اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد فیو ز بیت ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد فیو ز بیت ها

سلام
    من میخوام
    بدونوم ایا برای برقراری ارتباط اس پی آی SPI باید فیوز بیت ها رو دست کاری کرد یا نه
    اگر باید دست کاری کرد برام بنویسید چگونه ممنون
    دوستان این و متوجه شدم با کمک دوستان که احتیاجی به دست کاری نیست
    حالا دوستان من توی یک برنامه از یک پورت سی استفاده کرده ام حالا می خوام بدونم واسه این باید کدوم فیوز بیت و دستکاری کنم و اگر قصد داشته باشم فرکانس از یک مگا بیشتر کنم باید کدوم فیوز بیت و تغییر بدم
    سپاس
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

پاسخ : کمک در مورد فیو ز بیت ها

سلام دوست عزیز
    برای برقراری ارتباط ISP با دستگاهای دیگه نه
    احتیاجی به دستکاری فیوز بیت نیست
    موفق باشی

دیدگاه

راستش من توی فیوزبیت ها یه چیزی در مورد spi دیدم!، اما تا حالا غیر فعالش نکردم. فکر کنم اگه غیر فعال بشه دیگه میکرو از طرق spi پروگرم نشه.
      تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام
        می تونی فیوز بیت ها رو تغییر بدی اما هر کدومشون شرایط خودشو رو داره.
        اگه فیوز بیت های اسیولاتور رو تغییر بدی و خواستی دوباره ای سی رو پروگرم کنی باید نوع اسیلاتور تو طبق اخرین تغییر ییندی
        می تونی فیوز بیت spi رو تغییر یدی و اونو غیر فعال کنی با ابن کار دیگه میکرو نمیتونه با spi برنامه ریزی بشه
        فیوز های bootsz رو تغییر نده. با ابن کار به احتمال زیاد قابلیت برنامه ریزی spi از بین خواهد رفت
        پیشنهاد می کنم اگه خواستی فیوز بیت ها رو دستکاری کنی ابتدا اونا رو یه حالت پیش فرض برگردون و بعد تغییرات لازم رو انجام بده و بعدقبوز ها رو برنامه ریزی کن
        ضمنا با تغییر فیوز بیتها هیچ اسیبی به میکرو نمیرسه و شما می توننی دویاره اونا رو یه حالت قبل برگردونین اما نه با پروگرمر spi !

دیدگاه

سلام دوستان حالا 2 سوال دیگه

دوستان من میخوام توی یک برنامه از پورت سی استفاده کنم حالا میخوام بدونم باید کدوم فیوزبیت هارو عوض کنم و اگر قصد داشته باشم فرکانسو از 1 مگا به 8 مگا تغییر بدم باید کدوم فیوز بیت و تغییر بدم
          سپاس
          مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

نیاز دارم یک راهنمایی کوچولو
            کسی نیست :eek:

دیدگاه

سلام دایی
              نگفتی چه میکرویی گذاشتی و الان فیوزبیتهات چطوریه؟
              کریستال گذاشت یا از اسیلاتور داخلی استفاده می کنی.
              در هر حال باید فیوز بیت DIV8 رو پروگرام نکنی تا فرکانس اسیلاتور داخلی 8 مگ بشه.
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام
                خوب ای سیم مگا 32 یه و کریستال داخلیه
                بعدش پروگرامم stk 200 ته
                فیوز بیت ها رو هم باید بگم چطوریه
                خوب ببین دوست من
                من هیچ موقع از پورت سی استفاده نمی کردم و همیشه با یک مگا کار میکردم به همین دلیل فیوز بیت ها دستکاری نشده
                حالا بگین چیکار کنم
                ؟

دیدگاه

سلام دوستان
                  خیلی لازمه من باید از پورت سی استفاده کنم :angry:
                  آخرش میرم همه فیوز بیت ها رو دست کاری می کنم ها
                  گفته باشم

دیدگاه

سلام اینم یک عکس از فیوز بیت هام
                    حالا بگین من چیکار کنم و چطوری همه ی پین های پورت سی رو فعال کنم که بتونم استفاده کنم سپاس :NO:

دیدگاه

fusebit high H رو 1 کن تا بتونی از پورت C استفاده کنی دایی جان
                      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سپاس احمد جان
                        میتونید بقیه رو هم برام توضیح بدید بچه ها
                        اگر براتون سخته و طول میکشه لااقل 5 تا از مهم هاشو برام بگین
                        سپاس از همگی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X