اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیم کردن پروتئوس برای کریستال خارجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیم کردن پروتئوس برای کریستال خارجی

سلام
    من یه مشکل عجیب دارم.
    تو پروتئوس وقتی از کریستال خارجی استفاده می کنم . پروتئوس ارور میده ... تنظیمات کریستال میکرو رو توی پروتئوس رو هرچی میذارم .... بهم ارور میده !
    کمکم پلیز .. .

یه سوال : کمترین نوع کریستال ، چند هرتزه ؟
    میخوام یه موج pwm با فرکانس یک هرتز بسازم ...
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html

پاسخ : تنظیم کردن پروتئوس برای کریستال خارجی

فکر کنم شما هم با مشکل من مواجه شدید شما این کار را هم طبق شکل انجام بدید و در اون قسمت مشخص شده مقدار کریستال به کار برده شده را بنویس.من اینجا از کریستال 16 مگا استفاده کردم.

مشکل حل خواهد شد.

دیدگاه

سلام میدونم جاش نی ولی حالا که بحثش راه افتاده کسی میدونه جه طوری میشه از e2prom داخلی تو پروتئوس استفاده کرد؟اصلا چنین چیزی وجود داره؟
      تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sey22
        سلام میدونم جاش نی ولی حالا که بحثش راه افتاده کسی میدونه جه طوری میشه از e2prom داخلی تو پروتئوس استفاده کرد؟اصلا چنین چیزی وجود داره؟
        والا تا اونجائیکه من می دونم این که ازش استفاده کنی یا نه بستگی به برنامت داره. نه نرم افزار شبیه سازی.
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

این امکان تو پروتئوس وجود داره و دیتا نوشته شده تو E2PROM حتی بعد از بازو بسته کردن پروتئوس هم باقی میآ‌مونه

دیدگاه

یعنی چی؟ یعنی این که یه نوع میکروی خاص رو تعیین می کنیم و توی e2prom اون اطلاعات رو می ریزیم؟
            دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

دوست عزیز تمام میکرو هایی که E2prom داخلی دارن تو پروتئوس هم قابل شبیه سازی هستن. هیچ کار اضافه ای هم لازم نیست بکنی.
              فقط برنامتو بنویس و استفاده کن

دیدگاه

این رو می دونم. می گم که یعنی میشه برنامه ای رو نوشت و اون رو گذاشت توی یه e2prom فرضی گذاشت که ربطی به اون میکرویی که الان گذاشتیم تو صفحه نداره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
                  این رو می دونم. می گم که یعنی میشه برنامه ای رو نوشت و اون رو گذاشت توی یه e2prom فرضی گذاشت که ربطی به اون میکرویی که الان گذاشتیم تو صفحه نداره؟
                  اینی که میآ‌فرمایید E2prom خارجیه، ولی تو چندتا پست قبل ذکر شده بود "داخلی"
                  بله ، چرا که نه ، انواع E2prom ها تو پروتئوس موجوده.
                  ولی اگه منظورتون اینه که برنامه اصلی میکرو رو بریزیم تو E2prom و از تو E2prom اجرا کنیمش ، نه
                  گرچه تو این مورد هم یه راه هایی هست...

دیدگاه

این EEPROM خارجی که میگید، یعنی یه حافظه خارجی؟ اگه منظور اینه که فهمیئم چی می گید.
                    نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                    ولی اگه منظورتون اینه که برنامه اصلی میکرو رو بریزیم تو E2prom و از تو E2prom اجرا کنیمش ، نه
                    میشه یه کم توضیح بدید که اصلاً پطور میشه برنامه رو ریخت توی E2PROM؟ من هر وقت برنامه ای رو می نویسم میریزه توی Flash فقط.

دیدگاه

e2Prom های خارجی سریال و موازی مثل سری 24Cxx موجود هستن
                      تحت یه شرایطی میشه توسط بوت لودر برنامه ای رو از جایی خوند و تو حافظه فلش ریخت.

دیدگاه

درود بر همه دوستان
                        من برناممو کامل کردم و همون طور که دوستان از جمله اقای رضایی اشاره کردن حتی با بازو بسته کردن برنامه هم باز کار کرد.
                        من خودم به عنوان نمونه یه پسورد گذاشتم که بعد از stop و play و یا حتی با بازوبسته کردن مدار باز هم پسورد درست رو فقط قبول کرد :nice:
                        تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
                          میشه یه کم توضیح بدید که اصلاً چطور میشه برنامه رو ریخت توی E2PROM؟ من هر وقت برنامه ای رو می نویسم میریزه توی Flash فقط.
                          موقع پروگرام کردن میشه مشخص کرد که تو چه حافظه میآ‌خواید فایلو بریزید
                          مثلا تو AvrStudio یه قسمت وجود داره که میآ‌تونید فایل مربوط به E2Prom رو انتخاب کنید و برنامه مستقیما اونو میآ‌ریزه تو E2prom میکرو( برنامه PonyProg هم این گزینه رو داره)
                          البته یادتون باشه که فایل Hex برنامه میکرو حتما باید تو فلش ریخته بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                            موقع پروگرام کردن میشه مشخص کرد که تو چه حافظه میآ‌خواید فایلو بریزید
                            مثلا تو AvrStudio یه قسمت وجود داره که میآ‌تونید فایل مربوط به E2Prom رو انتخاب کنید و برنامه مستقیما اونو میآ‌ریزه تو E2prom میکرو( برنامه PonyProg هم این گزینه رو داره)
                            البته یادتون باشه که فایل Hex برنامه میکرو حتما باید تو فلش ریخته بشه
                            پس چجور برنامه هایی رو روی E2PROM می ریزن؟ مگه وقتی برنامه رو نوشتی، کامپایلر به جز فایل hex چیز دیگه ای هم می ده که برای پروگرم کردن نیاز باشه؟

دیدگاه

منظورتون رو متوجه نشدم
                              اگه بخواید یه سری دیتا رو از قبل روی E2prom بریزید میآ‌تونید از این راه استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X