اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاسخ ورودی صفر ؟؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ ورودی صفر ؟؟

می بخشید من دارم تازه مدار 1 می خونم
    خیلی برام سواله این یعنی چی من معنی شو نمی فهمم مثلا در یک RC نوشته پاسخ ورودی صففر به RC بستگی داره و ولتاژ اولیه اخه اصلا پاسخ ورودی صفر چیه پاسخ خروجی چیه این 0 و و غیر صفر بودن یعنی چی غیر 0 چی ها می تونه باشه 1 تا بینهایت ؟؟

ممنون می شم به من یک کم توضیح بدید اما نه مثل کتاب چون از کتاب مفهوم نیست چیزی

واقعا ممنون می شم

پاسخ : پاسخ ورودی صفر ؟؟

منظورتون در حالت کلید زنی مدار های RL , RC,...است؟

همین حالت های 0 (صفر مثبت ) و صفر منفی و بی نهایت مد نظرتونه؟
    :exclaim:
    جاذبه خاک به ماندن میخواند و آن عهد باطنی به رفتن
    عقل به ماندن میخواند و عشق به رفتن
    و این هر دو را خداوند آفریده است تا وجود انسان در آوارگی و حیرت
    میان عقل و عشق معنا شود. ( سید اهل قلم : ش.آ.)

دیدگاه

با توجه به پست پائین , جواب من اشتباه بود و پاک شد. :redface:
      الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

1 سوال ! شما ترم 1 مدار الکتریکی دارین؟!!!!

در مورد سوالتون بگم که ....
        کلا مدار هارو در چند حالت بررسی میکنن ورودی مدار صفر باشه یعنی اینکه ما هیچ منبع ولتاژ یا جریان مستقلی در مدار نداشته باشیم و حالت بعدی ورودی غیر صفر هست که یعنی منبع مستقل داریم.
        یک مثال میزنم : ما تو بعضی مدارها هیچ منبعی به کار نمیبریم (غیر از منابعی که برای بایاس هستند) ولی مدارمون میتونه یک موج خیلی خوشگل رو اوسیله کنه...این همون ورودی صفر هست که به خاطر ویژگی های مدار حتی نویز موجود در مدارم میتونه به عنوان ورودی استفاده کنه ! البته این مثال زیادم جالب نبود فقط خواستم یک ذهنیتی از واقعیت این مدارات داشته باشین.
        ما وقتی ورودی صفر رو بررسی میکنیم ولتاژ اولیه و جریان اولیه المان هامون 0 فرض میشن... این کار باعث محاسبات راحتمون میشه ولی اگر صفر نباشه باید حساب بشن و در تحلیل استفاده بشن...
        از این موارد میان سوالای کلید زنی و غیره رو درست میکنن تا کاربردش درک بشه (هموطور که دوستمون گفتن) .

من که دارم تموم میکنم گیر دارم چه برسه به شما که ترم اولی :icon_razz: هرجا متوجه نشدین حتما بپرسین

دیدگاه

سلام. من به نقل از استادمون دسته بندی رو میگم.
          5 نوع پاسخ داریم. که هر کدوم می تونن گذرا، دائمی و غالب یا غیر غالب باشن.

1- پاسخ هموژن

2- پاسخ حالت صفر

3- پاسخ ورودی صفر

4- پاسخ خصوصی

5- پاسخ کامل.

1- این پاسخ از حل قسمت همگن معادله دیفرانسیل مدار به دست میاد.

2- پاسخ حالت صفر= جواب خصوصی + هموژن ( این 2 جواب کاملا مجزا ظاهر میشن). در این حالت ورودی داریم ولی مدار مقدار اولیه ای نداره همه چیز دشارژ هست.

3- پاسخ ورودی صفر= پاسخ همگن معادل دیفرانسیل با این شرط که شرایط اولیه در معادله صدق کنه. ورودی نداریم فقط مقادیر اولیه داریم.

4- پاسخ خصوصی که مشخصه شبیه ورودی هست. مثلا اگه ورودی پله باشه پاسخ خصوصی هم یه ضریبی از پله میشه.

5- پاسخ کامل= هم ورودی داریم هم شرایط اولیه.

خوب با این تفاسیر یه بار دیگه سوالتون رو مطرح کنید.
          موفق باشید.
          شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
          هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
          چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

کلا با توجه به گفته های آقای نحوی میشه گفت
            مدار رو در دوحالت قبل از زمان صفر و بعد از زمان صفر میشه آنالیز کرد
            زمان صفر همون زمان شروع به کار شبکه مثلا RC هستش

دیدگاه

آقا چرا اینقدر میپیچونین آخه ... :biggrin:
              ایشون ورودی 0 رو میپرسن دیگه رمان صفر رو وارد ماجرا نکنین....
              فکر کنم توضیحات محمد جان کاملا گویا باشه

دیدگاه

بابا من خواستم کاملش بکنم
                چرا می زنی :eek:
                :rolleyes:

دیدگاه

می بخشید خیلی کمک کردید

روش بدست اوردن رو گفتید

ولی من هر چی زور می زنم فرق حالت صفر و ورودی صفر رو نمی فهمم اگر هم یه بار بفهمم با یه مثال که می بینم می بینم اشتباه فهمیدم اخه این ها خیلی شبیه هم هستن

( برای اقی بلورچیان : ترم دوم هستم سال اول هستم و مدار الکتریکی داریم چون ترم یک همزمان فیزیک 1 و 2 رو زدیم )

دیدگاه

سلام.
                    نه اتفاقا ساده هست با یه توضیح متوجه میشید من بد گفتم که متوجه نشدید.

- پاسخ ورودی صفر
                    مثلا فرض کنید یه خازن رو شارژ کردید ولی پایه هاش به جایی وصل نیست(و در این حالت دشارژ هم نمیشه یعنی ایده آل هست) این رو با با یک مقاومت موازی میکنید که یک کلید هم سر راهش هست، حالا سوال اینه: اگه کلید رو بزنیم و خازن موازی بشه با مقاومت تغییرات ولتاژ 2 سر خازن به چه صورت هست؟ یعنی معادل دشارژ شدنش چیه؟ این در حالتی هست که شما هیچ ورودی ای ندارید ورودی مقدار اولیه خازن هست و این مقدار اولیه با توجه به مقاومت شروع به تخلیه شدن میکنه که معادله تخلیه شدندش مد نظر ما هست و به اون پاسخ ورودی صفر میگیم.

-پاسخ حالت صفر.
                    همون خازن رو فرض کنید 2 پایه اش رو اتصال کوتاه میکنیم که کاملا دشارژ بشه، حالا اون رو با یک مقاومت و یک کلید و یک منبع ولتاژ سری میکنیم، تا زمانی که کلید رو نزدیم حلقه برقرار نمیشه و جریانی بر قرار نیست. اگه کلید بسته بشه خازن با یک معادله ای شروع به شارژ شدن میکنه تا کاملا شارژ میشه، در این حالت خازن هیچ مقدار اولیه نداشت ولی یه منبع داشتیم که باعث شد ولتاژ 2 سر خازن تغییر کنه، این میشه پاسخ حالت صفر در واقع حالت صفر به دشارژ بودن المان های ذخیره کننده انرژی مربوط میشه.
                    موفق باشید.

دیدگاه

ممنون اقا محمد

در مورد فکرک نم حالت صفر بود داشتم می خوندم می گفت وقتی که فقط یه یک منبع وصل باشه

چرا یک منبع ؟؟ فقط

دیدگاه

سلام علی جان؟
                        یه بحثی هست تابع تبدیل رو فقط برای یک منبع میشه نوشت برای حالات دیگه میشه یه رابطه بدست آورد ولی دیگه اسمش تابع تبدیل نیست.
                        به نظرم خیلی روی این الفاظ پافشاری نکنید. مدار 2 رو که بخونید به راحتی اینها رو متوجه میشید.
                        موفق باشید.

دیدگاه

اخه محمد وقتی نمی فهمم خیلیبرام سنگین می اد درس مدار خیلی زیاد
                          بذار سوالم رو ادامش رو در یک تاپیک دیگه بکنم که زیاد قاطی نشه

ممنون از تمام بچه هایی که منو کمک کردن واقعا به شیوایی همهتون پاسخ دادید خدایا ثواب خیر خودت را نصیب دوستان eca من قرار بده - آمین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X