اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در راه اندازی ماژول GSM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در راه اندازی ماژول GSM

سلام
    من دارم با ماژولsim300cz کار می کنم pcb اونو آماده کردم و قطعات بر روی اون مونتاژ کردم ولی مشکلی که دارم اینا که اصلا با کامپیوتر ارتباط برقرار نمی کنه ،vbat=4.21هست و همچنین ولتاژی که روی sim_vdd من می افته وقتی ماژول وصل می کنم صفر هست در ضمن ولتاژی که روی کلید POWER می افته 4.1هست و وقتی کلید و فشار میدم مقدارش 75.میشه و دوباره به مقدار اولش یعنی 4.1 برمی گرده(من از اداپتور 5v 3A استفاده کردم ولی وقتی می رم با مولتی متر نگاه می کنم 4Aجریان می کشه )من همه اتصالاتم چک کردم و واقعا نمی دونم چکار کنم خواهشن به من کمک کنید چون این مربوط به پروژم هست و خیلی خیلی مهم، منتظر راهنماییهاتون هستم.
    یه سوال دیگه چطور باید فهمید که ماژول سالم هست.
    من از شماتیک که توی سایت هست استفاده کردم.
    oo:

پاسخ : کمک در راه اندازی ماژول GSM

نوشته اصلی توسط mosking
    سلام
    من دارم با ماژولsim300cz کار می کنم pcb اونو آماده کردم و قطعات بر روی اون مونتاژ کردم ولی مشکلی که دارم اینا که اصلا با کامپیوتر ارتباط برقرار نمی کنه ،vbat=4.21هست و همچنین ولتاژی که روی sim_vdd من می افته وقتی ماژول وصل می کنم صفر هست در ضمن ولتاژی که روی کلید POWER می افته 4.1هست و وقتی کلید و فشار میدم مقدارش 75.میشه و دوباره به مقدار اولش یعنی 4.1 برمی گرده(من از اداپتور 5v 3A استفاده کردم ولی وقتی می رم با مولتی متر نگاه می کنم 4Aجریان می کشه )من همه اتصالاتم چک کردم و واقعا نمی دونم چکار کنم خواهشن به من کمک کنید چون این مربوط به پروژم هست و خیلی خیلی مهم، منتظر راهنماییهاتون هستم.
    یه سوال دیگه چطور باید فهمید که ماژول سالم هست.
    من از شماتیک که توی سایت هست استفاده کردم.
    oo:
    مدارتون فقط شامل ماژول Sim300 است ؟
    اگر بله و اگر مدارتون ۴ آمپر جریان میآ‌کشه جایی مشکلی وجود داره.
    این ماژول در حالت عادی جریان زیادی مصرف نمیآ‌کند و فقط در هنگام انجام کارهای مخابراتی پیک جریان مصرفی آن به حدود ۲ آمپر میآ‌رسد.

ترکهای برد مدار چاپی را بررسی کنید، همچنین مکان هویه شدن ماژول. پایهآ‌های VCC و GND این خیلی به هم نزدیکند و امکان اتصالی وجود دارد ..
    چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

سلام
      ممنون از کمکتون
      مشکل مدارمو فهمیم من ماژولی که استفاده می کنم v3.04 ،در این ورژن شماره پایه ها به کلی عوض شده و من چون از فایل پروتل قدیمی تر استفاده می کردم برای همین جواب نمی داد.
      یه سوال داشتم برای ارتباط سریال با pc ایا نیاز هست که من از maxاستفاده کنم چون من توی یه شماتیک دیدم که استفاده کرده بود و توی خود دیتا شیت پایه txdماژول به rxd dte وصل کرده بود و برعکس اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosking
        سلام
        ممنون از کمکتون
        مشکل مدارمو فهمیم من ماژولی که استفاده می کنم v3.04 ،در این ورژن شماره پایه ها به کلی عوض شده و من چون از فایل پروتل قدیمی تر استفاده می کردم برای همین جواب نمی داد.
        یه سوال داشتم برای ارتباط سریال با pc ایا نیاز هست که من از maxاستفاده کنم چون من توی یه شماتیک دیدم که استفاده کرده بود و توی خود دیتا شیت پایه txdماژول به rxd dte وصل کرده بود و برعکس اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم
        برای SIM300CZ پایهآ‌های ارسال و دریافت TTL هستند و باید برای اتصال به کامپیوتر از مبدل TTL<>RS232 استفاده کنید.
        احتمالا اونی که دیدید فقط یک شمای کلی بود.
        چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

ممنون اقای رستمی
          چون من توی این مورد خیلی اشتباه کردم پس برای اینکه مطمئن شم دوباره چند تا سوال می پرسم ممنون میشم که راهنماییم کنید
          1-من روی sim نوشته v3.04 پس باید پایه هامو مثل همونی که توی دیتاشیت ورژن 3.04هست ببندم درسته ؟
          2- برای ارتباط با کامپیوتر باید از max استفاده کنم به نظر شما max232خوب هست؟
          3-من می خوام توی پروژم با میکروم هم ارتباط داشته باشم وقتی که برای sim ازmax استفاده کنم اونوقت خروجی rs232 میشه اونوقت برای ارتباط با میکروم که خروجیش ttl باید چکار کنم؟( باید اون طرف برای میکروم یه max بزارم که عمل تبدیل انجام بده ومن بتونم با ماژول ارتباط برقرار کنه)
          4-debug portچکار می کنه؟
          خیلی خیلی ممنون میشم که کمکم کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosking
            ممنون اقای رستمی
            چون من توی این مورد خیلی اشتباه کردم پس برای اینکه مطمئن شم دوباره چند تا سوال می پرسم ممنون میشم که راهنماییم کنید
            1-من روی sim نوشته v3.04 پس باید پایه هامو مثل همونی که توی دیتاشیت ورژن 3.04هست ببندم درسته ؟
            2- برای ارتباط با کامپیوتر باید از max استفاده کنم به نظر شما max232خوب هست؟
            3-من می خوام توی پروژم با میکروم هم ارتباط داشته باشم وقتی که برای sim ازmax استفاده کنم اونوقت خروجی rs232 میشه اونوقت برای ارتباط با میکروم که خروجیش ttl باید چکار کنم؟( باید اون طرف برای میکروم یه max بزارم که عمل تبدیل انجام بده ومن بتونم با ماژول ارتباط برقرار کنه)
            4-debug portچکار می کنه؟
            خیلی خیلی ممنون میشم که کمکم کنید.
            ۱. بله
            ۲. MAX232 خوب هست
            ۳. در این حالت نیازی به استفاده از MAX232 نیست، مستقیما SIM300 را به میکروکنترلر متصل کنید
            چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

ممنون
              یه سوال دیگه هم داشتم نحوه اتصالmax هم همونطوری هست که میکرو رو می خوایم به پورت سریال وصل میکنیم. یعنی مثلا پایه7 max به پایه 2 پورت سریال وصل میشه ؟
              اگه نحوه اتصال این پایه هارو بگید خیلی ممنون میشم چون من خیلی در این مواقع اشتباه میکنم. باز ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosking
                ممنون
                یه سوال دیگه هم داشتم نحوه اتصالmax هم همونطوری هست که میکرو رو می خوایم به پورت سریال وصل میکنیم. یعنی مثلا پایه7 max به پایه 2 پورت سریال وصل میشه ؟
                اگه نحوه اتصال این پایه هارو بگید خیلی ممنون میشم چون من خیلی در این مواقع اشتباه میکنم. باز ممنون
                در شکل زیر بجای میکروکنترلر، ماژول را فرض کنید ..
                چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

سلام واقعا از کمکهاتون ممنون آقای رستمی
                  یه سوال دیگه هم داشتم برای ارتباط میکرو و ماژول می تونم پایه های txd و rxd به صورت هدر جدا گانه تعریف کنم بعد هم با استفاده از اون پایه ها با میکروم هم ارتباط برقرار کنم؟
                  سایز این هدرهارو در طراحی چند در نظر بگیرم؟و کلا من چطور میتونم با میکروم ارتباط برقرار کنم یعنی مثلا فقط با اتصالچند تکه سیم می توان این کارو انجام داد اگر شما راه بهتری میدونید ممنون میشم که بگید.(ببخشید من این سوال ها رو می پرسم چون من تازه پروتل یاد گرفتم و تازه الان دارم یه چیزایی از الکترونیک یاد می گیرم)باز هم از کمک هاتون ممنون
                  [move][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosking
                    سلام واقعا از کمکهاتون ممنون آقای رستمی
                    یه سوال دیگه هم داشتم برای ارتباط میکرو و ماژول می تونم پایه های txd و rxd به صورت هدر جدا گانه تعریف کنم بعد هم با استفاده از اون پایه ها با میکروم هم ارتباط برقرار کنم؟
                    سایز این هدرهارو در طراحی چند در نظر بگیرم؟و کلا من چطور میتونم با میکروم ارتباط برقرار کنم یعنی مثلا فقط با اتصالچند تکه سیم می توان این کارو انجام داد اگر شما راه بهتری میدونید ممنون میشم که بگید.(ببخشید من این سوال ها رو می پرسم چون من تازه پروتل یاد گرفتم و تازه الان دارم یه چیزایی از الکترونیک یاد می گیرم)باز هم از کمک هاتون ممنون
                    [move][/move]
                    سوالتونرو دقیقا متوجه نشدم ،
                    ولی اگر منظورتون این هست که پایهآ‌های TXD و RXD ماژول رو بصورت غیرهمزمان هم به MAX232 و هم به میکروکنترلر متصل کنید، اینکار مانعی ندارد.
                    ولی اگر بخواهید پایهآ‌های TXD و RXD ماژول را هم به MAX232 و هم به میکروکنترلر (در یک زمان) متصل کنید، طبق تجربهآ‌ای که داشتم مطمئن نیستم اینکار امکان پذیر باشد. یکبار پایهآ‌های ارتباطی ماژول را بصورت همزمان به FT232 و MAX232 دادم و دیدم بخاطر اثر بارگزاری یکی از این چیپآ‌ها نمیآ‌توانم بصورت همزمان از آنها استفاده کنم.
                    در نهایت سوییچی برای انتخاب FT232 یا MAX232 در مدار قرار دادم.

پ.ن : FT232 چیپ مبدل سریال به USB است که احتمالا شما باید در توضیحات بنده آنرا میکروکنترلر فرض کنید.
                    چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

سلام
                      من می خوام توی پروژم میکروم با ماژول ارتباط داشته باشه ارتباط به صورت همزمان برام مهم نیست(یعنی نمی خوام همزمان هم به پورت سریال و هم میکرو وصل باشم.) ولی چون می خوام ماژولم هم این قابلیت داشته باشه که با پورت سریال کامپیوتر ارتباط برقرار کنه از MAXهم استفاده کردم. حالا می خوام بدونم که من توی پروژم چطوری از پایه های TXD و RXDاستفاده کنم تا بتونم با میکرو هم ارتباط برقرار کنم.خیلی ممنون

دیدگاه

همونطور که گفتم میتونید از سوییچهای دو حالته (۶ پایه) برای اینکا استفاده کنید :

DIP Switch هم انتخاب خوبی است و کشیدن PCB برای آن راحتتر است :
                        چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

ممنون میشم اگه یکمی بیشتر توضیح بدین که من چطوری و در کجا این dip swichقرار بدم و یکمی هم در رابطه با پایه های dip swich، بازم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosking
                            ممنون میشم اگه یکمی بیشتر توضیح بدین که من چطوری و در کجا این dip swichقرار بدم و یکمی هم در رابطه با پایه های dip swich، بازم ممنون
                            برای انتخاب میکروکنترلر دو سوییچ بالایی و برای انتخاب MAX232 دو سوییچ پایینی باید وصل شوند :

Dip Switchهم که نیاز به توضیح نداره! شامل چندین کلید هست که اگر هرکدام از آنها روشن باشد، دو پایهٔ روبرو به هم متصل میآ‌شوند. یکی بخر و آزمایش کن، فکر نکنم بیشتر از ۲۰۰ تومان قیمت داشته باشه
                            http://lmgtfy.com/?q=Dip+Switch
                            چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

سلام و واقعا از کمک هاتون ممنون
                              2 تا سئال داشتم :
                              1-در رابطه با RI و زمین آیا نیاز هست که اون هارو به DIP SWICHآ‌آ‌ وصل کنم؟یا می تونم به هر کدوم جداگانه وصل کنم؟
                              2- برای ارتباط با میکروم به نظر شما بهتره از چه قطعه ای استفاده کنم منظورم اینه که می خواهم ماژول به میکرو وصل کنم با چی این کارو انجام بدم چون من از میکرو ARM استفاده می کنم ومیکروم هم خارج از این بردی که برای ماژول دارم می زنم.(میکروی من روی یه برد دیگری هست و من فقط می تونم از پایه های میکرو استفاده کنم.و با قطعات دیگه ارتباط برقرار کنم) بازم ازکمکهاتون بی نهایت ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X