اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری جریان با avr و سنسور ads7512 و تاثیر میدان مغناطیسی بر آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری جریان با avr و سنسور ads7512 و تاثیر میدان مغناطیسی بر آن

سلام دوستان من قصد دارم با استفاده از میکروکنترلر avr یک جریان dc در محدوده ی 1 تا 1000 میلی امپر را به صورت کاملا ایزوله اندازه گیری کنم دقت اندازه گیری هم 1 میلی امپر هستش راه حل پیشنهادی شما چیه ؟ توضیح اینکه من خودم acs7512_5 را استفاده کردم اما مشکلی که با اون دارم اینکه با نزدیک کردن یک آهنربا به سنسور حتی در فاصله زیاد عملکد اون به طور کامل به هم می ریزه و به جریانهای در حد 1000 میلی امپر هم می رسه برای حل مشکل از یک صفحه فلزی برای شیلدینگ میدان مغناطیسی استفاده کردم اما هیچ فایده ای نداشت و کم کم به این نتیجه رسیدم که این سنسور مفت گرونه لطفا اگر راه حلی به نظرتون می رسه پاسخ بدید ممنون :sad: :redface:

پاسخ : اندازه گیری جریان با avr و سنسور ads7512 و تاثیر میدان مغناطیسی بر آن

با سلام
    نه اتفاقاً این سنسور یه سنسور خیلی خوبی هستش
    اون مشکلی که شما میگید یکی از مزیت های اون هستش
    چون اندازه گیری جریان ac رو با اثر هال انجام میده و خوب به آهنربا حساس هستش دیگه ؟
    موفق باشید
    روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
    نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
    نه به خاطر قدرتش !!!
    این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون از این که پاسخ دادید اما من مایل هستم که شما راه حلی برای مشکل ارایه بدید

:rolleyes:( متن سوال__سلام دوستان من قصد دارم با استفاده از میکروکنترلر avr یک جریان dc در محدوده ی 1 تا 1000 میلی امپر را به صورت کاملا ایزوله اندازه گیری کنم دقت اندازه گیری هم 1 میلی امپر هستش راه حل پیشنهادی شما چیه ؟ توضیح اینکه من خودم acs7512_5 را استفاده کردم اما مشکلی که با اون دارم اینکه با نزدیک کردن یک آهنربا به سنسور حتی در فاصله زیاد عملکد اون به طور کامل به هم می ریزه و به جریانهای در حد 1000 میلی امپر هم می رسه برای حل مشکل از یک صفحه فلزی برای شیلدینگ میدان مغناطیسی استفاده کردم اما هیچ فایده ای نداشت و کم کم به این نتیجه رسیدم که این سنسور مفت گرونه لطفا اگر راه حلی به نظرتون می رسه پاسخ بدید) ممنون

دیدگاه

جیگر می تونی از یک مقاومت با دقت 1. درصد و کمتر از 1. اهم استفاده کنی و جریانو اندازه گیری کنی.اینجوری توان تلفاتی اندازه گیریت خیلی کم میشه.راستی پایا مقاومت با دقت 1. درصد داره!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X