اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد انتخاب میکروکنترلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد انتخاب میکروکنترلر

سلام
    من می خوام یک پروژه به زبان اسمبلی با میکروکنترلر بنویسم.شما چه نوع میکرو را پیشنهاد می دهید
    پروژه قفل رمز دیجیتال با ال سی دی
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

پاسخ : کمک در مورد انتخاب میکروکنترلر

من پشنهادم AVR هست مثلا با atmega32 بنا بر دلایل زیر:
    داده های آموزشی زیادی راجع بهش پیدا میکنی
    اگه مشکلی داشته باشی راحتتر میتونی از کمک دوستان استفاده کنی
    بعدا هم برات رزومه بهتری میشه
    .
    .
    .
    .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
      من پشنهادم AVR هست مثلا با atmega32 بنا بر دلایل زیر:
      داده های آموزشی زیادی راجع بهش پیدا میکنی
      اگه مشکلی داشته باشی راحتتر میتونی از کمک دوستان استفاده کنی
      بعدا هم برات رزومه بهتری میشه
      .
      .
      .
      .
      دوست عزیز
      ممنون
      شما میتونی به من کمک کنی از کجا شروع کنم.
      فایل اموزش اسمبلی برای avrرا داری؟؟
      تا من مرحله به مرحله جلو برم و این پروژه را تمام کنم.
      هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

معمولا برای برنامه نویسی AVR از زبانهای C یا بیسیک و توسط دو کامپایلر codevision یا bascom استفاده میشه .
        نوشتن اسمبلی برای این میکروها با توجه به تعداد زیاد دستورات اسمبلی اون (در حدود 130 دستور) توصیه نمیشه.
        (من برای میکروهای PIC از زبون اسمبلی هم استفاده میکردم چون دستوراش کلا 30 تا بود)
        اما اگه مجبور به استفاده از اسمبلی هستی یه کتاب در مورد AVR نوشته آقای دکتر سید رضی چاپ شده که توش از اسمبلی استفاده شده و کامل هم هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
          معمولا برای برنامه نویسی AVR از زبانهای C یا بیسیک و توسط دو کامپایلر codevision یا bascom استفاده میشه .
          نوشتن اسمبلی برای این میکروها با توجه به تعداد زیاد دستورات اسمبلی اون (در حدود 130 دستور) توصیه نمیشه.
          (من برای میکروهای PIC از زبون اسمبلی هم استفاده میکردم چون دستوراش کلا 30 تا بود)
          اما اگه مجبور به استفاده از اسمبلی هستی یه کتاب در مورد AVR نوشته آقای دکتر سید رضی چاپ شده که توش از اسمبلی استفاده شده و کامل هم هست.
          ممنون دوست عزیز
          برای من نوع میکرو مهم نیست.فقط زبان اسمبلی باشه.که من پروژه را پیاده کنم و سخت افزارش بسازم.

دیدگاه

یک سوالی دارم
            شما برای یادگیری می خواین یا برای تحویل به استاد ؟
            اگر برای یادگیری که هیچ
            ولی اگر فقط تحویل به استاد و زمان برات مهمه ،آ‌خیلی راحت برنامه رو با c بنویس ( تو نت هم برای همین پروژت کلی سورس هست) وقتی که با نرم افزارهای مثل کدویژن کامپایل کنی ، فایل اسمبلی هم بهت میده که می تونی بعنوان پروژت از اون استفاده بکنی .

دیدگاه

تو بیسکام هم این امکانات هست ؟
              پسوند فایلش چیه ؟
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
                یک سوالی دارم
                شما برای یادگیری می خواین یا برای تحویل به استاد ؟
                اگر برای یادگیری که هیچ
                ولی اگر فقط تحویل به استاد و زمان برات مهمه ،آ‌خیلی راحت برنامه رو با c بنویس ( تو نت هم برای همین پروژت کلی سورس هست) وقتی که با نرم افزارهای مثل کدویژن کامپایل کنی ، فایل اسمبلی هم بهت میده که می تونی بعنوان پروژت از اون استفاده بکنی .
                هم می خوام یاد بگیرم و هم تحویل استاد بدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X