اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک درباره ساخت سیستم مدیریت 7 خط تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک درباره ساخت سیستم مدیریت 7 خط تلفن

سلام به همه اساتید محترم.
    من یه سیستمی طراحی کردم که میتونه 7 خط تلفن رو همزمان مدیریت کنه و در زمان لازم با انتخاب دکمه خط اونو به خروجی که متصل شده به یک دستگاه تلفن هدایت کنه.دستگاهو ساختم و الانم کار میکنه .توی مین برنامم دائم دارم 7 تا پورتو چک میکنم تا ببینم کی زنگ میاد روی هرکدوم از خطوط و همچنین هفت پورت دیگرو چک میکنم تا موقع فشار کلید مربوط به خط اون خطو فعال کنه. حالا مین برنامرو میزارم اگه زحمتی نیست ینگاه بندازید ببینید میشه راه بهتری برای اینکار استفاده کرد یا نه .متشکرم
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

پاسخ : کمک درباره ساخت سیستم مدیریت 7 خط تلفن

دوستان کسی نظری نداره درباره این قسمت از برنامه ای که نوشتم :angry:
    آخه خودم فکرمیکنم میکرو رو خیلی بخودش مشغول میکنه و ممکنه در یک زمانی نتونه بموقع پورتو بخونه وتشخیص لازم رو بده.
    اگه راه حلی هست لطفا بیان کنید یا حداقل نظرتونو بگین. :applause:
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

اولا منکه نوفهمم!
      ثانیا بنظر میاد اگر با هم دو یا سه خط زنگ بزنن سیستم کارشو نتونه درست انجام بده. (منطق pooling).
      ثالثا ساختار مدولار نیست. یعنی نمیشه یک روال ثابت داشت که به ازای هر تعدادی بشه این امکان رو تکثیر کرد.

برای یک کار تستی بد نیست. ولی خوب هنوز ایده و پیاده سازی تا حدودی خامه. باید روش کار کنین تا بشه نظر داد.

راستی مثلا نمیشه بجای کلید یک حالت برنامه نویسی ایجاد کرد تا بشه مثلا در زمانهای خاصی از روز یا به ازای شرایط خاصی این سوئیچ بطور اتوماتیک انجام بشه؟

دیدگاه

ممنون از توجهت آقا رضا.
        یکم دیگه توضیح لازمه بدم . بین شما مدیر یه جائی هستی و 7 تا خط تلفن داری و براهرکدومشون یک دستگاه تلفن رو میزته . حالا یکیشون زنگ میزنه .اولا نمیتونی سریع بفهمیه کدوم تلفنته و دوما میزت شلوغه با 7 تا تلفن.پس اگه این تلفنارو برداریم و جاش یه دستگاه با قابلیت مدیریت این 7 خط و بزاریم کارت راحت میشه و میزتم خلوت . حالا من فقط قسمت اول برنامرو گذاشته بودم . هروقت یک خط زنگ بیاد و بره برای روال زنگ اون خط همونجا توی اون روال پورتای دیگه زنگ رو هم چک میکنه که اگه خط دیگه ای زنگ بیاد از دست میکرو در نره . oo:
        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

اصل ایده رو گرفتم. ولی شما محتملا از مواردی داری استفاده میکنی که طبیعتی نرم افزاری دارن. دستوراتی مثل Debounce یا Ring قاعدتا بایستی تا مدت زمانی خط ورودی رو پشت سر هم چک کنن. و این یعنی اولی رو چک کن. اگه بود کارشو انجام بده. دومی رو چک کن. اگه بود.... و الی آخر. در صورتی که منطق بایستی اینجوری باشه که:

همه رو با هم چک کن. به محض اینکه یکی آماده بود کارشو انجام بده و ضمنا در حین انجام این کارها وضایف قبلی ات یادت نره.

میبینین که این دو تا منطق یه "کوچولو" از لحاظ زمانی با هم تفاوت دارن. و همین تفاوت "کوچولو" باعث میشه از لحاظ "منطقی" سیستم شما درست باشه ولی از لحاظ "عملی" کار نکنه.

ضمنا گذاشتن روال چک کردن همه زنگها ی 2مثلا 2 الی 7 در زمانی که خط 1 رو داریم مورد دسترسی قرار میدیم نه درسته و نه با این ترتیبی که نوشتین شدنی. چون آخرش اینا یک سری عملیات "غیر همزمان" هستن و نمیتونن در "همون زمانی" که یکی اجرا میشه دیگری هم اجرا بشه.

شاید بهترین کار این باشه که:

1- اولا هر کدوم از این دستورات رو تحلیل کنین.
          2- یک زمان پایه برای شکست زمانی یا منطقی هر عمل پیدا کنین.
          3- این عملیات رو درون یک یا چند روال وقفه قرار بدین.

دیدگاه

مسئله همینه چطور میشه همه رو باهم چک کنه؟ یکی دوتا که نیست 7 تاست.بالاخره هر کار کنیم مجبوریم یکی یکی چک کنیم .اگه یدونه بود میشد از اینتراپت خارجی استفاده کنیم ولی آیا میشه برای همش از اینتراپت استفاده کرد؟
            ضمنا وقتی داره مثلا کاره مربوط به یک خطو انجام میده باید بتونه همزمان 6 خط دیگروهم کنترل کنه تا وضعیتشونو بروز داشته باشه. من حقیقتا چیزه دیگه ای بذهنم نمی رسه. شما میتونی راه حلی پیدا کنی.
            ناگفته نمونه با برنامه ای که الان نوشتم کار میکنه ولی خوب مشکلات کوچکی توش بچشم میخوره که خوب میدونم که مربوط به منطق برنامشه.:redface:
            نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

اساتید نظر نمیدن ؟
              نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

همچنان منتظر کمک دوستانیم :
                نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

سلام
                  از این روش هم می شه استفاده کرد که یک گیت OR هفت ورودی درست کنی ،بعد خروجی رو وصل کنی به اینتراپت و همینطور ورودی ها رو به یک پورت وصل باشن، زمانی که اینتراپت انجام شد پورت رو چک می کنی، ببینی کدومشون فعاله و بقیه کارا....................
                  موفق باشی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fpgaintel
                    سلام
                    از این روش هم می شه استفاده کرد که یک گیت OR هفت ورودی درست کنی ،بعد خروجی رو وصل کنی به اینتراپت و همینطور ورودی ها رو به یک پورت وصل باشن، زمانی که اینتراپت انجام شد پورت رو چک می کنی، ببینی کدومشون فعاله و بقیه کارا....................
                    موفق باشی.
                    دوستان و اساتید نظرتون درباره پیشنهاد دوست عزیم چیه؟ :rolleyes:
                    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

سلام اومدم از اینتراپت استفاده کنم .همه ورودی های زنگو بوسیله دیود یکی کردم و شدن یکی .حالا هر خطی زنگ بیاد میتونه اینتراپتو فعال کنه. :wow:
                      خوب مشکل اینه که من این دستگاهو برای یکسری خطوط ارتباطی میخوام که اصطلاحا بنام هات لاین معروفه. این نوع خطوط ارتباطی دوطرفه هستند و هرطرف گوشی رو برداره بطرف دیگه زنگ میخوره .اونم زنگ یکسره و بدون قطع و وصل .تا زمانی که طرف مقابل گوشی رو برنداره زنگ یکسره میاد.
                      حالا اگه از لبه بالا رونده و یا پائین رونده پالس در اینتراپت استفاده کنم تا زمانیکه این خط داره زنگ میاد اینتراپت موقعیت ثابتی داره یعنی یا هایه و یا لو. oo:
                      پس اگه در این زمان خطه دیگه ای زنگ بیاد دیگه اینتراپتو فعال نمیتونه بکنه. :angry:
                      حالا چکار میشه کرد؟ oo:
                      البته برای کلید ها نظر خوبیه میشه از اینتراپت استفاده کرد.
                      حالا یه مسئله دیگه .آیا اتمگا 16 یکی یا دوتا وقفه خارجی داره؟چون هم اینت صفر داره و هم یک :surprised:
                      نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

:cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
                        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad1354
                          سلام اومدم از اینتراپت استفاده کنم .همه ورودی های زنگو بوسیله دیود یکی کردم و شدن یکی .حالا هر خطی زنگ بیاد میتونه اینتراپتو فعال کنه. :wow:
                          خوب مشکل اینه که من این دستگاهو برای یکسری خطوط ارتباطی میخوام که اصطلاحا بنام هات لاین معروفه. این نوع خطوط ارتباطی دوطرفه هستند و هرطرف گوشی رو برداره بطرف دیگه زنگ میخوره .اونم زنگ یکسره و بدون قطع و وصل .تا زمانی که طرف مقابل گوشی رو برنداره زنگ یکسره میاد.
                          حالا اگه از لبه بالا رونده و یا پائین رونده پالس در اینتراپت استفاده کنم تا زمانیکه این خط داره زنگ میاد اینتراپت موقعیت ثابتی داره یعنی یا هایه و یا لو. oo:
                          پس اگه در این زمان خطه دیگه ای زنگ بیاد دیگه اینتراپتو فعال نمیتونه بکنه. :angry:
                          حالا چکار میشه کرد؟ oo:
                          البته برای کلید ها نظر خوبیه میشه از اینتراپت استفاده کرد.
                          حالا یه مسئله دیگه .آیا اتمگا 16 یکی یا دوتا وقفه خارجی داره؟چون هم اینت صفر داره و هم یک :surprised:
                          خوب یه نوضیح بده ببینم در این دستگاههای هات لاین اگر این شرایط پیش بیاد چی میشه؟
                          درضمن مگت 16 فکر کنم سه یا هم چهار وقفه خارجی داره
                          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
                            خوب یه نوضیح بده ببینم در این دستگاههای هات لاین اگر این شرایط پیش بیاد چی میشه؟
                            درضمن مگت 16 فکر کنم سه یا هم چهار وقفه خارجی داره
                            ببینید این خطوط ارتباطی مخصوص مراکز نظامی هستند که میخوان یک ارتباط سریع و بدون واسطه با طرف مقابلشون برقرار کنند.
                            مثلا در پست فرماندهی پدافند هوائی یکی از جزایر یک گزارش مبنی بر رسد یک فروند هواپیمای بدون سرنشین میرسه و باید اپراتور سریع این خبرو به پست فرماندهی منطقه و یا مرکز در پایتخت اطلاع بده .
                            کافیه اپراتور گوشی خطشو برداره و بلافاصله در سمت مقابل که پایتخت باشه تلفن زنگ میخوره (بصورت زنگ مداوم وبدون انقطاع ) و اپراتور اونجا گوشی رو برمیداره و صحبت میکنند.
                            اهمیت این خطوط در سرعت دسترسی اونها میباشه و خاصیتشون اینه که مبدا و مقصد همیشه ثابته.
                            خوب نمیدونم دیگه درکدوم قسمتش ابهام هست .بپرسید تا بگم. :applause:
                            نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X