اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

الکترونیک صنعتی-انتخاب واحد

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

الکترونیک صنعتی-انتخاب واحد

:question:
    سلام
    من رشتم مهندسی برق الکترونیکه
    تو انتخاب واحد در لیست دروس ارائه شده واحدی به نام "الکترونیک صنعتی " گزاشتن ، پیش نیاز و همنیاز هم واسش ننوشته ، تو چارته رشته هم کلا نیست.
    میخواستم بدونم موضوع واحد چیه و چه واحد ایی رو پیشنیاز و همنیاز می خواد؟

پاسخ : الکترونیک صنعتی-انتخاب واحد

چرا نیست؟ جز درسای کارشناسی گرایش قدرته. واسه الکترونیک هم معمولاً تو درسای اختیاری هستش.
    اون چیزی که توی دانشگاه ما هست، پیش نیازش بررسی 1 هستش، بعدش هم برای ما چیزی نداره، اما برای قدرتی ها چیش نیاز آزنایشگاهش هست.
    درس جالبیه. راجع به سیستم های دیودی، تریستوری، منابع سوئیچینگ و از این جور چیزاست که میشه گفت درس تقریباً جدیدیه.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سلام
      1-الکترونیک صنعتی جزء دروس اصلی کارشناسی الکترونیک هست
      2-تنها چیزی هم که این درس براش پیش نیاز هست (گاهی هم همنیاز می دن) کارگاه الکترونیک صنعتی است
      امروز زندگی را آغاز کن !
      امروز مخاطره کن !
      امروز کاری کن !
      نگذار که به آرامی بمیری !
      پابلو نرودا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arnic
        سلام
        1-الکترونیک صنعتی جزء دروس اصلی کارشناسی الکترونیک هست
        2-تنها چیزی هم که این درس براش پیش نیاز هست (گاهی هم همنیاز می دن) کارگاه الکترونیک صنعتی است
        والا برای دانشگاه ما که این جوری نیست. من شاهرود می خونم، شاید شما دانشگاهتون فرق می کنه. شما کجا می خونی؟
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
          والا برای دانشگاه ما که این جوری نیست. من شاهرود می خونم، شاید شما دانشگاهتون فرق می کنه. شما کجا می خونی؟
          سلام
          ببین سر فصل دروس که از آموزش عالی داده می شه توی دانشگاه های مختلف تفاوتی نداره . طبق سر فصلی که توی سایت دانشگاه برای ما تعیین شده بصورتی بود که گفتم . بعید می دونم با تفاوت دانشگاه این سر فصلها هم تغییر کنه
          امروز زندگی را آغاز کن !
          امروز مخاطره کن !
          امروز کاری کن !
          پابلو نرودا

دیدگاه

دانشگاه های بزرگ و قوی می تونن بر اساس هیئت امنای خودشون تصمیم بگیرن.
            به هر صورت تو دانشگاه ما اینجوریه.

دیدگاه

دانشگاه های بزرگ و قوی می تونن بر اساس هیئت امنای خودشون تصمیم بگیرن.
              به هر صورت تو دانشگاه ما اینجوریه.
              البته اینم حرفیه .
              ولی بنظر من وجود این درس برای ما خیلی خوبه . چون خیلی جاها بدردمون می خوره .
              به نظر شما هم همینطوره ؟
              امروز زندگی را آغاز کن !
              امروز مخاطره کن !
              امروز کاری کن !
              پابلو نرودا

دیدگاه

مطمئنن. با این که این درس از درسای اختیاری ما بود، اما یکی از بهترین و به درد بخور ترین درسهایی بود که تا حالا ورداشته بودم.
                دید آدم رو نسبت به مسائل جدید باز می کنه. مثلاً قبلاً اصلاً نو ذهنم نمی گنجید که چطور میشه DC رو به ac تبدیل کرد (منظورم مبدله، نه اوسیلاتور :rolleyes: :redface.
                پیشنهاد من اینه که هر کسی، توی هر گرایشی هست، حتی اگه این درس براش اختیاریه، بازم ورش داره.

دیدگاه

پیشنهاد من اینه که هر کسی، توی هر گرایشی هست، حتی اگه این درس براش اختیاریه، بازم ورش داره.
                  برای من که این درس فوق العاده بود . راستش من یک سوم درس رو بصورت عمومی و پراکنده بلد بودم ولی وقتی این درس رو گرفتم و گذروندم واقعا بمن لذت داد چون هم تونستم اطلاعات قبلیم رو بصورت منظم دسته بندی کنم و هم تونستم اطلاعاتم رو کاملتر کنم .
                  از لحاظ کاربرد هم فکر می کنم که یکی از کاربردی ترین دروس ماست
                  خلاصه خیلی باحال بود !
                  امروز زندگی را آغاز کن !
                  امروز مخاطره کن !
                  امروز کاری کن !
                  پابلو نرودا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid.13685
                    :question:
                    سلام
                    من رشتم مهندسی برق الکترونیکه
                    تو انتخاب واحد در لیست دروس ارائه شده واحدی به نام "الکترونیک صنعتی " گزاشتن ، پیش نیاز و همنیاز هم واسش ننوشته ، تو چارته رشته هم کلا نیست.
                    میخواستم بدونم موضوع واحد چیه و چه واحد ایی رو پیشنیاز و همنیاز می خواد؟
                    والا این درس در دانشگاه ما برای کنترل و قدرت اجباری بود و برای الکترونیک اختیاری!
                    درس بسیار جالبی است که پیشنهاد می کنم اون را اگر اخذ نمی کنی ولی بخونی حتماااااااااا.
                    پیش نیاز اون هم الکترونیک ها است و هم نیاز هم نداره ....اما بعداش میتونه آزمایشگاهش را بگیرید که خیلی عالی میشه .
                    كوير هميشه تنهاست ... پس باران باش و بر كوير ببار .

دیدگاه

الکترونیک صنعتی و آزمایشگاهش واسه کارشناسی پیوسته الکترونیک اختیاری ولی واسه کاردانی الکترونیک اجباریه!
                      یعنی کسی که کارشناسی ناپیوسته خونده یا میخونه اونو به عنوان درس اجباری گذرونده ولی کارشناسی پیوسته ها نه :eek:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X