اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد LCD کاراکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد LCD کاراکتری

سلام.
    من یک کی پد به میکرو وصل کردم و یک LCD v کاراکتری . مشکل من این است که زمانی می خواهم بیش از 2 عدد مثلا 24 رو وارد کنم زمانی که 2 رو وارد می کنم به محض اینکه عدد 4 رو وارد می کنم عدد 2 پاک می شود. چکار کنم تا بتونم بیش از 2 عدد در LCD بنویسم. البته با bascom avr باشه. با تشکر.

پاسخ : کمک در مورد LCD کاراکتری

سلام
    عجب!
    کاملا واضح هست! شما باید یک عدد رو تولید کنید یعنی وقتی 2 وارد میکنید عدد شما 2 است و وقتی بعدش 4 وارد میکنید عدد شما 2x10+4=24 است و باید 24 را روی ال سی دی نشان دهید
    با روش شما وقتی عدد 2 تایپ میکنید رقم 2 روی ال سی دی است و وقتی 4 تایپ میکنید رقم 4 به جای 2 می آید.

برای اینکار پروژه های ماشین حساب رو ببین و چیزهای دیگر که با کیپد هستند:
    http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?t=1322&page=11
    http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?t=1322&page=12
    و پروژه های دماسنج و تشخیص زوج یا فرد بودن اعداد که در همان تاپیک جمع آوری پروژه های avr در سایت بالا گذاشتم رو ببین کاملا متوجه میشوی.

دیدگاه

اگه فقط مشکلتون اینه که رو lcd نمایش بدین که بید بگم یه جایه برنامه یه دستور cls استفاده کردین که با دادن عدد بعدی عدد قبلی رو از رو lcd پاک میکنه و بعد اون یکی رو مینویسه. که باید اون دستوره رو حذف کنین. البته دستور cls برا بار اول باید در ابتدای برنامه باشه(برا پیکربندی lcd) حالا اگه بخواین این عدد مثلا 24 تو یه متغیر هم موجود باشه. باید همونجور که دوستمون گفتن اول دهگان رو در 10 ضرب کنی و بعد به اضافهیکان کنی. اما یه راه بهتر که من خودم قبلا که بسکام کار میکردم اینه که هر چقدر عدد خواستی رو تو یه رشته ذخیره کنی و بعد با تبدیل رشته به عدد اون رو به عدد تبدیل کنی که بشه روش عملیات منطقی و ضرب و غیره انجام داد. اگه خواستی بگو تا کاملتر توضیح بدم.
      اگر روزي هيچ مشکلي سر راهم نبود ؛ ميفهمم که راه را اشتباه رفته ام!

دیدگاه

آره از روش دوم هم میشود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X