اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اولین دوره مسابقه علمی سایت ECA

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اولین دوره مسابقه علمی سایت ECA

بدینوسیله از اعضای محترم ECA برای شرکت در اولین دوره مسابقه علمی سایت، دعوت به عمل می آید. هدف از انجام این مسابقه، ایجاد روحیه تلاش و رقابت سالم و بالا بردن سطح علمی کاربران می باشد.

صورت مسئله مسابقه: برنامه نویسی یک بازی (game) بر اساس سخت افزار مشخصی که در ادامه معرفی خواهد شد.

جایزه: یک پروگرامر J-Link از طرف سایت ECA و مبلغ دویست هزار تومان بصورت نقدی از طرف اسپانسر مسابقه (طراح)

داوران: مهندس بلورچیان – مهندس کی نژاد (طراح) - مهندس سپاس یار

مهلت ثبت نام: پایان روز جمعه 23 مهر ماه

مهلت ارسال پاسخ ها: پایان روز جمعه 7 آبان ماه

شرایط شرکت در مسابقه: شرکت در مسابقه برای کلیه اعضای سایت آزاد است. اگر برخی از افراد قصد شرکت بصورت تیمی را داشته باشند، در صورت برنده شدن نام تمام آنها به عنوان برنده اعلام می شود. اما در صورت شرکت بصورت گروهی باید در ابتدا فردی را به عنوان نماینده معرفی کنند و جایزه به نماینده گروه تحویل خواهد شد.

نحوه ثبت نام و شرکت در مسابقه: افرادی که مایل به شرکت در مسابقه هستند، نام خود یا تیم مورد نظر را در همین تاپیک اعلام می کنند و پاسخ های خود را در موعد مقرر به آدرس support.eca@gmail.com ارسال می کنند. پاسخ ها باید شامل سورس کامل نرم افزار و فایل Hex و توضیح کافی در مورد عملکرد بازی طراحی شده باشد. استفاده از کامپایلرهای BASCOM، codevision، GCC، IAR و برنامه نویسی اسمبلی در این مسابقه مجاز می باشد. استفاده از سورس های موجود در اینترنت در صورتی مجاز است که تنها جنبه copy-paste نداشته باشد و ابتکارات و تغییراتی در آن صورت گرفته باشد.

سخت افزار مسابقه: کلیه پاسخ های مسابقه باید بر اساس سخت افزار زیر طراحی شوند.

در این سخت افزار یک LCD گرافیکی با دقت 128x64 به عنوان نمایشگر خروجی و 7 کلید هم به عنوان فرمان های بازی در نظر گرفته شده است. همچنین نور LCD از طریق یک سوئیچ ترانزیستوری تحت کنترل است و یک خروجی صوتی هم پیش بینی شده که کنترل نور LCD و امکان ایجاد صدا کمک شایانی به جالب تر شدن محیط بازی می کند و می تواند برای ایجاد افکت های مختلفی بکار گرفته شود(مانند انفجار یا اصابت به هدف و مانند آن).در مورد کلیدها این توضیح لازم است که عملکرد آنها باید تا حد مقدور با نامی که برای آنها انتخاب شده مطابقت داشته باشد. مثلا اگر در یک بازی کلیدی به عنوان بالا یا پرش یا مانند آن در نظر گرفته شود، باید روی کلیدی که به عنوان up نامگذاری شده عمل کند. در مورد سایر جهت ها هم همین مورد برقرار است. 3 کلید باقیمانده هم می توانند به تناسب نوع بازی بکار گرفته شوند. رعایت این موارد برای امکان قضاوت بهتر از طرف داوران الزامی می باشد.نکته دیگر اینکه در شماتیک نمایش داده شده، بخش تغذیه میکروکنترلر و بخش مربوط به پروگرام کردن آن آورده نشده و اسیلاتور داخلی mega32 به عنوان منبع کلاک در نظر گرفته شده است. چنانچه سوال فنی در این موارد مطرح باشد، در همین تاپیک قابل مطرح کردن است.

نحوه انتخاب برنده: تیم داوری براساس ملاک های فنی و زیبایی و ابتکار بکار گرفته شده در محیط بازی روی پاسخ ها قضاوت خواهند کرد و در صورت وجود شرایط مورد نظر، فرد یا تیمی را به عنوان برنده انتخاب خواهند کرد. همچنین طرح های برگزیده قابلیت انتشار در مجله سایت را خواهند داشت.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

فهرست نهایی شرکت کنندگان در مسابقه:

atm8
    FAM
    شهریار رجب زاده
    رضا بابایی
    haji125
    ali_balalak
    Majid AD
    erfan2000
    warrior
    Mohpooria
    avr1083
    mohammad_torabi
    lordofnaz
    babakpower
    mohammad55
    aliasgharalishah
    vahid_boy
    fule
    mcheshfar
    agape
    sallysat
    amirsadeghi
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

پاسخ : اولین دوره مسابقه علمی سایت ECA

سلام
    میگم که امکانش نبود که سخت افزار هم دست شرکت کننده باشه؟؟
    چون الان زیاد نقشه واضح نیست مثلا چیپست lcd چی هستش ks108 یا توشیبا ؟
    فرضا امکان استفاده از lcd های دیگه (مثلا lcd رنگی)به اضافه یک تاچ اسکرین یا جوی استیک نبود؟
    یا استفاده از میکروکنترلر های دیگه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا حسینی
      سلام
      میگم که امکانش نبود که سخت افزار هم دست شرکت کننده باشه؟؟
      چون الان زیاد نقشه واضح نیست مثلا چیپست lcd چی هستش ks108 یا توشیبا ؟
      فرضا امکان استفاده از lcd های دیگه (مثلا lcd رنگی)به اضافه یک تاچ اسکرین یا جوی استیک نبود؟
      یا استفاده از میکروکنترلر های دیگه
      دلایل مختلفی برای تصمیم گیری در مورد مشترک بودن سخت افزار وجود دارد که از جمله آن امکان قضاوت در شرایط یکسان روی طرح های ارسالی توسط داوران مسابقه است. چنانکه داوران هریک سخت افزار مشابهی را تهیه می کنند و نرم افزار های نوشته شده را بصورت عملی تست می کنند. ارزان بودن و حداقلی بودن سخت افزار هم از جمله دلایل دیگر برای این انتخاب است.
      LCD مورد استفاده از نوع معمول در بازار(مانند Techstar) با کنترل کننده KS108 است و اتصال پایه های آن به شرح زیر است:

پایه 1: GND
      پایه 2: VDD که به 5 ولت متصل می شود.
      پایه 3: VO این پایه به سر وسط یک پتانسیومتر 20 کیلو اهم متصل می شود. سرهای کناری این پتانسیومتر به 5+ ولت و پایه 18(VEE) متصل می شوند.
      پایه 4: D/I که برای تعیین Data یا Instruction بودن اطلاعات بکار می رود. سطح Low به معنای Instruction است.
      پایه 5: R/W سطح Low روی این پایه به معنای نوشتن اطلاعات (Write) و سطح High به معنای خواندن اطلاعات (Read) است.
      پایه 6: Enable برای انتقال اطلاعات به چیپ LCD باید این ورودی یک شود.
      پایه های 7 تا 14: DB0-DB7 خطوط دیتا
      پایه 15: CS1 ورودی Chip Select متناظر کنترل کننده نیمه سمت چپ LCD
      پایه 16: CS2 ورودی Chip Select متناظر کنترل کننده نیمه سمت راست LCD
      پایه 17: Reset
      پایه 18: VEE
      پایه 19: BL+ تغذیه مثبت BackLight
      پایه 20: BL- تغذیه منفی BackLight
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

با سلام
        در همین ابتدا جا دارد که از جناب مهندس کی نژاد بابت این پیشنهاد فوق العادشون و همچنین تقبل جایزه این مسابقه صمیمانه تشکر کنم.
        با توجه به صحبت ها و نظر سنجی هایی که در طی پست های مختلف صورت گرفت تصمیم بر برگذاری دوره های متنوع مسابقات علمی در سایت گرفته شد تا به نوعی خواهان فعالتر کردن هدفمند کاربران بشیم. مطمئن هستم که بسیاری از علاقمندان از نبودن پروژه ای که بتوانند وقت خود را صرف انجام آن کنند و به اصطلاح نبود هدف کاری خسته شده اند و برگذاری این چنین مسابقاتی در کنار وجود جوایز ارزنده، میتواند محرک این حس فعالیت در بین تمام دوستان شود.

از این رو از تمام علاقمندن خواهشمندم تا علاوه بر وجود حس مسابقه، از این فرصت ها برای محک زدن دانسته ها و توانایی های خود استفاده کنند و مطمئن باشند همانطور که این کار برای افراد با سطح علمی بالاتر میتواند بهترین نوع آموزش باشد ، برای سایر دوستان نیز میتواند عاملی برای یادگیری کاربردی تر AVR باشد.

با تشکر از تمام دوستان
        منتظر اعلام آمادگی همه علاقمندان و ایجاد انگیزه برای برگذار کنندگان این مسابقات هستم.
        موفق باشید

دیدگاه

با تشکر از جناب مهندس کی نژاد
          من می خوام ثبت نام کنم ، چی کار باید بکنم ؟
          فقط یه مشکلی هست ! وقتش خیلی کمه !
          این ماه همین بریم دانشگاه مستقر بشیم خیلی زرنگیم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atm8
            من می خوام ثبت نام کنم ، چی کار باید بکنم ؟
            مطابق مطالب نوشته شده در پست ابتدای این تاپیک، همین اعلام آمادگی به منزله ثبت نام است. از نظر زمان هم مدت مسابقه در صورت لزوم قابل تمدید است.
            یکی از دستاوردهای قابل حصول در مواردی مانند این مسابقه، نوعی تمرین برای بالا بردن روحیه اعتماد به نفس و جنگندگی و Challenge است. چنانکه فرق است بین کسی که با قدرت و به عنوان یک فرد پیشتاز آمادگی خود را اعلام می کند( مانند کاربر گرامی atm8 ) با کسانی که با احتیاط صبر می کنند و منتظر می مانند که چه فعل و انفعالی انجام می شود و بر اساس آن حرکتی را انجام می دهند. در همین رابطه در درجه نخست از همکاران فعال سایت انتظار می رود پیشتاز اینگونه رقابت ها باشند. برای بالاتر رفتن سطح مسابقه به چند تن از دوستان بسیار توانمند در برنامه نویسی هم اطلاع دادم تا در صورت امکان در این مسابقه شرکت کنند و سطح توانایی های خود را در عرصه عمل، محک بزنند.

دیدگاه

با سلام خدمت جناب طراح.
              با این که از حضور ایشون زمان زیادی نمیگذره اما از زمان حضور ایشون انجمن ها واقعا شاداب تر شدن و سطح علمی بسیار بالاتر رفته.
              جناب طراح در صورت امکان بنده حقیر را نیز در لیست شرکت کنندگان ثبت نمایید.
              با تشکر.
              الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

من هم میخوام شرکت کنم ولی نمیدونم بتونم طرحی ارائه بدم
                با تشکر از طرحتون اگر تاچ اسکرین هم میزاشتید بد نمیشد

دیدگاه

با سلام.
                  منم هستم.
                  بسیار متشکر.
                  بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
                  موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
                  نلسون ماندلا

دیدگاه

خیلی خوبه
                    منم می تونم تو اسپانسری و طراح سوال یاری کنم
                    دریغ که وقت خالی ندارم بشینم جواب طراحی کنم
                    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

من هستم ولی اگه تا اون موقع چیزی خوب نتونستم بدم نا راحت نمیشید و مشکلی نیست.
                      اگه باشه من هستم. :nice:

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است

دیدگاه

منم بدم نمیومد توی مسابقه شرکت میکردم ، ولی چون از اول با طرح "بازی" برای مسابقه مخالف بودم ، توی این دوره فقط نقش توپ جمع کن را به عهده میگیرم و شرکت کنندگان را تشویق میکنم :applause:
                        آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
                        تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
                        آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
                        هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
                          خیلی خوبه
                          منم می تونم تو اسپانسری و طراح سوال یاری کنم
                          دریغ که وقت خالی ندارم بشینم جواب طراحی کنم
                          اگر قصد اختصاص جایزه ای را برای مسابقه دارید، از طریق پیغام خصوصی با مدیریت سایت مطرح و هماهنگ کنید.

دیدگاه

با سلام و آرزوی توفیق
                            اینجانب علاقمند به شرکت در مسابقه طراحی بازی با AVR هستم .
                            با تشکر

دیدگاه

سلام
                              من هم هستم
                              با تشکر از طرح خوبتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X