اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همکاری ((طراحی نرم افزار برای انجام محاسبات ترانسفورماتور ))

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

همکاری ((طراحی نرم افزار برای انجام محاسبات ترانسفورماتور ))

سلام به همه بروبچ !!یه مدتی بود که شدید دلم می خواست یه نرم افزاری درست کنم که محاسبات ترانسفورماتور رو به صورت دقیق انجام بده و کلا فقط بمونه پیچیدن سیم با ما !!
    با این کار هم در دسر محاسبه کم می شد و هم اطلاعات دقیقتر به دست می اومد و فقط می موند پیچیدن خود ترانس !!
    قبلنا با خود بیسیک یه برنامه نوشتم که .... دیگه ببینید چطور بود که کلا صداش رو هم در نیاوردم !
    حالا بعد مدتها شروع کردم از دوباره برنامه اون رو نوشتم !! البت اینبار با ویژوال بیسیک !
    اینم نمونه اولیه که محاسبات اون برای کتاب هنرستانه !!

http://rapidshare.com/files/27095575/www.eca.ir.rar

یه نمه که دستم راه و افتاد و فهمیدم که چیا لازم دارم ، دنبال کتاب و اطلاعات دقیقتر افتادم تا بتونم این محاسبات رو دقیقتر و منطبق با استانداردهای بیرون انجام بدم !!
    برای همین کار هم از چند تا کتاب استفاده کردم که از بهتریناش همون کتاب سیم لاکی فارس و خود کتاب هنرستانیه !! سر محاسبات هیچ بحثی نیست !! تقریبا همگی از یه روش استفاده می کنند ،آ‌ اما ....
    استانداردهای هر کتاب با کتاب بعدی فرق داره !! می تونم بگم که استاندارد هسته و قرقره و حتی قطر سیم این 2 کتاب با هم فرق داره !!
    من گفتم کتاب سیم لاکی فارس معتبر تره از استانداردهای اون استفاده بکنم !! داشتم برنامه رو تکمیل می کردم که دیدم خود این سیم لاکی فارس هم مشکل داره !! جائی که برای هر هسته یه استاندارد قرقره رو مشخص می کنیم ،آ‌ برای اون هسته قرقره ای وجود نداره !!

من می خواستم این برنامه رو تا محاسبه ترانسهای چند ورودی و خروجی و اتوترانس و ترانسهای جوشکاری ادامه بدم !! ولی اینطور که می بینم ! هنوز استاندارد مشخصی برای هیچی وجود نداره !!!

امیدوارم که با کمک شما دوستان بتونیم این برنامه رو تکمیل کنیم !! یه جورائی می خوام به عنوان یه کار پروژه ای و گروهی انجامش بدیم !!
    هر کسی هم که هر کمکی بتونه انجام بده ، یه کاری انجام داده !!
    در هر حال ، منتظر کمک شما دوستان و راهنمائیتون در زمینه محاسباتی و استانداردهای ترانسفورماتورها هستم !

پاسخ : همکاری ((طراحی نرم افزار برای انجام محاسبات ترانسفورماتور ))

یعنی بین چند هزار نفر ، دو سه نفر پیدا نمیشه ؟؟؟
    چه حرکت پرشوری !! آدم کم میاره !!

دیدگاه

با سلام در این مورد می توانیم با همدیگر همفکری کنیم.
      من امروز این مورد دیدم
      با تشکر
      شهاب ملکی
      shahab_vm@yahoo.com

دیدگاه

چیکار باید بکنیم
        من با VB کار می کنم
        ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

در مورد برنامه نویسی اون مشکلی وجود نداره !!

اصلی ترین مشکل که خود من هم گیر کردم سر اون استانداردهای سیمها و ورقهای ei و قرقره هست !!

چند ا کتاب دارم که استانداردای هیچ کدوم با اونیکی نیم خوره !! مثلا کتاب سیم لاکی فارس معتبرترین کتابه !! خیلی باحاله ، تو خود کتاب برای چند نوع هسته اصلا استاندارد قرقره ای ننوشته !!

دوستان کسی آشنائی یا کسی یا منبعی رو داره که بتونه این استانداردها رو درست مشخص کنه ؟؟

دیدگاه

یه سری به کتابخونه توانیر بزنید حتما استاندارد داره البته اگه وقت دارید من میتونم این کارو بکنم اما الان سرم شلوغه یه چند هفته دیگه میرم اونجا فقط دقیقا بگین چی می خواهید چون من اصلا از ترانس سر رشته ندارم

دیدگاه

salam
              bebakhshid ke finglish minevisam
              vc# kar kardam
              va yek narma afzare mohasebati ham daram tarahi mikonam
              age kari bashe dar khedmatim

دیدگاه

سلام .
                منم میتونم با VB این برنامه یا برنامه های شبیه به اون رو بنوسیم .
                در ضمن هم اکنون در حال تهیه نرم افزاری برای محاسبه تعداد دور و قطر سیم مورد نیاز برای سیم پیچی موتورهای القایی هستم .
                منبعی که از اون استفاده می کنم هم همون کتاب سیم لاکی فارس است .

:nerd:
                ************************************************** *************************************

هرگاه دیدید کسی به موفقیتی رسیده است که شما نرسیده اید ، بدانید او کارهایی کرده است که شما نکرده اید...

************************************************** *************************************

دیدگاه

سلام واقعا موضوع جالبیه که هیچ استاندارد درستی برای هسته ها نیست منم به این موضوع رسیدم ولی من یه کاری کردم که بد نشد و تغریبا
                  جواب داد من تو یه کتاب فروشی یه کتاب زیر خاکی پیدا کردم خیلی قدیمی اما جالب این بود که محاسباتش با هسته های متداول که تو بازار هست
                  جور درومد من اینورتر 12 به 80 رو با این کتاب ساختم نمیگم عالی کار میکنه ولی کار کرد یعنی بد نشد چون بار اول بود خوب خوب بود
                  تو این کتاب 6/7 جدوله که خیلی نزدیک به واقیت میزنه جواباش .
                  کتاب محاسبات عملی ترانسفور ماتور
                  تالیف : مهندس خسروجرجانی
                  سال انتشار : 1375

دیدگاه

یه جورایی می تونین استاندارد ها رو اینجا بارین ؟
                    یا چه بهتر اگر می شد که کل محاسبات یه جورایی بزارید اینجا !
                    هیچ عجله ای هم نیست !هر وقت شد !

دیدگاه

سلام
                      من امروز اولین روزه که عضو سایت شدم و اولین باره که دارم پاسخ میدم. امیدوارو بتونم کمک کنم.
                      من کتاب "محاسبات عملی ترانسفور ماتور"رو کامل خونده ام.کتاب خوبیه ولی برای استارت، اون قدری که شما انتظار دارین تا سطوح پیشرفته جواب نمیده. چون از خیلی از محاسبات هسته صرفنظر کرده و تنها برای ترانس های کوچیک تکفاز مناسبه. راستی این کتاب از انتشارات دانشگاه علم و صنعته و از این طریق می تونین تهیه کنین. خیلی هم قدیمی نیست.(محاسبات ترانس سالهاست که تغییر نکرده).
                      اگه پیدا نکردین، خبرم کنین. اگه خوزستان باشین می تونم کاری براتون بکنم.
                      در مورد استاندارد ها هم باید از استانداردهای IEEE استفاده کنین که گیر اوردنشون مشکله. اگه کسی از اعضا در شرکت ایران ترانسفو زنجان یا نیرو ترانس شیراز کار کنه می تونه کمکتون کنه.
                      کلا محاسبات پیچیده ای نداره ولی باید اطلاعاتی در مورد هسته ها و شکلشون(که به نظر من باید حداکثر در مورد ترانس های یه کارخونه باشه)تهیه کنید. شکل های هسته ترانس ها بسیار بسیار مختلفه و تقریبا امکانپذیر نیست که برنامه ای برای همه انواع ترانس نوشت.
                      :bye

دیدگاه

سلام من رشتم برق هست و تو هنرستان دو واحد ترانسپیچی داشتم تو اولین فرصت استانداردهایی که تو اون کتاب هست رو واستون میزارم امید وارم که کمک کنه :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تورج .....
                          سلام من رشتم برق هست و تو هنرستان دو واحد ترانسپیچی داشتم تو اولین فرصت استانداردهایی که تو اون کتاب هست رو واستون میزارم امید وارم که کمک کنه :job:
                          خیلی ممنون !
                          میشه بگین استانداردهارو از کدوم کتاب می خواین بدین ؟

دیدگاه

اینو ببینید ....... خوبه بد نیست....!.!.!.!.! امید وارم مفید باشه و چیزه تازه ای توش بشه پیدا کرد...!.!.!.!.! :agree:

[ftp=ftp://http://rapidshare.com/files/77384194/transformer.rar] http://rapidshare.com/files/77384194/transformer.rar [/ftp]

دیدگاه

اینم اتو ترانس ........................ :agree:
                              [ftp=ftp://http://rapidshare.de/files/38078056/AUTOTRANS.rar.html]http://rapidshare.de/files/38078056/AUTOTRANS.rar.html[/ftp]

این کاهندس افزایندش فرق داره اونم بزودی میزارم..........!

موفق باشین........!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X