اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرکانس 1 کیلو هرتزی سینوسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرکانس 1 کیلو هرتزی سینوسی

سلام
    با چه روش راحتی میتونم فرکانس 1 کیلو هرتزی سینوسی تولید کنم . منظورم استفاده از چیزی مثل ایسی هستش
    وقتی تو بدنیا میای همه میخندنو تو گریه میکنی پس طوری زندگی کن که وقتی از این دنیا میری تو بخندیو همه گریه کنند.

پاسخ : فرکانس 1 کیلو هرتزی سینوسی

راحترین کار استفاده از آی سی XR2206 هستش .

موفق باشید
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

سلام
      ICL8038 و MAX038 هم هست. البته من ازشون استفاده نکردم(قراره استفاده کنم)

دیدگاه

آیا شرکتی تو ایران هست ایسی MAX038 رو بفروشه
        وقتی تو بدنیا میای همه میخندنو تو گریه میکنی پس طوری زندگی کن که وقتی از این دنیا میری تو بخندیو همه گریه کنند.

دیدگاه

لام
          جوان الکترونیک تو سایتش زده موجود است

/www.javanelec.com

دیدگاه

با سلام--ای سی max038 دز سایت جوان الکترونیک 30000 تومان قیمت زده که خیلی گران است روش دیکر استباده از ای سی 4060 است وسپس فیلتر کردن موح مربعی ان با اپ امپ (یک فیلتر پایین گذر مرتبه 2)و بدست اوردن سینوسی که خیلی ارزانتر است.کبا پتانسیومتر ای سی میتوان فرکانس را نیز تغییر داد ویا یک ترانزیستور و یک مقاومت در پایه مفقاومت مربوط به فرکانس میتوان با ولتاژ فرکانس را نیز تغییر داد..
            در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

بابا چرا اینقدر قضیه رو پیچیده می کنین با یه 741 یک اسیلاتور پل وین بسازین سرجمع هزینش 200 تا 300 تومن هم نمیشه

دیدگاه

سلام
                یعنی با این 741 سینوسی خیلی تمیزم میده. پس چه دلیلی داره از آی سی های گرون قیمتی مثل AD9850 استفاده کنیم.
                معمولا" توی ساخت موج، به خصوص سینوسی 1: با فرکانس بالا بودن 2: با تمیز بودن شکل موج سر و کار داریم که کار آسونی نیستند.
                مولای من
                نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

اسیلاتور پل وین از اسیلاتور های مرسوم برای ساخت موج سینوسی هست
                  البته این اسیلاتور نقطه ضعف های خودش رو داره یکی اینکه نیاز به یک جفت خازن و مقاومت تطبیق شده داره این مشکل بخصوص وقتی که فرکانس متغیر لازم باشه خودش رو نشون میده
                  مساله دیگه نیاز به گین دقیقا 3 آمپلی فایر هست اگه گین کمتر از 3 باشه نوسان میرا میشه اگه هم بالا تر از 3 باشه شکل موج بریده میشه که این مشکل رو هم با قرار دادن یک عنصر غیر خطی مثل دیود یا لامپ رشته ای در مسیر فید بک حل می کنند
                  مساله بعدی دقت این اسیلاتوره که بستگی به تلورانس قطعات مورد استفاده داره و از دقت خازن و مقاومت مورد استفاده در اون فراتر نمیره
                  AD9850 یه سنتی سایزر فرکانس dds هست چون فرکانس مرجع شما کریستاله بنابر این سیگنال خروجی در حد کریستال دقت خواهد داشت
                  چیز خوبیه ولی گرونه بستگی به دقت مورد نیاز شما داره

دیدگاه

سلام

من XR2206 رو پیشنهاد میدم ، قیمتش حدود 2500 -3000 تومان هست.

در ضمن کارهای زیر رو براتون انجام میده:
                    مولد سینوسی
                    مولد مثلثی
                    مولد مربعی
                    مدولاتور FSK

کاربردش بیشتر داخل فانکشن ها هست...

دیدگاه

سلام سید
                      این XR2206 هم فکر کنم از اونایی که انتظار داری سینوسی بگیری ولی سینوسی که روش مربعی که روش مثلثی که روش دایره ای که ... سواره می بینی.
                      مولای من
                      نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

آیا میشه ازش فرکانس متغیرم گرفت مثل pll

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behroz.r
                          آیا میشه ازش فرکانس متغیرم گرفت مثل pll
                          فرکانس خروجیش به دو تا پارامتر بستگی داره ، یکیش یکی از مقاومت های بایاسش هست و اون یکی هم یک خازن هست...با این دو تا میتونید متغییرش کنید

نوشته اصلی توسط محمد صادق ساعی
                          سلام سید
                          این XR2206 هم فکر کنم از اونایی که انتظار داری سینوسی بگیری ولی سینوسی که روش مربعی که روش مثلثی که روش دایره ای که ... سواره می بینی.
                          بچه ها باهاش فانکشن ژنراتور درست میکردند :-?

دیدگاه

مدار سیگنال ژنراتور از 1HZ تا 2MHZ با خروجی سینوسی :

http://up.iranblog.com/Files73/359c695e5ca1404e9dd2.zip
                            باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X