اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سیستم مفید برای اتومبیل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سیستم مفید برای اتومبیل

با سلام . چند وقت پیش که توی سفر بودیم ، یه فکر به ذهنم رسید که چه خوبه برای ماشین یه سیستم طراحی بشه که توسط اون تشخیص داده بشه که احتمال سبقت چند درصد هست . خود راننده توسط دیدن ماشین جلوی خود و تخمین سرعت اون و ماشینی که از روبرو میاد و تخمین سرعت و فاصله اون تشخیص میده که میشه سبقت گرفت یا نه . حالا اگه ما همین کار رو با سنسور و پردازشگر انجام بدیم میشه یه سیستم که از خیلی از تصادفات مرگبار جلوگیری میکنه .
    تصویر زیر رو ببینید و نظرتون رو راجع به این سیستم بگید .
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

پاسخ : یک سیستم مفید برای اتومبیل

خوب این که احتمال سبقت رو بشه مشخص کرد به نظرم کار زیاد به درد بخوری نیست. چون نمی دونم کجا میشه ازش استفاده کرد. مثلاً خود راننده ببینه و بر اساسش سبقت بگیره، یا چیز دیگه ای. در ضمن خود این پردازش زمان بره و تازه باید بتونه طول ماشینی که جلومون هست رو اندازه بگیره.
    اما خود ایده چیز خوبیه، که فاصله و سرعت ماشین رو برویی رو تشخیص بدیم، که البته کار سختیه، چون باید دروبین بتونه جلوی ماشین جلویی ما رو ببینه.
    گرچه، با اطلاعات ابتدایی که من دارم خیلی سخته. چون خود تشخیص جلوی ماشین جلویی دردسریه. رنگش چی باشه، بتونه رنگش رو تشخیص بده و اون رو از محیط تمیز بده. اگر نور ناگهان تابید، به هم نخوره، و یه سری چیز دیگه که همشون در مورد ماشینی که از روبرو هم میاد باید انجام بشه. :NO:
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سلام
      منم موافقم کار جالب و سختیه . اگه بتونی انجام بدی واقعا گل کاشتی . :smile:
      امروز زندگی را آغاز کن !
      امروز مخاطره کن !
      امروز کاری کن !
      نگذار که به آرامی بمیری !
      پابلو نرودا

دیدگاه

اینا رو گفتی ولی نگفتی که خود ما هم در حال حرکت هستیم پس سرعت ما هم در محاسبات تاثیر میگذاره
        گر بر سر نفس خود امیری مردی
        گر بر دگران خورده نگیری مردی
        مردی نبود فتاده را پای زدن
        گر دست فتاده ای بگیری مردی

دیدگاه

بی نهایت مساله هست که باید در نظر گرفته بشه. شرایط محیط از همه سخت تره. نور محیط، نور ماشین جلویی، رنگش، گرمای هوا که می تونه تشخیص رو غلط کنه، شباهت رنگ ماشین جلویی با ماشین روبرو و چمنای بقل خیابون!!!
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

پروژه بی مشکل یعنی پیادره روی
            شما شروع کن ایشالا جلوی مردن یک نفر را هم بگیری خودش 60-70 میلیون می ارزه
            آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
            تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
            آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
            هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

تازه مسئله مهم قدرت کنترل ماشین توسط رانندست که اینو دیگه نمیشه محاسبه کرد
              مثلا چقدر بعد ردشدن از ماشین باید به لاین خودمون برگردیم تا به ماشین روبرو نخوریم
              ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

منظور فقط نشان دادن درصد موفقیت در سبقت هست و پیش فرض این که یه راننده خوب نشسته . اگه این طور باشه مثلا باید خواب آلودگی راننده هم اندازه گیری بشه . سرنشینی که حواس راننده رو پرت بکنه نباشه و خیلی چیزای دیگه .

دیدگاه

خوب دیگه به نظر می رسه همه جوانب (به قدر کافی :rolleyes سنجیده شده.
                  از دوستانی که پردازش تصویر کار کردند اگر یکی از دوستان راهنمائی کنه که باید از کجا شروع کرد، بگه که دیگه کم کم کار رو انجام بدیم

دیدگاه

سلام
                    بسیار آدم خوش فکری هستی طرح بسیار جالبیه عملی هم هست ولی زحمت داره بهره سریع شروع کنی وبعد ثبتش کنی چون ممکنه تو پیش فروش آینده ایران خودرو به عنوان یه پشن به یکی از تولیدات اضافه بشه !!!
                    موفق باشی

دیدگاه

از همه ی دوستان ممنونم . اما من امکانات و اطلاعات کافی برای ساخت ندارم . مثلا چه فاصله یابی ، تا فاصله ی 100 متر رو اندازه گیری میکنه ؟ و خیلی چیزها از این قبیل .

دیدگاه

حالا یه چیزی اگه درصد رو بالا بگه بعد وسط کار یهو پشیمون بشه بگه درصد مردنت بالاست چیکار کنیم
                        ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

فکر کنم این که گفتین شوخی بود . اما نیازی به درصد بالا دادن در هر لحظه نیست . مبنا لحظه شروع سبقت هست نه وسط راه . از اون جا که چند پارامتر درنظر گرفته میشه پس امکان اینکه وسط راه درصد پایین بده نیست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-d
                            از همه ی دوستان ممنونم . اما من امکانات و اطلاعات کافی برای ساخت ندارم . مثلا چه فاصله یابی ، تا فاصله ی 100 متر رو اندازه گیری میکنه ؟ و خیلی چیزها از این قبیل .
                            فکر کنم بهتر باشه اولش از بخش تئوریش شروع کنیم. مقدمات پردازش تصویر، مباحث پیشرفته و از این کارا. این چیزایی که شما می گی بیشتر برای کارای با سنسور و از این حرفا می خوره. اصلش فهمیدن تصویره

دیدگاه

سلام.طرح خوبیه.من فکر میکنم مقدار زیاذی با مباحث هوش مصنوعی هم سر و کار داشته باشه.برا مثال در اون شرایطی که وضعیت آب و هوا تغییر میکنه.اگه هوا مه گرفتگی بود چه کنیم؟؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X