اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر فرکانس ماژول های فرستنده گیرنده ask

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر فرکانس ماژول های فرستنده گیرنده ask

سلام از دوستان کسی میدونه چه طور میشه فرکانس ماژول های فرستنده ask را تغییر داد......از کمکتون ممنونم

پاسخ : تغییر فرکانس ماژول های فرستنده گیرنده ask

در اکثر گیرنده های ask که ریجنراتیو هستند ( معملا روشون یه lm358 و دو تا ترانزیستور هست ) با تغییر یه تریمر و یا هسته سلف گیرنده میشه فرکانس کار گیرنده رو تغییر داد
    در مورد فرستنده قضیه یه کم فرق میکنه اگه فرستنده تون از اونایی باشه که saw فیلتر دارند تغییر فرکانی فقط با تعویض اون امکان پذیر هست که عملا باید بی خیال این قضیه بشین ولی اگه از اونایی هست که اسیلاتورشون بصورت lc هست با تغییر تریمر مدار اسیلاتور فرکانس رو میتونین تغییر بدین .
    یه موضوع دیگه رو هم در نظر بگیرین که گیرنده های ریجنراتیو سلکتیویته خوبی ندارند و شما نمیتونین با تغییر فرکانس اثر فرستنده در یه فرکانس نزدیک رو رو این گیرنده به صفر برسونین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
      در اکثر گیرنده های ask که ریجنراتیو هستند ( معملا روشون یه lm358 و دو تا ترانزیستور هست ) با تغییر یه تریمر و یا هسته سلف گیرنده میشه فرکانس کار گیرنده رو تغییر داد
      در مورد فرستنده قضیه یه کم فرق میکنه اگه فرستنده تون از اونایی باشه که saw فیلتر دارند تغییر فرکانی فقط با تعویض اون امکان پذیر هست که عملا باید بی خیال این قضیه بشین ولی اگه از اونایی هست که اسیلاتورشون بصورت lc هست با تغییر تریمر مدار اسیلاتور فرکانس رو میتونین تغییر بدین .
      یه موضوع دیگه رو هم در نظر بگیرین که گیرنده های ریجنراتیو سلکتیویته خوبی ندارند و شما نمیتونین با تغییر فرکانس اثر فرستنده در یه فرکانس نزدیک رو رو این گیرنده به صفر برسونین
      ممنون از جوابت دوست من پس یعنی هیچ راهی نداره که من از تداخل فرکانسی جلوگیری کنم؟ :angry:

دیدگاه

سلام من در یک پروژه نیاز دارم که با یک ریموت ساخته شده 2 تا گیرنده رو که دارای فرکانس 315 و 433 ASK هستن بصورت همزمان راه اندازی کنم دوستان می تونن راهنمایی کنن؟
        اينجا ماس ماست

دیدگاه

گزینه ای برای ارسال پست وجود نداره؟
          جدیدترین ویرایش توسط Mahdtik; ۱۳:۵۳ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X