اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قفل کردن برنامه روی آی سی LPC2378

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قفل کردن برنامه روی آی سی LPC2378

به نام خدا سلا دوستان کسی میدونه چطور میشه برنامه ریخته شده روی آی سی LPC2378 را قفل کرد تا خوانده نشه یا درست بگم هنگام خوانده شدن چرت و پرت بده...
    آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

پاسخ : قفل کردن برنامه روی آی سی LPC2378

توی user manual اش دنبال CRP یا (Code Read Protection) بگرد.
    روی CRP3 باید تنظیمش کنی.

دیدگاه

به نام خدا سلام از جوابتون متشکرم میشه بگید آیا این فرمان را باید هنگام برنامه نویسی اعمال کرد اگر اینطوری اگر امکانش هست اون خط برنامه را بنویسید و این که که اگر ما آی سی راقفل کنیم بعد آن را ERASE کنیم مثل AVR قفلش پاک میشه تا بتوانیم آن را دوباره برنامه نویسی کنیم یا که نه بعد از قفل کردن آی سی میکرو را نمیشه دوباره برنامه ریزی کرد در هر صورت از جواب خیلی خوبتون متشکرم.
      آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

دیدگاه

راسیتش من خودم یه جورایی سر این مورد گیج میزنم. چون تا بحال انجامش ندادم ولی اگه به سورسهای بوت لودر موجود سری بزنین میبینین که باهاش کار شده. یعنی برای رفتن به حالت پروگرام کردن یا اجرای کد قبلی وجودش و سطحش چک شده. اما چه جوری ست اش میکنن؟؟؟ نمیدونم. اما اگه user manual اش رو بخونین مطمئنا از لاطلاعات من بسیار بهتر و مطمئن تره.

دیدگاه

با درود
          البته اگر رو CRP3 بزارید به نظرم دیگه نتونید با پاک کردن هم غیر فعالش کنید به دلیل اینکه این مد محافظت به کل دسترسی به بوت لودر رو از کار می اندازه.
          برای محافظت از خواندن CRP1 مورد استفاده میتونه باشه که برای اینکار باید 0x12345678 رو تو خونه 0x000001FC بنویسید در این حالت سکتور 0 فلش زمانی میتونه پاک بشه که همه سکتورها برای پاک شدن انتخاب شده باشند ، دسترسی IAP به سکتور 0 بسته میشه و دستورات خواندن و مقایسه هم غیر فعال میشه.
          بوت لودر در زمان بوت شدن این محل از حافظه رو چک می کنه و در صورت وجود یکی از الگوهای محافظتی طبق سطح تعیین شده عمل میکنه.
          یکی از راههای نوشتن تو این قسمت استفاده از IAP باید باشه و راه های دیگر هم وجود داره که من بی اطلاعم :nerd:

دیدگاه

این رو از تو یکی از application note ها پیدا کردم.خودش ربطی به این موضوع نداشت وگرنه خودشو میزاشتم.
            [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

سلام
              به وسیله این کدها میتوانید CRP را تغییر داده و میکرو را با حالت های مختلف قفل کنید:
              فقط در اول برنامه هدر #include <absacc.h> را بنویسید بعد :
              برای No CRP :
              const unsigned long CRP_Key __at (0x1fc) = 0x11223344;
              برای CRP1 :
              const unsigned long CRP_Key __at (0x1fc) = 0x12345678;
              برای CRP2 :
              const unsigned long CRP_Key __at (0x1fc) = 0x87654321;
              برای CRP3 :
              const unsigned long CRP_Key __at (0x1fc) = 0x43218765;

کافیه این کد ها رو در اول برنامه بنویسید
              موفق باشید

دیدگاه

به نام خدا ممنون از پاسخهای عالی همه دوستان فکر میکنم نوع قفلی که من میخواهم (تا زمانی که میکرو ERASE نشده میکرو خوانده نشود ولی وقتی میکرو پاک شد بشود مثل روز اول مثل AVR ) همین CRP2 باشد همینطوره؟ باز هم از کمک همه دوستان عزیز متشکرم موفق باشید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.ABDOLLAHI
                  به نام خدا ممنون از پاسخهای عالی همه دوستان فکر میکنم نوع قفلی که من میخواهم (تا زمانی که میکرو ERASE نشده میکرو خوانده نشود ولی وقتی میکرو پاک شد بشود مثل روز اول مثل AVR ) همین CRP2 باشد همینطوره؟ باز هم از کمک همه دوستان عزیز متشکرم موفق باشید...
                  بله دوست عزیز
                  درسته

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X