اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موازی کردن دو پاور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موازی کردن دو پاور

سلام میخواستم ببینم میشه دو تا پاور کامپیوتر رو با هم موازی کرد .
    من یه مسیر 100 متری دارم که وسط اون 8 تا گره هست . میتونم یه پاور اول ویه پاور آخر مسیر بزارم یا مشکل پیش میاد برا پاورها ؟؟؟؟؟

A-Hosseini

پاسخ : موازی کردن دو پاور

نوشته اصلی توسط electronet_ir
    سلام میخواستم ببینم میشه دو تا پاور کامپیوتر رو با هم موازی کرد .
    من یه مسیر 100 متری دارم که وسط اون 8 تا گره هست . میتونم یه پاور اول ویه پاور آخر مسیر بزارم یا مشکل پیش میاد برا پاورها ؟؟؟؟؟

میشه بیشتر توضیح بدید
    اصولا موازی کردن منابع ولتاژ کار درستی نیست چون اگه ولتاژ یکی حتی 0.1 بیشتر از دیگری باشه یکی تبدیل به مصرف کننده میشه
    منابع جریان رو موازی میکنند

دیدگاه

منم همینو میگم که معلوم نیست ولتاژها یکی باشه .
      ولی چطوری میشه منابع جریان رو موازی کرد من اولین بار هست اینو میشنوم میشه برام توضیح بدید؟؟؟
      A-Hosseini

دیدگاه

من اینکار رو با دیود میکنم اینطوری:

تا حالا هم مشکلی نداشتم البته دیودهات باید آمپر مناسبی داشته باشه

برای اینکه افت ولتاژ پیدا نکنی باید یا ولتاژ رو بالا ببری یا مقاومت سیم رو کم کنی شما با این کار فقط ظرفیت جریاندهی به بار رو زیاد میکنید!

بیشتر هم توضیح بدین بهتره

دیدگاه

برای دید گرفتن این مطلب رو میگم مثلا ترانزیستور در ناحیه فعال مانند یک منبع جریان عمل میکنه به شکل زیر دقت کنید :

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronet_ir
            منم همینو میگم که معلوم نیست ولتاژها یکی باشه .
            ولی چطوری میشه منابع جریان رو موازی کرد من اولین بار هست اینو میشنوم میشه برام توضیح بدید؟؟؟
            ببین دوست من، منبع جریان یه قطعه نیست که بتونی از تو خیابون پیداش کنی که. باید یه مدار با مثلاً ترانزیستور طراحی کنی.
            موازی کردنش هم کاری نداره. با هم موازی می کنی :mrgreen: :mrgreen:
            فقط باید مواظب باشی بایاس ترانزیستورات به هم نریزه.
            نوشته اصلی توسط arvinfx
            من اینکار رو با دیود میکنم اینطوری:

تا حالا هم مشکلی نداشتم البته دیودهات باید آمپر مناسبی داشته باشه

برای اینکه افت ولتاژ پیدا نکنی باید یا ولتاژ رو بالا ببری یا مقاومت سیم رو کم کنی شما با این کار فقط ظرفیت جریاندهی به بار رو زیاد میکنید!

بیشتر هم توضیح بدین بهتره
            ببخشید، این مدار چه فایده ای داره؟
            نهایتاً توی هر لحظه یکی از پاور ها کار می کنه، چون احتمال اینکه ولتاژ دوتا پاور دقیقاً یکی باشه کمه.
            این جوری میشه شبیه یه سیستم رزرو دار. به نظرم اون چیزی نیست که دوستمون می خواد.
            دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

.ببخشید، این مدار چه فایده ای داره؟
              نهایتاً توی هر لحظه یکی از پاور ها کار می کنه، چون احتمال اینکه ولتاژ دوتا پاور دقیقاً یکی باشه کمه.
              این جوری میشه شبیه یه سیستم رزرو دار. به نظرم اون چیزی نیست که دوستمون می خواد.
              خوب اینطوری من تست کردم میشه...

وقتی هر دو منبع حدودا" 12 ولت باشه اینطوری از شارژ شدن یکی از منابع توسط دیگری جلوگیری میشه .

اگر مقاومت بار به حدی برسه ( یا باشه) که یکی از پاور ها کم بیاره و افت ولتاژ پیدا کنه اونیکی جریانش وارد مدار میشه و از افت ولتاژ جلوگیری میشه که اینطوری توان بیشتری یه بار تحویل میدیم

حالا در مورد این مداری که میگین ( منبع جریان ) بیشتر توضیح بدین ممنون میشیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                اگر مقاومت بار به حدی برسه ( یا باشه) که یکی از پاور ها کم بیاره و افت ولتاژ پیدا کنه اونیکی جریانش وارد مدار میشه و از افت ولتاژ جلوگیری میشه که اینطوری توان بیشتری یه بار تحویل میدیم
                درسته، اما توجه کن که اگه هر دوتا دیود با هم روشن شن، ولتاژ دوتا پاور میفته رو هم. که اگه با هم ولتاژهاشون برابر نباشه، یکی شارژ میشه. اما ممکنه متوجه نشی، اما به پاور ضربه میزنه.
                طراحی منبع جریان خیلی سادست که. تو درس الکترونیک داریم که. منبع جریان معمولی، منبع جریان آینه ای، ویدلار، ویدلار بهبود یافته ...
                هر کدوم رو تو اینترنت سرچ کنی مدارشو بهت میده.
                اما ببین، مدل کلی همشون اینجوریه:

می بینی که همشون از کلکتور ترانزیستور خروجی گرفته میشه، که جریان اون ثابته (تو مدلای مختلف فقط این توانایی تثبیت تغییر میکنه). حالا اگه دوتا از این مدارهای رو از کلکتورهاشون به هم وصل کنی، یعنی دوتا منبع جریان موازی داری
                دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X