراحت کننده روی مدلهای اتمل افتاد

گفتیم 49.5mips در 55mhz که همینجا بیشتر از 14mips عقب تر از فیلیپسه (بیشتر از 20% سرعت بیشتر)

ولی ...

توی دیتاشیت ابلهانه اتمل نوشته 30mhz ماکزیمم سرعت flash ...

اگه بیشتر بخوایم باید wait state رو توی Memory control ببریم بالا

مثلا برای read میتونیم توی سرعت ماکزیمم Wait state معادل 2 رو انتخاب کنیم

یعنی cpu توی اتمل میاد دو کلاک وای میسته تا Flash کارشو انجام بده

خوب پس این دروغه بگیم اتمل میتونه با 49.5mips کار کنه

باید 55MHz رو بر 2 تقسیم کنیم

ضرب در 0.9 کنیم که بشه 24.75mips ........................... این اعدا و ارقام توجیه خوبی برای اون ستونهای اولین عکس این پسته (ستون فیلیپس تقریبا 3 برابر اتمله)

ولی باز هم اینجا ختم نمیشه ...

cpu پرفرمنس خودشو اینقدر آورد پایین تا flash بخونه ... ولی حساب نکردیم که cpu بعد از کار flash باید کار خودشو انجام بده

من معیار محاسبه خوبی ندارم.... نمیخوایم خیلی هم خوردش کینم که اتمل خیلی اوضاعش بده

میگیم به دیده اغماض یا مسامحه همون 24.75mips

این موضوع رو با یه کد تست کردم ولی چون مال یه شرکتی بود نمیتونم کد رو اینجا بذارم ولی

توش یه

while(i--);

هستش

که i=500000

و یکی از IO ها رو روشن خاموش میکنه با این تاخیری که while ایجاد میکنه

همین کد برای اتمل نوشته شد و هم برای فیلیپس ... خدا روشکر کار خاصی نبود که بخواد کدها فرق کنن (هر دو کد عین هم)

هر دو میکرو روی 50mhz تنظیم شده بودن و اون IO به یه led وصل بود

من اندازه نگرفتم که دقیقا چه اتفاقی میافته ولی (زمان رو با تایمر اندازه نگرفتم)

MAM توی فیلیپس Fully enable بود

ولی led توی فیلیپس با دو تا سه برابر سرعت چشمک میزد :mrgreen: :mrgreen: آبرو ریزی بود که اتمل اوضاعش اینقدر خراب بود

ولی سرعت رو ما چسبوندیم به حداکثری که دیتاشیتها گفته بود

اتمل تغییری نداشت(5mhz بالاتر خبری نباید بشه)

ولی فیلیپس دیگه led رو تقریبا نمیشد متوجه شد روشن خاموش میشه (تقریبا پیوسته بود)

.
    .
    .
    .
    .
    خوب راه حل چیه؟ اگه بخوایم از تمام سرعت توی اتمل استفاده کنیم؟

آستینها رو بالا میزنیم ... صندوق جلو رو بالا میزنیم ... یه کپسول نیترو میزاریم روی موتور هر وقت خواستیم شتاب بگیریم با بنزین N2O4 میریزیم توی بنزین

باید کد رو روی RAM بیاریم بالا تا wait state نداشته باشیم

برای اینکار باید خیلی کارها انجام بدیم ... کلی کد بنویسیم ... کلی کامپایلر رو دست کاری کنیم ... کلی مسایل رو پیش بینی کنیم

مثلا ... رم حجمش محدود تر از flash

کد ما باید آدرس دهی وابسته داشته باشه ... یعنی آدرس دهی ها یه عدد ثابت نباشه ... مثلا jmp 0x3000 نباشه ... jmp pc+200 باشه

که توی تنظیمات کامپایلر هست... فضای اجرایی رو که روی انتخاب میکنیم از فضای در دسترس رم توی کامپایلر جدا کنیم

خیلی کارها باید انجام بشه

که من این کد رو روی اتمل نوشتم ... پیچیدگی کد خیلی بالاست ... اصلا هم کد داینامیک نیست و اگه دست به کد بزنیم باید یه بار دیگه یه بخشهایی رو develop کنیم

البته IAR اینکار رو مثل اینکه توش پیش بینی کردن ... من با این فاجعه زیست محیطی کار نکردم ... نمیدونم چطوریه ... ولی keil باید همه کارا رو خودمون انجام بدیم ... بوتلودر بنویسیم اول برنامه کد رو به رم منتقل کنیم و اونو صدا بزنیم

ولی کلی محدودیت رو به جون باید خرید تا سرعتمون طبیعی بشه ... تقریبا نابود میشی تا کد روی رم در برنامه keil بیاری بالا ...

ولی توی فیلیپس توی startup برنامه keil حتی MAM فعال هست و کاری لازم نیست انجام بدیم ... خودش بالاترین پرفرمنس رو داره

در کل باید یه کارایی رو اینجا انجام بدید توی keil

یه بخشی از رم رو باید بدید به IROM2 بعد و یه ماژول از کد اجرایی بنویسید که قرار روی رم اجرا بشه. بعد از راست کلیک روی همون ماژول توی سلوشن options for file رو بزنید و مثل عکس پایین IROM2 رو که قبلا مقدار داده بودید برای این ماژول اختصاص بدید

تازه این برنامه فقط یه بار قابل اجراست چون کد شما بوسیله پروگرامر میره روی RAM و اگه ریست بکنید دیگه میکرو کار نمیکنه

پس باید بوت لودر بنویسید که کد رو اولش کپی کنه

در پرده میگم پون نمیتونم توضیح زیادی بدم ... ولی حرفه ای ها باید سر رشته کار اومده باشه دستشون

ولی کلا اگه arm یه 32 بیتی نبود اتملش با xmega زیاد فرقی نداشت ... الان هم شک دارم که xmega اوضاعش خوبه یا نه ... چون اون هم از این شرکت دوست داشتنیه اتمل طراوش شده

:mrgreen:

آقای الهی قمشه ای توی یه برنامه ای میگفت یه بابایی رفت از نقاشیهاش یه نمایشگاه زد ... یکی اومد گفت حیف رنگ روغن ... یکی اومد گفت حیف بوم نقاشی ... یکی اومد گفت حیف این نمایشگاه که اینا رو توش گذاشتن ... یکی هم اومد گفت حیف نون :mrgreen:

با اتمل خوش باشید
    به وبلاگم سر بزنید

پاسخ : Philips vs Atmel

بازم اگه وقت کردم میام اینجا

یا که نه ..... بسته ؟؟؟
    به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

ای خدا باز این علی اومد بزنه بروبچه هارو نابود کنه حرفهاتون اصولی و روی سند و مدرکه. من هم با اتمل کار کردمو ازش خیری ندیدم. ولی خب بدک نیست واسه خودش!! خداییش Philips یه چیز دیگه ساخته.
      علی جون برو تا تهش. تکمیلش کن شیرفهم بشیم. :nice:

دیدگاه

سلام
        آقا این دیگه چیه که بخاین سرش دعوا کنین :-? چار تا میکرو هستن دیگه .....
        هر کی دوست داره با اتمل کار کنه , هر کی دوست داره بره با فیلیپس کار کنه
        خداوکیلی فعلا با این اوصاف اتمل بیشتر مشتری داره(داخله ایران رو میگم)
        شما به 4 تومن میتونی یه میکرو آرم اتمل بگیری , حالا بخای فیلیپسش رو بگیری باید حداقل یه 9 10 تومنی پول بدی(حقیقتا قیمت خیلی مهمه)
        بعدشم بهتر نبود به جایه این که تو سره کله اتمل بزنی و استعاره فیلیپس رو کنی , میکرو های دیگه رو مقایسه میکردی؟؟
        میکرو های فوق العاده سری stm32f103 با هسته کورکس , قیمتشم الان به8 9 تومن رسیده...
        از همین کارخونه میکرو های سری Str91 با هسته آرم9 (کلاک 200 مگ)که جدیدا تو ایران اومدن
        یا میکرو های nec که جزو ارزون ترین میکرو های آرم هستن ,(مثلا سری via8505) کافیه یه سرچ کوچیک بکنین ببینین این میکرو چقدر توی تبلت ها و انواع gps ها استفاده شده , جدیدا هم تو ایران اومده
        یه سر به لینک زیر بزنین:
        http://laptopreviewshop.com/creation...r-only-65.html
        نت بوکی (net book) که با via8505 و یک lcd 7.2" ساخته شده و کلی امکانات داره (حتی wifi داره)به قیمت 65 دلار رو تکفروشی و در تعداد هم قیمت 45 دلار براش نوشتن ... جدیدا هم تو ایران اومده قیمتشون بین 100 تا 150 تومنه

در مورد مقبولیت اترنت هم بهترین مورد براش میکرو های st هستش, اگر با ماژول های جدید ezl کار کرده باشین کلا روش یه میکرو بیشتر نیستش , ولی همون یه میکرو هم داخلش mac داره و هم ph و نیاز به هیچ درایور یا بافر دیگه ای نداره... و مستقیما با اترنت 10/100 ارتباط برقرار میکنه

من نمیگم اتمل خوبه , ولی اینم قبول ندارم که فیلیپس بهترینه و هیچ مشکلی نداره(میکرو هم جایز الخطا هستش)
        مثلا اتمل نا مفهوم ترین دیتا شیت های دنیا رو میزنه در کنارش فیلیپس هم جزو گرون فروشترین های هستش oo:

ختم کلام , هر گلی یه بویی داره :nerd:

دیدگاه

من هدف این بحث رو که راه انداختی نمی فهمم
          این همه میکرو تو بازاره هر کسی به تناسب کاری که می خواد بکنه میکروشو انتخاب میکنه
          برای درصد قابل توجهی از کارا کارایی این میکرو ها با هم فرقی نداره (یعنی برای یوزر معمولی اتمل با فیلیپس با ... فرقی نمی کنه)
          برای یوزر حرفه ای هم که دیگه ریز میشه تو جزییات و کارایی خودش می دونه که چی بذاره شما نگرانش نباش
          شما از فیلیپس پول میگیری خیلی بد تبلیغ می کنی؟ :mrgreen:
          www.tehranelec.com

دیدگاه

همونطور که دوستان هم اشاره کردن الان بدلیل فراوانی Atmel ARM در ایران و قیمت مناسبشه که دوستان به این سمت کشیده میشن. و دلیل بسیار مهم ترش اینه که اکثر کارهای بچه ها جنرال و معمولی هست و به امکانات کلی مربوط میشه و معمولا مشکلات Full Performance رو بهش بر نمی خورن.
            جریان یه جورایی همون Altera و Xilinx خودمونه :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.M.-T
              همونطور که دوستان هم اشاره کردن الان بدلیل فراوانی Atmel ARM در ایران و قیمت مناسبشه که دوستان به این سمت کشیده میشن. و دلیل بسیار مهم ترش اینه که اکثر کارهای بچه ها جنرال و معمولی هست و به امکانات کلی مربوط میشه و معمولا مشکلات Full Performance رو بهش بر نمی خورن.
              جریان یه جورایی همون Altera و Xilinx خودمونه :redface:
              سلام،

در بازار ما بدلیل عدم وجود Distributor و Stockerهای بزرگ (مثل دیجیکی و فارنل) قیمت ها واقعی نیست و میزان تقاضا اون رو تعیین میکنه. قیمت های جهانی قطعات LPC2000 از کمترین های دنیاست. کافیه در دیجیکی مقایسه کنید. قیمت LPC2103 (یک میکروی ARM با فرکانس 70 مگاهرتز و امکانات زیاد) حتی از ATmega8 هم کمتره (حتی قبل از بحران اتمل).
              There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام،

در بازار ما بدلیل عدم وجود Distributor و Stockerهای بزرگ (مثل دیجیکی و فارنل) قیمت ها واقعی نیست و میزان تقاضا اون رو تعیین میکنه. قیمت های جهانی قطعات LPC2000 از کمترین های دنیاست. کافیه در دیجیکی مقایسه کنید. قیمت LPC2103 (یک میکروی ARM با فرکانس 70 مگاهرتز و امکانات زیاد) حتی از ATmega8 هم کمتره (حتی قبل از بحران اتمل).
                قیمت lpc2103 توی دیجی کی 6.16$ زده شده ... قیمت یک atmega8 رو هم 3.5$ زده
                دلیل این که فیلیپس توی ایران قیمتش زیاده اینه که تقاضا کم داره (این تقاضا کم میتونه به هر دلیلی باشه) و تعدادی که میارن کمه و وقتی هم که تعداد کم بیارن قیمتش جالب نیست

دیدگاه

قیمت گذاری جنسهایی که کاربردش کمتره در ایران معمولا از اون جهت نیست که وارداتش کمتر و محدوده و بیشتر فروشنده ها از اونجا که می گن طرف دستش زیر سنگه و حتما این قطعه رو می خواد قیمت رو وحشتناک بالا می برن.
                  نمونش هم دوستان خوبمون در فروشگاه جوان و امثالهم ...

دیدگاه

تنها نکته ای که من میتونم اضافه کنم اینه که: یکی از دوستان برای یک پروژه نسبتا مهم نیاز به کار بر روی سری ARM داشت. پس از مذاکره و تبادل نظر با یکی دو سه تا شرکت آلمانی و تایوانی به این نتیجه رسید که این شرکتها عمدتا محصولات شرکت اتمل رو برای کار صنعتی خوب نمیدونن چون قابل اعتماد نیست. اونها شرکتهایی رو که بهشون اعتماد داشتن اول تکزاس و بعد هم فیلیپس قید کرده بودن. راسیتش حالا تازه میفهمم چرا زیمنس محصولات خاصش رو سراغ آی سی هایی مثل SH3 از هیتاچی میره نه این AT91 های اتمل رو. گرچه بنظر میاد از لحاظ ظاهری میکروهای اتمل نسبت به بقیه قابل قبول تر باشن. ولی خوب .... به عمل کار برآید!
                    راستی شما جنس صنعتیی سراغ دارین که با این آی سی های اتمل کار کرده باشن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا حسینی
                      قیمت lpc2103 توی دیجی کی 6.16$ زده شده ... قیمت یک atmega8 رو هم 3.5$ زده
                      دلیل این که فیلیپس توی ایران قیمتش زیاده اینه که تقاضا کم داره (این تقاضا کم میتونه به هر دلیلی باشه) و تعدادی که میارن کمه و وقتی هم که تعداد کم بیارن قیمتش جالب نیست
                      معذرت می خوام
                      LPC2101 vs ATmega8 (البته رو 1000 تا)

دیدگاه

من یه مودم داشتم که به طور اتفاقی متوجه شدم روش یک at91sam7x128 داره (جالب اینه که شماره رو پاک کرده بودن و دوباره روش شماره زده بودن) , صنعتی که حساب نمیشه ولی وقتی یک برند معروف(rockwell) بیاد از میکرو های اتمل استفاده کنه حتما دلیلی داشته که این کار رو کرده
                        معذرت می خوام
                        LPC2101 vs ATmega8 (البته رو 1000 تا)
                        الان شما میتونین به راحتی یک at91sam7s64 با 64 تا پایه(در مقابل 48 پایه lpc2101)رو به 4500 بخرین(قیمت تک فروشی رو میگم)رو تعداد هم تا 3500 هم پایین میاد
                        بازم من هر چی فکر میکنم میبینم از لحاظ اقتصادی فیلیپس ارزش کار نداره , هر چند که میکرو هایی مطمئن تر هستن و سرعتشون هم بیشتر از arm7 های اتمل هستش
                        اونها شرکتهایی رو که بهشون اعتماد داشتن اول تکزاس و بعد هم فیلیپس قید کرده بودن
                        جالبه که تگزاس اینسترومنت میکرو omap3530 با اون امکانات وحشتناکش به 20 دلار میده(خیلی ارزونه)
                        ولی وقتی رفتم به جوان بگم یه دو تا omap3530 برام بیار بهم قیمت هر دونه ای 120 تومن رو داد :eek: سوکتش هم 100 تومن میگفت...

دیدگاه

سلام

:mrgreen: پرسیدید اصلا چرا این بحث رو راه انداخید؟ :mrgreen:

حس ماژوخیستی و سادیسمی :mrgreen: دیوونه شدم اینقدر دیدم هر جا میرم این تشتهای حموم اتمل رو میبینم ... حالم دیگه داره از علامت اتمل روی آی سی ها بهم میخوره

حالم بهم میخوره مجبورم میکنن دیتاشیتهای مذخرف و بی سر و ته اتمل رو باید بخونم...

چرا ... باید بخونم

انتخاب کورکورانه .... انتخاب از روی اینرسی بالا

اتمل رو از 8051 میشناسیم پس فقط اتمل

به خدا همونجا توی 8051 هم بدترین مدل بود ... مگه cypress داره هنوز میکرو با هسته 8051 نمیده ... توی cdrom پروتابل بعنوان مبدل IDE به USB استفاده میشه

چون AVR رو میشناسم ... پس ARM هم فقط اتمل

باز هم بخدا توی رنک خودش AVR بدترین نمونه بود... از این میکروکنترلر شکننده تر ندیدم من

چند هزار مدل PIC توی سطح AVR هستش که AVR فقط توی کلاک ورودی برتری داره (اونم بعضی وقتا) ولی توی بقیه موارد :mrgreen:

چند میلیارد پروژه بخاطر نیز پذیری AVR ترکید

مهاجرت شد به یه مدل امن تر

اتمل ... خوبه ؟؟؟

دیتاشیت اتمل... !!!!

توی سایت فیلیپس 4MB دیتاشیت برای LP23xx داده که توش همه چیز هست

من تمام مطالب آموزشی رو توی این سایت و وبلاگم از اون در آوردم

جالبه اسم اون دیتاشیت توی سایت فیلیپس هست : lpc23xx.user.manual

واسه اتمل دیتاشیت sam7x اسمش doc2062 یا یه همچین چیزی

بعد میگید اتمل خوبه

این مثله یه بچه ای میمونه که تازه تونسته کد بنویسه اسم همه پروژه هاش 11111111111111111111

قثبعهلقفرعتقافلرصق

efivgwpgiwbrtgir

qqqqqqqqqqqqqqqqq

و از این چیزاست

دیگه تجربشو من یکی داشتم که توی اسم گذاریام ... قبلا هیچ منظوری نداشتم که قراره بعدا بخونمش

حالا هم اتمل اینطوریه

فشار میاریم ... توی جمهوری و بازار های دیگه ... آقا ARM اتمل ندارید ... بیارید ... استادمون گفته اتمل ... کارفرما گفته اتمل ... من میگم اتمل .... خوب بقول آقای سپاسیار کسی هم مثله دیجیکی که نیست مدیریت بکنه

الکترونیک جوان و پایا و ... میرن دنبال اتمل

همیشه اتمل دارن ولی بعضیا بعضی وقتا مدلهای دیگه

توی کلاس میکروکنترلرها ... از نظر امکانات و قیمت

ARM7 و Cortex-m3 توی یه سطح هستن

خوب قضاوت کنید ... چرا با اینکه cortex-m3 میتونه بالای 100mips کار کنه ولی حتی یه نمونه ازش نیست

اون وارد کننده که دوم ابتدایی ردیه گفت بخاطر اینکه ARM7 از نظر DMA ....

نه اینطوری نیست ما رفتیم ازش خواستیم وارد کنه

نرفتیم در مغازش چاقو بزاریم روی گردنش بگیم میاری یا بکشمت

رفتیم گقتیم فلان میکرو ... یکی شد 100 نفر میره دنبالش بیاره

میریم با اتمل کار میکنیم بعد میگیم ای بابا این که با AVR و xmega زیاد فرقی نداشت

نمیگیم بابا اتمل اوضاعش خرابه

ما 55mhz میبندیم ... 24.7mips کار میکنه

من خودم AVR رو تا 24MHz اورکلاک کردم

واقعا چه فرقی کرد با ARM7 اتمل

یکی میگفت پروتکل spi توی اتمل 50mhz کلاک میده یعنی 50mbps

خوب آخه قربون اون روی ماه نشستت برم ... 50mbps با 24.7mips چه رابطه ای داره ... اصلا بگو 10000000mbps وقتی نتونه handle کنه!!!

قسم خورده بودم در اولین فرصت که با این تشت حموم کار کنم آبروشو ببرم

از این به بعد Atmel ARM رو تشت حموم نام گذاری میکنیم

میگید چرا نرفتی با مدلهای دیگه کار کنی اونا رو به جون هم بندازی

والا من جز اتمل توی بازار نمیبینم

پس بجون این افتادم

اینا رو بجون هم انداختم اگه جایی ... توی شرکتی .... استاد دانشگاهیی ... هر چی خواست بنایی از ARM رو بزاره توی حیطه کاریش بدونه چی رو انتخاب کنه

خیلی ها نمیدونن چی به چیه

خداییش اگه یه میکرو جدید الان بذارن جلوت ... یکی اتمل باشه یکی میتسوبیشی ... کدوم رو انتخاب میکردی؟

نوشته اصلی توسط محسن محمد خانی
                          من هدف این بحث رو که راه انداختی نمی فهمم
                          این همه میکرو تو بازاره هر کسی به تناسب کاری که می خواد بکنه میکروشو انتخاب میکنه
                          برای درصد قابل توجهی از کارا کارایی این میکرو ها با هم فرقی نداره (یعنی برای یوزر معمولی اتمل با فیلیپس با ... فرقی نمی کنه)
                          برای یوزر حرفه ای هم که دیگه ریز میشه تو جزییات و کارایی خودش می دونه که چی بذاره شما نگرانش نباش
                          شما از فیلیپس پول میگیری خیلی بد تبلیغ می کنی؟ :mrgreen:
                          با این همه حرفی که ما زدیم شما بازم میگید این دوتا با هم فرق ندارن و فقط در جزئیات فرق دارن؟؟؟(ریز شدم توی موضوع)
                          شما چرا رفتی سراغ arm
                          اینطوری که فرقی با 8051 هم نداره اگه این ایراد به این بزرگی رو نادیده بگیریم

در مورد جواب شما آقای حسینی:

همین طرز فکره که بازار این شکلیه!!!
                          همین اینرسی بالا
                          همین که ... بابا اتمل ارزونه ... منم میشناسم پس چرا برم یه مدل دیگه رو کار کنم... لختیم... در مقابل نیروهای خارجی تا میتونیم مقاومت میکنیم

اون شرکت اگه اتمل واسه مودمش استفاده کرده ... یه چیزی ساخته داده بیرون... 24mips کافیش بود ... ولی ما رفتیم سراغ ARM7 واسه سرعتش... پرفرمنسش نه اینکه خودمونو بکشیم بازم در جا بزنیم و حالمون از AVR تغییری نکرده باشه

مگه من که مدت 2 سال با ARM فیلیپس کار کردم ... با این تشت حموم دوسال طول کشید کار کنم؟
                          نه کمتر از 4 روز برای اینکه بوتلودر براش بنویسم و بتونم سرعت رو به همون 49.9mips برسونم

شاید هر وقت 20mips نیازم بود منم برم سراغ تشت حموم

نمیدونم شاید هم روی همون xmega و atmega موندم چون حداقل کلی روش کار کردم و میدونم چطور باید کد نوشت ... (اینرسی بالا)
                          .
                          .
                          .

موفق باشید
                          به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام
                            لطفا در مورد سادگی پروگرم کردن این دو مدل از میکرو ARM هم بحث بشود. مثلا مزیت میکروهای اتمل به برنامه Samba اون است که به راحتی با یک کابل USB پروگرم میشه. :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
                              تنها نکته ای که من میتونم اضافه کنم اینه که: یکی از دوستان برای یک پروژه نسبتا مهم نیاز به کار بر روی سری ARM داشت. پس از مذاکره و تبادل نظر با یکی دو سه تا شرکت آلمانی و تایوانی به این نتیجه رسید که این شرکتها عمدتا محصولات شرکت اتمل رو برای کار صنعتی خوب نمیدونن چون قابل اعتماد نیست. اونها شرکتهایی رو که بهشون اعتماد داشتن اول تکزاس و بعد هم فیلیپس قید کرده بودن. راسیتش حالا تازه میفهمم چرا زیمنس محصولات خاصش رو سراغ آی سی هایی مثل SH3 از هیتاچی میره نه این AT91 های اتمل رو. گرچه بنظر میاد از لحاظ ظاهری میکروهای اتمل نسبت به بقیه قابل قبول تر باشن. ولی خوب .... به عمل کار برآید!
                              مشکلات اخیر AVR و بعضی قطعات دیگه (مثل AT45) نشون داد که ATmel از لحاظ تجاری سیاست های درستی نداره و یک تامین کننده ی مطمئن نمیتونه باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X