اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت سوئیچینگ 12 به 220

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت سوئیچینگ 12 به 220

با درود بر همگی دوستان مخصوصا اونایی که سربازن . . .

من بعد از 5 ماه تازه یه چند روزی مرخصی گرفتم که بیام استراحت کنم که اونم نمیشه و باید بریم تو ساخت مدارات . . .
    یه سوال از دوستان مخصوصا دایی کوهستانی عزیز داشتم اونم اینه که آیا میشه یه سوئیچینگ 12 به 220 ساخت که توانایی جریان دهی 4 یا 5 آمپر رو داشته باشه؟؟؟

چطور میشه طراحیش کرد ؟؟؟ نرم افزار خاصی میخواد؟؟؟ نقشه ای ازش هست؟؟؟؟
    ممنون میشم کسی کمک کنه

با تشکر 89/6/30

اضافه شده در تاریخ :
    بسیار ممنونم از این همه جواب . . . !!!!

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

پاسخ : ساخت سوئیچینگ 12 به 220

سلام دایی جان
    همه چیزی میشه طراحی کرد و ساخت به شرطی که واقعا بدونیم چی می خواهیم و مهمتر از اون اینکه تابحال چی ساختیم!
    حالا این 12 ولت ورودی معلومه که دی سیه اما خروجی 220 هم می خوای DC باشه؟
    در ساخت منابع یه چیزو دوستان بل کل فراموش می کنند و اون باره! یعنی منبع قراره چه باری رو تغذیه کنه؟ متاسفانه منبع ساخت یونیورسال که به همه جور باری وصل بشه بسیار سخته و گاهی غیرممکن مخصوصا توی سوئیچینگ!
    و آخر اینکه تابحال چه منابعی ساختی که حالا می خوای منبع 1000 وات بسازی؟!
    100 واتشو ساختی؟
    اصلا 10 واتشو ساختی دایی؟
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

درود بر دایی عزیز که مثل همیشه از راهنمایی دریغ نمیکنه

ورودی DC هست و خروجی باید AC باشه. باری رو که میخوایم بهش وصل کنیم یه موتور کولر هستش( و یا مشابه)

و آخر اینکه تابحال چه منابعی ساختی که حالا می خوای منبع 1000 وات بسازی؟!
      100 واتشو ساختی؟
      اصلا 10 واتشو ساختی دایی؟

دایی جون دمت گرم. فکر کردی همه مثل شما این کاره هستن؟؟ من چند وقت پیش یه چیزایی با PIEXPERT طراحی کردم و چون باید برای سربازی میرفتم دیگه نصفه موند و به مرحله عملی نرسید.

با تشکر از دایی . . . :mrgreen:

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

دستگاه موتور جوش میخای بسازی بگو! بالای 300W زیاد راحت نیست! همون 300 واتشم سخته

حساب کردم اگر با 12 ولت بخای اینکارو بکنی باید 88 آمپر ازش بکشی! ممکنه جوش بیاد الکترولیتش و بخار اسید اطراف باطری بخش بشه! بری بخری صرفش بیشتره اگر هم وقت اضافه داری که هیچی بساز حالشو ببر

دیدگاه

نه بابا موتور جوش دیگه چیه؟؟؟ :surprised: :surprised: :surprised:
          مگه مرض دارم؟؟؟ :mrgreen:

من باید یه طرحی به ارتش ارائه بدم (حالا بماند قضیه از چه قراره) که بتونه با 12 ولت ماشین(همون باطری ماشین) یه موتور رو به گردش در بیاره. اون موتور هم باید کنترل شده باشه و هنوز به من نگفتن چیه. فقط مداری خواستن که این کارو انجام بده.
          حالا به نظر شما بهتر نیست از یه موتور DC استفاده کرد و چند برابر کننده سوئیچینگ براش طراحی کرد؟؟؟

ممنون میشم که دوستان راهنمایی کنن
          با تشکر.

بدرود . . .

دیدگاه

بهترین کار که چه عرض کنم دایی جان
            شاید تنها راه عملی استفاده از موتور 12 ولته! یا سری کردن چندین باطری باهم.
            مداری که مد نظرت بود یه UPS نبود چون حتی بهترین UPSآ‌های بازار هم قادر نیستند یه موتور رو راه اندازی کنند.
            درایو موتور مدارات خاص خودشو داره حتی اگه دور متغیر نباشه!
            پس بهشون بگو:
            یا موتور 12 ولت تهیه کنند که فراوون هم هست و با یه درایو DC معمولی هم میشه دورشو تغییر داد.
            یا موتور 3 فاز بگیرن و با سری کردن 20 باطری ولتاژ 240 ولت بسازن و به ورودی یه اینورتر بدن که اون براحتی می تونه موتور رو درایو کنه و دورشو هم تغییر بده

دیدگاه

حرف شما متین دایی جون
              اما یه مسئله ای میمونه اونم اینکه آیا موتور 12 ولتی گیر میاد که قدرت کافی (مثل یه موتور کولر) رو داشته باشه ؟ گشتاورش چی ؟؟ مهمتر از همه قیمتش؟؟؟ یه چنین موتوری تقریبا قیمتش چقدره؟؟

با تشکر .

بدرود . . .

دیدگاه

خیالت راحت دایی جان
                من موتور 12 ولت 2.2 کیلووات هم استفاده کردم.
                از نظر قیمت هم موتورهای DCآ‌ یه مقدار گرونتر از موتور های ACآ‌ هستند. توی AC ها هم موتور های 3 فاز از موتورهای تکفاز ارزونترند.
                اما در جمع موتور DCآ‌ بخاط درایو ارزونتر به صرفه تر در میاد. مخصوصا که منبع ما باطری باشه. چون بازده کار بسیار مهمه.
                اگه هم اصراری هست که موتور DCآ‌ نباشه، باید راه دوم رو بری. یعنی موتور 3 فاز بگیری با اینورتر و باطری ها رو باهم سری کنی تا 240 ولت بسازی. البته اندازه و قیمت 20 تا باطری با یک باطری مساویه! چون جمع آمپرساعت 20 باطری باید مساوی بشه با امپر ساعت همون تک باطری که می خواستی استفاده کنی.

دیدگاه

ممنون دایی از اینکه راهنمایی میکنید

حالا یه سوال اون موتوری که شما باهاش کار کردید قیمتش چقدر بود ( یا چه حدودی بود)

توان بالاتر از اون هم پیدا میشه؟

ابعاد موتور چقدر بود؟؟

:mrgreen:(یه سوال مبتدیانه!! : اون موتور چقدر جریان میکشید؟؟ 180 آمپر؟؟؟)

با تشکر.

بدرود . . .

دیدگاه

موتورش 250 امپر بود دایی
                    ابعاد موتورها استاندارده و می تونی بری از جداول نگاه کنی. سایز 63 ، 71 ، 80 و....
                    واسه من موتور کوچیکی بود :biggrin:
                    قیمتش 180 تومن بود.
                    یه سر به سعدی بزنی چیزای خوبی پیدا می کنی.
                    مثلا ممکنه موتور 48 ولت پیدا کنی که با سری کرد 4 باطری می تونی راش بندازی و...

دیدگاه

:surprised: oo:
                      250 آمپر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                      دایی جون دمت گرم من این 250 آمپر رو از کجام در بیارم؟؟؟؟ :mrgreen:
                      ما نهایتا بتونیم یه باطری ماشین براش بزاریم کنار که اونم خیلی بده 60 آمپر !!! توان باطری ماشین نهایتش برسه به 500 وات.
                      راهی سراغ دارید؟
                      این جدولی که میگید از کجا باید پیدا کرد؟؟ شما نمونه ای دارید؟؟؟

با تشکر

بدرود . . .

دیدگاه

داشتیم دایی جان؟!
                        خودت توان بالا خواستی. باطری رو هم باید مطابق توان موتور انتخاب کنی بعد بری سراغ ولتاژ!
                        باطری 500 وات که نمی تونه موتور 2.2 کیلووات رو بچرخونه!
                        راهش اینه که قانون بقای انرژی رو یه جوری زیرسیبیلی رد کنی. مثلا با یه جادوگر رفیق بشی یه وردی بخونه ... :icon_razz:
                        تو سایت هر کمپانی که بری این اندازه های استاندارد رو می بینی. مثلا سایت زیر. توی جدول Frame Size همون اندازه استاندارد مشترک موتورهاست:
                        http://www.cn-motors.com/y_series_three_phase_asynchronous_motor_2.htm

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X