اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر مولتی متر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر مولتی متر

سلام دوستان
    مولتی متر دک dec-330fc در حالت AC ولت و در حالت خازن سنج صفر نمیشه ، یعنی بدون اتصال به برق در حالت AC ولت 0.009 را نشان میده و صفر نمیشه و در حالت خازن سنج بدون اتصال به خازن 0.15 نانوفاراد را نشان میده و صفر نمیشه ، ولی در بقیه حالتها (اهم - دیود -DCولت - دماو...) مشکلی نداره و صفر میشه
    آیا با دستکاری 4تا پتانسیومتر داخلش درست میشه یا مشکل از جای دیگه ای هست؟ روش تنظیم پتانسیومترهاش چطوریه؟

در ضمن برای اندازه گیری فرکانس هم مشکل داره یعنی وقتی دو تا پراب را به یه ترانس 12 ولت وصل میکنم و مولتی متر در حالت فرکانس هست کار نمیکنه و صفر نشان میده ولی اگر فقط یکی از پرابها را وصل کنم و پراب دیگر را به سیم ترانس وصل نکنم و فقط به دستم بزنم فرکانس 50 هرتز برق را نشان میدهد . علتش چیه ؟ روش من اشتباه هست یا مولتی متر خرابه؟ دوستانی که این مولتی متر را دارند یک تست بکنند نتیجه را اعلام کنند

ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : تعمیر مولتی متر

فکر کنم کالیبراسیون مولتی متر رو بایستی تنظیم کنی و اگر سوزنی default reset
    داره باهاش میتونی همه چی رو به حالت اولیه برگردونی
    برای تعیین فرکانس بایستی به یک پراب دستگاه زمین رو متصل کنی و نه پورت منفی رو

دیدگاه

سلام دوستان من یه مولتی متر akb دیجیتالی دارم که وقتی داشتم کار میکردم به سر پروپ هاش های ولتاژ خورد و از اون به بعد وقتی دکمه پاورشو میزنم کل ال سی د دیش در عرض کمتر از 1 ثانیه روشن و خاموش میشه ... من فیوزشو چک کردم درست بود و باطریشم همیتطور . میخوام ببینم مولتی مترم مرخص شده یا نه میشه تعمیرش کرد ؟؟؟؟ :cry2:

دیدگاه

سلام دوستان و اساتید
        این اولین پست بنده در این انجمن هست و امیدوارم ساعات خوب و پر باریو پیش هم بگذرونیم.

به عنوان اولین پستم از شما درخواست دارم بنده رو در مشکلم یاری کنید.
        عارضم به حضور گرامتون که بنده یک عدد مولتی متر دیجیتال دارم که متاسفانه مقادیر رو درست نشون نمیده.
        تو قسمت آمپر dc مقدار ثابتیو نشون نمیده.

تو قسمت تست اتصال یک سری عدد نشون میده و اصلا با اتصال بوق نمیآ‌زنه.
        در قسمت اهم بدون اتصال مقاومت اعداد متغیری نمایش داده میشه.
        و در آخر تو قسمت ولتاژ dc مقادیر رو نصف نشون میده!یعنیآ‌ مثلا ولتاژ باطری ۱.۵ پر رو ۰.۷ نشون میده
        -------------------
        حالا میخواستم از شما بپرسم آیا راهیآ‌ برای تعمیر این مولتی متر هست یا نه؟حد اقل تعمیر قسمت ولت مترش.
        پیشاپیش از جواب کاملتون ممنون

دیدگاه

بی خیال شید دوستان مولتی متر که تعمیر نمیشه منم یکی شو دارم روشن نمیشه

دیدگاه

با سلام دوستان
            من هم مولتی متر dec330fc رو دارم و وقتی با اون آمپر رو می سنجیدم بعد از یه مدت خراب شد ، فکر می کنم بالای 10 آمپر بهش رسیده ، راهی برای درست کردنش هست ؟
            چون دیگه کار نمی کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alidaghayeghi نمایش پست ها
              با سلام دوستان
              من هم مولتی متر dec330fc رو دارم و وقتی با اون آمپر رو می سنجیدم بعد از یه مدت خراب شد ، فکر می کنم بالای 10 آمپر بهش رسیده ، راهی برای درست کردنش هست ؟
              چون دیگه کار نمی کنه
              تایپیک قدیمیه ولی واسه کسایی که میان و سر میزنن میگم چیکاربکنن
              کسایی که در اثر آمپر بالا آمپر سنج از کار آفتاده مولتی متر رو باز و فیوز اون رو تعویض کنند( یا مستقیم یه سیم استفاده کنید که توصیه نمیشه چون ایندفعه بجای فیوز مولتی میسوزه ولی کسایی که با جریان پایین سروکار دارن مشکلی نداره rec330fc بدون فیوز و مستقیم تا ۱۸ آمپر هم تست کردیم و مشکلی نداشت)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alidaghayeghi نمایش پست ها
                با سلام دوستانمن هم مولتی متر dec330fc رو دارم و وقتی با اون آمپر رو می سنجیدم بعد از یه مدت خراب شد ، فکر می کنم بالای 10 آمپر بهش رسیده ، راهی برای درست کردنش هست ؟چون دیگه کار نمی کنه
                فیورز مولتی متر چک کردی؟

دیدگاه

درود دوستان مولتی متر DEC من وقتی روی تست مقاومت و اهم میره انگار پراپها اتصالن
                  بررسی کردم تک تک قطعاتش رو رسیدم به یه ترانزیستور (احتمالا) که تقریبا پشت سلکتور
                  هست کد روش KA هست و پیدا کردم مقدارشو
                  کسی میتونه کمک کنع؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidmoaveni نمایش پست ها
                    بررسی کردم تک تک قطعاتش رو رسیدم به یه ترانزیستور (احتمالا) که تقریبا پشت سلکتور
                    کسی میتونه کمک کنع؟
                    درود،*
                    اگر تمامی قسمت ها سالم هستند،*
                    یا PTC سوخته یا اینکه ترانزیستوری که شما
                    پیدا کردید و احتمالا دو عدد از پایه های آن روی
                    برد به یکدیگر متصل شده، سوخته.
                    موفق باشید.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

کسی میتونه کمک کنه؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

کسی میتونه کمک کنه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X