اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاک کردن eeprom

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاک کردن eeprom

سلام.کسی میدونه ی ایپرام چه جوری تاک میشه اطلاعاتش؟من با تراشه at24c512 یاat24c1024
    کار میکنم.هم عملی و هم با codvision .لطفن راهنماییم کنید.میخوام با پروتئوس شبا سازی کنم .
    mmc چه طور پاک میشه؟
    ممنون.

پاسخ : پاک کردن eeprom

فکر نمیآ‌کنم چیزی به اسم پاک کردن وجود داشته باشه
    تو حالت اولیه هم عدد 255 برای هر خونه حافظه نوشته شده، میآ‌تونید دوباره 255 رو برای اون قسمت قرار بدید

دیدگاه

سلام به همه دوستان .
      یه راهنمایی در مورد پاک کردن آیسی EEPROM AT24c512 نیاز دارم.
      eeprom به صورت پیش فرض در تمام خونه هاش 255 ذخیره شده اگر بخوام اونو ریست کنم و به این حالت برگردونم دو راه وجود داره :
      1.یکی نوشتن عدد 255 به صورت بایتی یا صفحه ای که بخاطر تاخیری که هنگام نوشتن باید بدیم فرمت کردن یه حافظه 64 کیلوبایتی میتونه تا 11 دقیقه زمان ببره...!!
      2.یه چیزایی تو دیتاشیت گفته که متنشو زیر گذاشتم اگه کسی چیزی میدونه راهنمایی کنه لطفا :
      -MEMORY RESET: After an interruption in protocol, power loss or system reset, any 2
      :wire part can be reset by following these steps
      a) Clock up to 9 cycles
      , b) look for SDA high in each cycle while SCL is high and then
      c) create a start condition as SDA is high
      ممنون.
      جدیدترین ویرایش توسط pourya_abedi; ۱۵:۲۸ ۱۳۹۶/۰۴/۱۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pourya_abedi نمایش پست ها
        سلام به همه دوستان .
        یه راهنمایی در مورد پاک کردن آیسی EEPROM AT24c512 دارم.
        eeprom به صورت پیش فرض در تمام خونه هاش 255 ذخیره شده اگر بخوام اونو ریست کنم و به این حالت برگردونم دو راه وجود داره :
        1.یکی نوشتن عدد 255 به صورت بایتی یا صفحه ای که بخاطر تاخیری که هنگام نوشتن باید بدیم فرمت کردن یه حافظه 64 کیلوبایتی میتونه تا 11 دقیقه زمان ببره...!!
        2.یه چیزایی تو دیتاشیت گفته که متنشو زیر گذاشتم اگه کسی چیزی میدونه راهنمایی کنه لطفا :
        -MEMORY RESET: After an interruption in protocol, power loss or system reset, any 2
        :wire part can be reset by following these steps
        a) Clock up to 9 cycles
        , b) look for SDA high in each cycle while SCL is high and then
        c) create a start condition as SDA is high
        ممنون.
        فکر کنم منظور اینه که 9 تا پالس کلاک به SCL بده و در این مدت موقعی که کلاک Hi هست SDA را چک کن که High شده یا نه و موقعی که SDA مقدار High را گرفت فرمان Start Condition رو بهش بده
        چیزی که برای Start گفته یعنی در موقعی که کلاک در موقعیت High هست SDA را high-to-low بکنید
        فکر کنم در موقعی که داری 9 تا پالس را میدید و هنگامی که کلاک High هست و SDA هم High شد شما باید SDA را Low کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abrar نمایش پست ها
          فکر کنم منظور اینه که 9 تا پالس کلاک به SCL بده و در این مدت موقعی که کلاک Hi هست SDA را چک کن که High شده یا نه و موقعی که SDA مقدار High را گرفت فرمان Start Condition رو بهش بده
          چیزی که برای Start گفته یعنی در موقعی که کلاک در موقعیت High هست SDA را high-to-low بکنید
          فکر کنم در موقعی که داری 9 تا پالس را میدید و هنگامی که کلاک High هست و SDA هم High شد شما باید SDA را Low کنید
          ممنون از راهنمایی تون.
          مشکل اینجاس که این آیسی ها با توابع I2C کار میکنن.میخوام بدونم با استفاده از همین توابع میشه این مراحل رو طی کرد یا باید خودم مستقیما به پایه ها دستور high و low شدن بدم.
          در واقع مشکل ایجاد اون 9 کلاک و چک کردن SDA برای High بودن هست وگرنه برای مرحله سوم که ایجاد حالت استارت هست دستور() i2c_start وجود داره.
          برای اون دو مرحله اول راهی با توابع خود I2C هست؟

دیدگاه

لطفا اگر کسی چیزی میدونه دریغ نکنه
            ممنون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X