ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19

موضوع: مدار آنتن

2014/05/22
    4
    0

پاسخ : مدار آنتن

سلام آقاي دياني عزيز
    به نظر شما کدام يک از مدارهاي اين ليست که ارائه دادين براي يک آنتن روميزي اکتيو مخصوص گيرنده ديجيتال ايده آل تر است؟
    و بهترين آنتن براي همچين مداري چه مدل آنتني است؟
    و اینکه یک توضیحی در مورد انتخاب امپدانس بدید و اینکه برای دستگاههایی که در ایران هستند از کدام امپدانس باید استفاده کرد؟
    در ضمن ميتونيد يک سري منابع کاربردي در زمينه طراحي آنتن که فارسي هم باشند معرفي کنيد.
    ممنون
    2008/08/15
    24
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan1977
    سلام آقاي دياني عزيز
    به نظر شما کدام يک از مدارهاي اين ليست که ارائه دادين براي يک آنتن روميزي اکتيو مخصوص گيرنده ديجيتال ايده آل تر است؟
    و بهترين آنتن براي همچين مداري چه مدل آنتني است؟
    و اینکه یک توضیحی در مورد انتخاب امپدانس بدید و اینکه برای دستگاههایی که در ایران هستند از کدام امپدانس باید استفاده کرد؟
    در ضمن ميتونيد يک سري منابع کاربردي در زمينه طراحي آنتن که فارسي هم باشند معرفي کنيد.
    ممنون
    سلام آقا شایان
    مدارهایی که توی لیست هستند به طور کامل توضیح داده نشدن ،فقط دیدنشون باعث میشه یک دید کلی در مورد تقویت کننده های کم نویز پیدا کنی ، کار اصلی رو باید خودت انجام بدی
    معمولا شروع کار به این صورته که اول آنتن رو طراحی میکنی و وقتی برای آنتن به پهنای باند و گین مورد نظر رسیدی امپدانس بدست آمده آنتن رو در طراحی تقویت کننده ات لحاظ میکنی که میتونی تقویت کننده رو با نرم افزار هایی مٍثل awr microwave office طراحی کنی ،اما توی این مدارهایی که دیدم فکر میکنم این دو تا بهتر از بقیه باشه ،از ترانزیستور خیلی خوبی استفاده کرده با نویز بسیار پایین در باند uhf
    http://www.qsl.net/va3iul/Homebrew_RF_Circuit_Design_Ideas/LNA_UHF_BFP540.gif
    http://www.qsl.net/va3iul/Homebrew_RF_Circuit_Design_Ideas/432MHz-1296MHz_pHEMT_LNA_G0MRF.gif
    تا زهره و مه در آسمان گشت پدید
    بهتر ز می ناب کسی هیچ ندید
    من در عجبم ز می فروشان، کایشان
    به، زآنچه فروشند ، چه خواهند خرید
    خیام
    2014/05/22
    4
    0

ممنون آقاي دياني از راهنمايي خوبتون
    اگه ميشه در مورد مدار بالون اکتيو يه توضيح مختصر بدين و يه نمونه معرفي کنيد
    در ضمن منابع کاربردي فارسي در مورد طراحي انتن و مداراتش سراغ نداشتين؟
    با تشکر
    2008/08/15
    24
    2

سلام
    مدار بالون برای این در آنتنها استفاده میشه که سیگنال دریافتی سیم آنتن با سیگنال دریافتی آنتن جمع نشه ،چون اگه جمع بشه ، الگوی تابش آنتن یا به عبارت دیگه الگوی دریافت آنتن به هم میریزه

حالا بالونها دو نوع دارن یکی اکتیو و دیگری پسیو ، بالون اکتیو اول سیگنال رو تقویت میکنه بعد اختلاف فاز 180 درجه بین دو تا پل آنتن میده ولی بالون پسیو در همون ابتدا سیگنال ضعیف دریافتی رو 180 درجه اختلاف فاز میده و چون این قطعه در طبقه ی اول سیستم قرار میگره و افت ایجاد میکنه نویز کل سیستم رو بالا میبره ، و چون نویز بالا رفته هر چقدر هم تقویت کننده کم نویز بعد از اون استفاده کنید فایده چندانی نداره، تنها آنتنی که توی بازار بالون اکتیو داره آنتن wavevortex است
    در مورد بالون اکتیو یه لینک میزارم خودتون یه نگاهی بندازید متوجه میشید
    http://www.ece.vt.edu/swe/eta/AB/

http://www.reeve.com/RadioScience/Antennas/ActiveCrossed-Dipole/Active_Crossed-Dipole_antenna.htm

کتاب خوب هم در مورد طراحی آنتن به زبان فارسی من ندیدم،اما توی کتاب ها کتاب آنتنهای عملی دکتر حجت کاشانی بهتر از بقیه ی کتابهاست
    اما خودت یاد بگیری با نرم افزار mmana-gal کار کنی خیلی بهتره
    تا زهره و مه در آسمان گشت پدید
    بهتر ز می ناب کسی هیچ ندید
    من در عجبم ز می فروشان، کایشان
    به، زآنچه فروشند ، چه خواهند خرید
    خیام
    2014/05/22
    4
    0

من نرم افزار mmana-gal رو نصب کردم ولی زیاد نتونستم باهاش کار کنم از کجا میتونم آموزش کار با این نرم افزار رو پیدا کنم؟
    من توی اینترنت در مورد آنتن های رومیزی سرچ کردم و متوجه شدم در بعضی از مدلها بجای میله از ورق تخت با ضخامت 0.017 اینچ که حدود 0.45 میلمتر میشه و پهنای حدود 6 میلیمتر استفاده کردن میخوام بدونم این مدل آنتن گیرندگیش بیشتره یا مدلهای میله ای که از میله هایی با قطر حدود 2 یا 3 میلیمتر استفاده شده؟
    2010/11/15
    اصفهان
    1,681
    93

جيزي که از نقشه مهمتره نحوه مونتاژ و چينش قطعات و ضريب نفوز شيلد روي برد و همچنين نزديک بودن مدار به انتن (دقيقاکنار انتن) هست
    --------------------------- --------------------------
    2014/09/05
    3
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moslem_dayani
    سلام
    لينک مدار تقويت کننده اي که گذاشته بودين رو ديدم
    چند تا اشکال وجود داره يکي نويز بالاي ترانزيستورشه يکي ديگه اينکه ترانزيستورش smd نيست
    اگه بسازيش هيچ نتيجه خوبي نميگيري.به نظرم دنبال يادگيري ساخت تقويت کننده هاي کم نويز باش با استفاده از نرم افزارهاي مخابراتي ، ساده ترينشون هم microwave office يا همون awr اگر هم وقت يادگيري نداري
    اين کلمه رو توي گوگل سرچ کنlna يا همون low noise amplifier
    سلام
    آيا اين مدار ارزش ساختنو داره؟[ftp=ftp://www.newkiteshop.com/product_info.php/cPath/48_65/products_id/677/pname/%D8%A8%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%86-UV100-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%AF]http://www.newkiteshop.com/product_info.php/cPath/48_65/products_id/677/pname/%D8%A8%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%86-UV100-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%AF[/ftp]
    2013/06/22
    5
    1

براچی پسورد میخاد :question:
    2014/09/05
    3
    0

به خاطر اينکه با پسورد خودم وارد سايت شدم و لينک گذاشتم.
    اينم لينک بدون پسورد:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

فقط کاش آقاي دياني اينو ميديدن و نظرشونو ميگفتن.
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19