اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرعت سنج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سرعت سنج

یک مطلب مختصر و مفید می خوام واسه سرعت سنجی در اتومبیل با avr ....
    کمک ... oo:

پاسخ : سرعت سنج

از روی چی؟ یعنی می خوای آمار رو از کجا بگیری؟ از موتور؟ یا از جای دیگه ای؟ یا از رو چرخ ها؟
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سلام حامد جان
      چطور میشه از روی ECU خروجی دور موتور و سرعت اتومبیل رو گرفت؟
      اگه از جای دیگه هم میشه خواهشا توضیح بدید که واقعا خیلی کارم به این دو گیره. ایشالله خدا توفیقت بده علمت بیشتر بشه.
      بياييد تا دانسته هايمان را قسمت كنيم.
      (بنياد امور خاص)
      ---------------------------------------

دیدگاه

سلام .
        اگر بخواهید اطلاعات دور موتور و سرعت را از ecu بخونید که کار آسونی نیست . البته بصورت نرم افزاری . ولی میتونید خروجی اطلاعاتی که به صورت پالس به نمایشگر خودرو میره را بخونید . البته نه همه نوع خودرو .
        راه دوم استفاده از سنسور موجود قبل از ECU هست . که در مورد سرعت شما مسافت طی شده را دارید . مثلا 10 متر بر ثانیه .
        البته باید فکری برای عدم افت ولتاژ سنسور هم بکنید

نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

به نظرم از روی ECU خوندن باید خیلی سخت باشه. چون این کمپانی ها معمولاً سیستم هاشون رو جوری می سازن که کسی نتونه بره داخلش. من با پیشنهاد پشه 007 موافقم.
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

دوستان برای من مهم نیست از کجا فقط سرعت می خوام..... :angry:

دیدگاه

سلام . همین طوی که نمیشه گفت از فلان جا سرعت رو میشه گرفت . لطفا نوع خودرو ، نوع سیستم سوخت رسانی ( انژکتور - کاربراتور) نوع ecu را مشخص کنید
              نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

اگه می خوای فقط یه مدل داشته باشی کار ساده ای داریم. مشخص کن که می خوای برای یه ماشین واقعی کار کنی یا این که مدل می خوای بسازی.

دیدگاه

1-مرسی
                  2- برای ماشین های انژکتوری می خوام . یه مل خاص هم در نظرم نیست حالا گیریم 206 :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

سلام . دوست عزیز با حالا گیریم نمیدونم و از این حرفها کسی نیمتونه کمکت کنه . اولا خود 206 چند مدل مختلف و چند مدل ecu داره
                    206 مالتی پلکس با غیر مالتی پلکس فرق داره .
                    206 با ecu ، sagem داریم . با بوش داریم و ....
                    هر کدوم از اینها یک رابط خاص خودشون را دارند .

نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arya.hasanli
                      1-مرسی
                      2- برای ماشین های انژکتوری می خوام . یه مل خاص هم در نظرم نیست حالا گیریم 206 :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                      این دوستمون مثکه خیلی عصبانی هستند.
                      بهتون پیشنهاد می کنم یه کم صبور باشید تا بتونید یه کار خوب و کامل انجام بدید.
                      من دو تا پیشنهاد دارم. امیدوارم به درد بخوره:
                      1- شما اگه خیلی با سیستم کار سرعت سنجی با سنسور و از این پیزا آشنا نیستید (که به نظرم این طوریه) بیاید اول روی یه مدل فرضی یا مثلاً یه موتور آرمیچری کار کنید و اون رو سرعت سنجی کنید.
                      2- اگه خیلی اصرار دارید که حتماً یه مدل ماشین عملی باشه، می تونید برید تو اینترنت یه کم در مورد ماشین ها و سیستم سوخت رسانی، ECU و سیستم های کنترلیش تحقیق کنید و با یه زمینه اولیه بیاید و کار رو شروع کنید.

دیدگاه

سلام دوستان
                        مثلا پراید انژکتوری مدل 84 داریم که صفحه کیلومتر و دور موتور به صورت عقربه ای هست. سنسورای موتور کجا هستن از کجا میشه پیداشون کرد. من می خوام با ADC از آنالوگ به دیجیتال کنم ( AVR) کمک کنید. :read: :nice:
                        بياييد تا دانسته هايمان را قسمت كنيم.
                        (بنياد امور خاص)
                        ---------------------------------------

دیدگاه

سلام .
                          اگر روی گیربکس از داخل موتور بگردی پیدا میکنی .
                          خروجی سنسور کیلومتر آنالوگ نیست بلکه کاملا دیجیتاله .
                          در ازای حرکت مسافت معینی یکسری پالس بهت میده. شما باید اون تعداد پالس را بخونید . مثلا در 405 و سمند به ازای هر یک متر 8 پالس از سنسور دریافت میشه .

نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

مرسی دست شما درد نکنه

دیدگاه

منم فکر میکنم که شما کلا برای کار روی خودروهای انژکتوری مثل 206 و به بالا باید آشنایی با برق خودرو و انژکتور سیستم مالتی پلکس داشته باشی و واسه کار رو ecu در حد قویتری.موفق باشی و تلاش کن
                              جانم به فدای ائمه اطهار
                              می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X