براي استفاده از امکان سامانه موقعيتآ*ياب جغرافيايي، علاوه بر سختآ*افزار GPS، نياز به نرمآ*افزار مسيريابي نيز است.
استفاده از اين برنامه، روان و همراه با مزاياي بسياري است که از جمله آنآ*ها ميآ*توان به امکان مسيريابي تنها با چند حرکت اشاره کرد.

ابزار مورد نياز
براي نصب اين برنامه نياز به يک پاکتآ*پيآ*سي مجهز به GPS است که از سيستمآ*عامل ويندوزموبايل از نسخه 5 به بالا استفاده کند، حدود 20 مگابايت حافظه خالي و صفحهآ*نمايش لمسي WVGA ،VGA و QVGA.

نصب نرمآ*افزار
پس از دريافت فايل نصب برنامه از آدرس انتهاي مطلب، آنآ*را به حافظه گوشي انتقالآ*داده و نصب کنيد.

فايلآ*هاي مربوط به نقشهآ*هاي شهري را نيز که در همان پوشه و پوشه MAP قرار داده شده نيز به کارتآ*حافظه انتقال دهيد.

پس از اولين اجرا دو پيغام دريافت ميآ*کنيد که اولي مربوط به هشدار استفاده از برنامه در هنگام رانندگي و ديگري هم مربوط به بهآ*روز کردن اطلاعات ترافيکي است.

پس از اين دو، پيغامي مربوط به نصب نقشهآ*ها نمايش داده ميآ*شود که در مقابل آن، شما بايد مسيري از حافظه گوشي که پوشه حاوي فايلآ*هاي نقشه با پسوند nm2 در آن کپي شده را به نرمآ*افزار معرفي کرده و روي گزينه Create Atlas کليک کنيد.

آغاز برنامه
پس از اولين ورود به محيط برنامه، بايد روي آيکون "ماهواره" که در بالاي تصوير قرار دارد کليک کنيد تا GPS فعال شده و مکان فعلي شما را روي نقشه پيدا کند که در صورت موفقيت، دايره قرمز زير آيکون ماهواره بهآ*رنگ سبز درخواهد آمد.

براي قطع پيامآ*هاي صوتي برنامه بايد روي آيکون "بلندگو" در بالاي صفحه کليک کنيد و براي قفل شدن جهت شمال، روي آيکون "قطبآ*نما". به اين ترتيب بنا به تغيير موقعيت کاربر، نقشه برنامه در جهت شمال قرار خواهد گرفت.

براي ارسال موقعيت مکاني خود به يک دوست، بايد روي آيکون "پاکت نامه" در بالاي صفحه کليک کنيد؛ به آ*اين شکل، موقعيت جغرافيايي شما از طريق پيام کوتاه به ديگران ارسال خواهد شد.

اين نرمآ*افزار داراي دو حالت نمايش روز و شب است که ميآ*توانيد در صورت لزوم هرکدام از آنآ*ها را انتخاب کنيد.

در صورت تمايل ميآ*توانيد مسيري را که طي کردهآ*ايد توسط آيکون "Record" ثبت و ضبط کنيد.

اگر قصد مسيريابي داشته باشيد، ابتدا بايد روي مکان مبدا و سپس در منوي پايين صفحه روي آيکون دوم از سمت چپ کليک کنيد. پس از آن روي مکان مقصد و سپس روي همان آيکون کليکآ* کنيد تا مسير پيشنهادي نرمآ*افزار براي شما مشخص شود.

شما ميآ*توانيد نقشه اين برنامه بهآ*همراه نقشهآ*هاي مورد نياز که به لطف متخصصان داخلي تهيه شده است را از آدرس زير به حجم 17 مگابايت دريافت کنيد:

http://www.4shared.com/file/8kVxwd_V/NaviTel.html