اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتقال اطلاعات با سنسور التراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتقال اطلاعات با سنسور التراسونیک

سلام
    با میکرو avr و دو تا ماژول مخابراتی یا مثلا دو تا سنسور مادون قرمز میشه انتقال اطلاعات کرد
    من میخوام با صوت انتقال اطلاعات کنم آیا امکانش هست با دو تا سنسور آلتراسونیک این کار رو انجام بدم مثلا یه ریموت کنترل بسازم؟
    { خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : انتقال اطلاعات با سنسور التراسونیک

سلام.
    به شخصه روی این موضوع کار نکردم ولی یکی از دوستانم که کار کرده بود میگفتم که:
    1. زاویه دید سنسورهای آلتراسونیک محدود هست.
    2. نرخ ارسال اطلاعات از طریق اون پایین خواهد بود.
    3. برد نسبتا محدودی دارن.

مجددا عرض کنم این اطلاعات رو یکی از دوستان به من داد نمی دونم چقدر صحت داره.
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

با درود . . .
      اگه میخوای کم هزینه کنی و دردسر نداشته باشی و نوع ارتباط هم حتما نباید اولتراسونیک باشه از HMT/R استفاده کن.
      بردش حدود 200 متره
      کار باهاش راحته
      هزینه هاش پایینه (من خودم جفتشو خریدم 10000 تومن. البته سایت ROBOEQ میده 7700)
      خودش یه ماژوله و کم حجمه
      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

دوست عزیز التراسونیک فکر نکم برای این کار مناسب باشه اما اگه اسرار داری این کار را با التراسونیک انجام بدی باید بهتون بگم که برد التراسونیک حدود چهار الی شش متر است اون دوست عزیزمون هم که گفتن زاویه ی دیدش کمه درست گفتند چون امواج را به اطراغ خود پخش نمی کند و چیزی در حدود 60 درجه زاویه ی دید دارد . اما برای کار انتقال اطلاعات من ماژول های hmtr را به شما پیشنهاد می کنم . منخودم ازشون کار گرفتم . خیلی عالین :biggrin:
        اگه بیشتر اطلاعات خواستی بگو ما در خدمتیم :biggrin: :nice: :nerd:
        practice make perfect

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X