اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت سوختن قطعات الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علت سوختن قطعات الکترونیک

با سلام خدمت همه دوستان

یکی از مشکلاتی که برای من بوجود اومده اینه که میخوام بدونم عمر قطعات الکترونیک را چگونه بدست بیارم

مثلا می خوام بدونم اگه مداری که در تمام شرایط مختلف تست کردهام و جواب گرفتم چه مدت میتوانم اون رو ضمانت کنم ؟

با تشکر فراوان

پاسخ : علت سوختن قطعات الکترونیک

با سلام
    با قطعات بعضاً درجه 3 و 4 که وارد ایران میشه تا یه ساعت بعد هم نمیشه تضمین کرد بشته به نوع قطعه
    البته انواع موجود اگه زیر مشخصات تو دیتا شیت کارکنن تا 5 سالی میشه
    باز هم اگه عمرشون برات خیلی مهمه میتونی از قطعات نظامی استفاده کنی که قیمتشون چندین و چند برابر معمولی های اوناست و شخصا تا 100 تا 200 سال تضمین می کنم ولی باز به نوع قطعه بستگی داره .
    موفق باشی
    روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
    نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
    نه به خاطر قدرتش !!!
    این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohandes2010
      یکی از مشکلاتی که برای من بوجود اومده اینه که میخوام بدونم عمر قطعات الکترونیک
      را چگونه بدست بیارم مثلا می خوام بدونم اگه مداری که در تمام شرایط مختلف تست
      کرده ام و جواب گرفتم چه مدت میتوانم اون رو ضمانت کنم ؟
      قطعات نامرغوب زیادی تو بازار هست . نیمه هادی ها دوام بیشتری دارند ولی
      اکثر خازن های شیمیایی اصل نیستند و بعد مدتی نشتی پیدا میکنند و کار
      مدار رو مختل میکنند .
      شما باید بگید دستگاتون قراره تو چه محلی و با چه دما و رطوبتی کار کنه ؟
      باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

از راهنماییت متشکرم اما بازهم جوابمو نگرفتم
        البته اینکه شما گفتید در چه دمایی و رطوبتی نظور من این بود که بعد از طراحی دستگاه رو در تمام شرایط مختلف که برایش امکان دارد بوجود بیاید تست کردی و جواب گرفتی اونوقت میشه چقدر برای مصرف کننده ضمانت کنی؟ :angry:
        اینجوری که دوستان میگن پس اصلا نمیشه هیچ مداری
        که بتونه 2 یا 3 سال کار کنه تو ایران طراحی کرد مگر اینکه کاملا قطعات اصل یا تقلبی را بشناسی :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط defg
          از راهنماییت متشکرم اما بازهم جوابمو نگرفتم
          البته اینکه شما گفتید در چه دمایی و رطوبتی نظور من این بود که بعد از طراحی دستگاه
          رو در تمام شرایط مختلف که برایش امکان دارد بوجود بیاید تست کردی و جواب گرفتی اونوقت
          میشه چقدر برای مصرف کننده ضمانت کنی؟اینجوری که دوستان میگن پس اصلا نمیشه هیچ
          مداری که بتونه 2 یا 3 سال کار کنه تو ایران طراحی کرد مگر اینکه کاملا قطعات اصل یا تقلبی را بشناسی.
          نمیدونم شما قراره چه دستگاهی تولید کنید ولی اگه فروش خارجی ندارید و مشتری هاتون داخلی
          هستند ضمانت کردن دستگاه بی معنیه . نه اینکه خدایی نکرده مردم ما ارزش گارنتی رو ندارند نه
          بلکه منظور اینکه در کشور ما نمایندگی معتبر از هیچ شرکت تولید کننده قطعات وجود نداره . حتی
          نمایندگی شرکت های درجه دهم چینی رو هم نداره . پس هیچ وقت جنس مرغوبی به ایران نمیرسه.

اگه دستگاههای ساخت کشورهای غربی را باز کرده باشید میبینید همه قطعات یکدست هستند و
          همشون از یک شرکت خریداری شدند و دستگاه تولیدی هم تابع استاندارد کیفیت همون شرکت تولید
          کننده قطعات میشود . مثلا تولید کننده میتونه با افتخار بگه همه خازن ها و مقاومت ها و نیمه هادی
          های دستگاه من مال شرکت فیلیپسه و طبق گارانتی قطعات فیلیپس من هم دستگاهمو گارانتی
          میکنم .

ولی وقتی هیچ گارانتی در ایران وجود ندارد شما هم نباید گارانتی بدهید . اگه اینکارو بکنید به دردسر
          می افتید . الیته بعضی تولید کننده های ایرانی میگن قطعات نامرغوب خودش نعمته چون دستگاه بعد
          مدتی برای تعمیر برمیگرده و ما هم مشتری رو پیاده میکنیم .
          باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X