اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LED یک وات!= 40 وات!؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

LED یک وات!= 40 وات!؟

سلام
    خسته نباشید!

چند تا مشکل داشتم!! :cry2:
    1-من می خواستم بدانم چند تا LED یک وات استفاده کنم تا نوری به اندازه یک لامپ 40 وات (کم مصرف) بدهد!!؟

2- این LED ها را کنار هم بگذارم یا در جاهای مختلف محیط مورد نظر بگذارم تا نور بهتر بدهد!؟

3-رطوبت که تاثیری در عمر و کارکرد این نوع led ها ندارد؟

زنبور بزد نیش به گوشم گفتم چه زنی من که خموشـم
    گفتــــا بزدم خوب بکردم اینـبــار زنــم چونـــکه چموشـم

پاسخ : LED یک وات!= 40 وات!؟

:angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

در وحله اول بنظر میاد 40 تا ولی خوب این جواب غلطه چون فقط توان مصرفی رو ما حساب کردیم و اصلا حواسمون به فاکتور تبدیل انرژی به نور و زاویه تابش و میزان نور دریافتی و نوع اون نیست. چون شما میگین که میخوایین میزان نور مشابه نور یک لامپ 40 واتی باشه. اما در چه فاصله ای؟ آیا نحوه نوردهی یک led نقطه ای است یا پخش میشه. اگه پخش میشه میزان افتراق نور چقدره و الی آخر. شاید راحتترین کار استفاده از یک لوکس متر باشه. شدت نور رو در موقعیتی که مد نظرتونه اندازه بگیرین و بعد اینقدر تعداد led ها و نحوه قرار گیری شون رو تغییر بدین تا در همون نقطه همان میزان لوکس رو تحویل بگیرین. اما مسلما این میزان در یک نقطه دیگه متفاوت از یک لامپ 40 وات خواهد بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 90
        سلام
        خسته نباشید!

1-من می خواستم بدانم چند تا LED یک وات استفاده کنم تا نوری به اندازه یک لامپ 40 وات (کم مصرف) بدهد!!؟

2- این LED ها را کنار هم بگذارم یا در جاهای مختلف محیط مورد نظر بگذارم تا نور بهتر بدهد!؟

سلام
        دوست عزیز این led ها بدون لنز اصلا برای نور دهی جالب نیستند و وقتی لنز را می زارید نور را تو محیط پخش نمی کند.بعدم از روبه رو که بهش نگاه کنید چشم را میزند (بهتره بگم کورت میکنه).طریقه تغذیه کردن این led ها خیلی مهمه شما باید این led ها درست تغذیه کنید چون این باعث افزایش و کاهش عمر led ها می شود.
        موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 90
          سلام
          خسته نباشید!

سلام
          رطوبت تاثیر نداره
          اگه دقیقامی خواهی نورش با نور کم مصرف 40 وات برابر باشه باید با دستگاه تست کنی اما اگه یه نور تقریبی بخوای با 20 تا می تونی حدودا همون مقدار نور رو تولید کنی (البته اگه بیشتر نشه!)
          البته مباحثی که دوستان درباره زاویه ی نور و لنز و ... گفتند نیز درست است .
          امروز زندگی را آغاز کن !
          امروز مخاطره کن !
          امروز کاری کن !
          نگذار که به آرامی بمیری !
          پابلو نرودا

دیدگاه

سلام
            خیلی ممنون

20 تا فکر نمی کنید خیلی زیاده؟ (البته من هم تقریبی می گویم) :mrgreen:

من خودم احساس می کنم با 10 تا میشه جمع ش کرد ولی نظرات کارشناسانی همچون شما برایم خیلی مهم است!
            ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 90
              سلام
              خیلی ممنون

20 تا فکر نمی کنید خیلی زیاده؟ (البته من هم تقریبی می گویم) :mrgreen:

من خودم احساس می کنم با 10 تا میشه جمع ش کرد ولی نظرات کارشناسانی همچون شما برایم خیلی مهم است!
              ممنون
              سلام
              با 10 تا بعید می دونم نور به اون اندازه برسه ولی خوب نور خوبی می ده !
              در مورد صحبت منم که گفتم 20 تا ، دقت نکردی . چون من یه تبصره هم گذاشتم و گفتم اگه بیشتر نشه .
              بنظر خودمم 20 تا نور بیشتری نسبت به 40 واتی که شما می خواهید می ده ولی بعلتی که باید نور رو پخش کنی (بعنوان مثلا در سطح اتاق) فکر می کنم این تعداد بیشتر می تونه جبران کنه . بله اگه قرار باشه که نور رو در یک جهت قرار بدی و بخوای محاسبه کنی که این نور با لامپ کم مصرف 40 وات برابره آره با تعداد حتی کمتر از 10 تا هم می تونی این کار رو انجام بدی . البته شما در مورد لنز و زاویه نور هم چیزی نگفتی پس در نتیجه هنوز من نمی دونم نظرت درباره اونا چیه ...
              امروز زندگی را آغاز کن !
              امروز مخاطره کن !
              امروز کاری کن !
              نگذار که به آرامی بمیری !
              پابلو نرودا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X