ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    2010/07/25
    15
    0

كمك در راه اندازي ماژول GSM

سلام
    من دارم با ماژولsim300cz كار مي كنم pcb اونو آماده كردم و قطعات بر روي اون مونتاژ كردم ولي مشكلي كه دارم اينا كه اصلا با كامپيوتر ارتباط برقرار نمي كنه ،vbat=4.21هست و همچنين ولتاژي كه روي sim_vdd من مي افته وقتي ماژول وصل مي كنم صفر هست در ضمن ولتاژي كه روي كليد POWER مي افته 4.1هست و وقتي كليد و فشار ميدم مقدارش 75.ميشه و دوباره به مقدار اولش يعني 4.1 برمي گرده(من از اداپتور 5v 3A استفاده كردم ولي وقتي مي رم با مولتي متر نگاه مي كنم 4Aجريان مي كشه )من همه اتصالاتم چك كردم و واقعا نمي دونم چكار كنم خواهشن به من كمك كنيد چون اين مربوط به پروژم هست و خيلي خيلي مهم، منتظر راهنماييهاتون هستم.
    يه سوال ديگه چطور بايد فهميد كه ماژول سالم هست.
    من از شماتيك كه توي سايت هست استفاده كردم.
    oo:
    2008/01/16
    رشت
    857
    13

پاسخ : كمك در راه اندازي ماژول GSM

نقل قول نوشته اصلی توسط mosking
    سلام
    من دارم با ماژولsim300cz كار مي كنم pcb اونو آماده كردم و قطعات بر روي اون مونتاژ كردم ولي مشكلي كه دارم اينا كه اصلا با كامپيوتر ارتباط برقرار نمي كنه ،vbat=4.21هست و همچنين ولتاژي كه روي sim_vdd من مي افته وقتي ماژول وصل مي كنم صفر هست در ضمن ولتاژي كه روي كليد POWER مي افته 4.1هست و وقتي كليد و فشار ميدم مقدارش 75.ميشه و دوباره به مقدار اولش يعني 4.1 برمي گرده(من از اداپتور 5v 3A استفاده كردم ولي وقتي مي رم با مولتي متر نگاه مي كنم 4Aجريان مي كشه )من همه اتصالاتم چك كردم و واقعا نمي دونم چكار كنم خواهشن به من كمك كنيد چون اين مربوط به پروژم هست و خيلي خيلي مهم، منتظر راهنماييهاتون هستم.
    يه سوال ديگه چطور بايد فهميد كه ماژول سالم هست.
    من از شماتيك كه توي سايت هست استفاده كردم.
    oo:
    مدارتون فقط شامل ماژول Sim300 است ؟
    اگر بله و اگر مدارتون ۴ آمپر جریان میآ*کشه جایی مشکلی وجود داره.
    این ماژول در حالت عادی جریان زیادی مصرف نمیآ*کند و فقط در هنگام انجام کارهای مخابراتی پیک جریان مصرفی آن به حدود ۲ آمپر میآ*رسد.

ترکهای برد مدار چاپی را بررسی کنید، همچنین مکان هویه شدن ماژول. پایهآ*های VCC و GND این خیلی به هم نزدیکند و امکان اتصالی وجود دارد ..
    2010/07/25
    15
    0

سلام
    ممنون از كمكتون
    مشكل مدارمو فهميم من ماژولي كه استفاده مي كنم v3.04 ،در اين ورژن شماره پايه ها به كلي عوض شده و من چون از فايل پروتل قديمي تر استفاده مي كردم براي همين جواب نمي داد.
    يه سوال داشتم براي ارتباط سريال با pc ايا نياز هست كه من از maxاستفاده كنم چون من توي يه شماتيك ديدم كه استفاده كرده بود و توي خود ديتا شيت پايه txdماژول به rxd dte وصل كرده بود و برعكس اگه منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم

2008/01/16
    رشت
    857
    13

سلام
    ممنون از كمكتون
    مشكل مدارمو فهميم من ماژولي كه استفاده مي كنم v3.04 ،در اين ورژن شماره پايه ها به كلي عوض شده و من چون از فايل پروتل قديمي تر استفاده مي كردم براي همين جواب نمي داد.
    يه سوال داشتم براي ارتباط سريال با pc ايا نياز هست كه من از maxاستفاده كنم چون من توي يه شماتيك ديدم كه استفاده كرده بود و توي خود ديتا شيت پايه txdماژول به rxd dte وصل كرده بود و برعكس اگه منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم
    برای SIM300CZ پایهآ*های ارسال و دریافت TTL هستند و باید برای اتصال به کامپیوتر از مبدل TTL<>RS232 استفاده کنید.
    احتمالا اونی که دیدید فقط یک شمای کلی بود.
    2010/07/25
    15
    0

ممنون اقاي رستمي
    چون من توي اين مورد خيلي اشتباه كردم پس براي اينكه مطمئن شم دوباره چند تا سوال مي پرسم ممنون ميشم كه راهنماييم كنيد
    1-من روي sim نوشته v3.04 پس بايد پايه هامو مثل هموني كه توي ديتاشيت ورژن 3.04هست ببندم درسته ؟
    2- براي ارتباط با كامپيوتر بايد از max استفاده كنم به نظر شما max232خوب هست؟
    3-من مي خوام توي پروژم با ميكروم هم ارتباط داشته باشم وقتي كه براي sim ازmax استفاده كنم اونوقت خروجي rs232 ميشه اونوقت براي ارتباط با ميكروم كه خروجيش ttl بايد چكار كنم؟( بايد اون طرف براي ميكروم يه max بزارم كه عمل تبديل انجام بده ومن بتونم با ماژول ارتباط برقرار كنه)
    4-debug portچكار مي كنه؟
    خيلي خيلي ممنون ميشم كه كمكم كنيد.
    2008/01/16
    رشت
    857
    13

ممنون اقاي رستمي
    چون من توي اين مورد خيلي اشتباه كردم پس براي اينكه مطمئن شم دوباره چند تا سوال مي پرسم ممنون ميشم كه راهنماييم كنيد
    1-من روي sim نوشته v3.04 پس بايد پايه هامو مثل هموني كه توي ديتاشيت ورژن 3.04هست ببندم درسته ؟
    2- براي ارتباط با كامپيوتر بايد از max استفاده كنم به نظر شما max232خوب هست؟
    3-من مي خوام توي پروژم با ميكروم هم ارتباط داشته باشم وقتي كه براي sim ازmax استفاده كنم اونوقت خروجي rs232 ميشه اونوقت براي ارتباط با ميكروم كه خروجيش ttl بايد چكار كنم؟( بايد اون طرف براي ميكروم يه max بزارم كه عمل تبديل انجام بده ومن بتونم با ماژول ارتباط برقرار كنه)
    4-debug portچكار مي كنه؟
    خيلي خيلي ممنون ميشم كه كمكم كنيد.
    ۱. بله
    ۲. MAX232 خوب هست
    ۳. در این حالت نیازی به استفاده از MAX232 نیست، مستقیما SIM300 را به میکروکنترلر متصل کنید
    2010/07/25
    15
    0

ممنون
    يه سوال ديگه هم داشتم نحوه اتصالmax هم همونطوري هست كه ميكرو رو مي خوايم به پورت سريال وصل ميكنيم. يعني مثلا پايه7 max به پايه 2 پورت سريال وصل ميشه ؟
    اگه نحوه اتصال اين پايه هارو بگيد خيلي ممنون ميشم چون من خيلي در اين مواقع اشتباه ميكنم. باز ممنون
    2008/01/16
    رشت
    857
    13

ممنون
    يه سوال ديگه هم داشتم نحوه اتصالmax هم همونطوري هست كه ميكرو رو مي خوايم به پورت سريال وصل ميكنيم. يعني مثلا پايه7 max به پايه 2 پورت سريال وصل ميشه ؟
    اگه نحوه اتصال اين پايه هارو بگيد خيلي ممنون ميشم چون من خيلي در اين مواقع اشتباه ميكنم. باز ممنون
    در شکل زیر بجای میکروکنترلر، ماژول را فرض کنید ..
    2010/07/25
    15
    0

سلام واقعا از كمكهاتون ممنون آقاي رستمي
    يه سوال ديگه هم داشتم براي ارتباط ميكرو و ماژول مي تونم پايه هاي txd و rxd به صورت هدر جدا گانه تعريف كنم بعد هم با استفاده از اون پايه ها با ميكروم هم ارتباط برقرار كنم؟
    سايز اين هدرهارو در طراحي چند در نظر بگيرم؟و كلا من چطور ميتونم با ميكروم ارتباط برقرار كنم يعني مثلا فقط با اتصالچند تكه سيم مي توان اين كارو انجام داد اگر شما راه بهتري ميدونيد ممنون ميشم كه بگيد.(ببخشيد من اين سوال ها رو مي پرسم چون من تازه پروتل ياد گرفتم و تازه الان دارم يه چيزايي از الكترونيك ياد مي گيرم)باز هم از كمك هاتون ممنون
    [move][/move]
    2008/01/16
    رشت
    857
    13

سلام واقعا از كمكهاتون ممنون آقاي رستمي
    يه سوال ديگه هم داشتم براي ارتباط ميكرو و ماژول مي تونم پايه هاي txd و rxd به صورت هدر جدا گانه تعريف كنم بعد هم با استفاده از اون پايه ها با ميكروم هم ارتباط برقرار كنم؟
    سايز اين هدرهارو در طراحي چند در نظر بگيرم؟و كلا من چطور ميتونم با ميكروم ارتباط برقرار كنم يعني مثلا فقط با اتصالچند تكه سيم مي توان اين كارو انجام داد اگر شما راه بهتري ميدونيد ممنون ميشم كه بگيد.(ببخشيد من اين سوال ها رو مي پرسم چون من تازه پروتل ياد گرفتم و تازه الان دارم يه چيزايي از الكترونيك ياد مي گيرم)باز هم از كمك هاتون ممنون
    [move][/move]
    سوالتونرو دقیقا متوجه نشدم ،
    ولی اگر منظورتون این هست که پایهآ*های TXD و RXD ماژول رو بصورت غیرهمزمان هم به MAX232 و هم به میکروکنترلر متصل کنید، اینکار مانعی ندارد.
    ولی اگر بخواهید پایهآ*های TXD و RXD ماژول را هم به MAX232 و هم به میکروکنترلر (در یک زمان) متصل کنید، طبق تجربهآ*ای که داشتم مطمئن نیستم اینکار امکان پذیر باشد. یکبار پایهآ*های ارتباطی ماژول را بصورت همزمان به FT232 و MAX232 دادم و دیدم بخاطر اثر بارگزاری یکی از این چیپآ*ها نمیآ*توانم بصورت همزمان از آنها استفاده کنم.
    در نهایت سوییچی برای انتخاب FT232 یا MAX232 در مدار قرار دادم.

پ.ن : FT232 چیپ مبدل سریال به USB است که احتمالا شما باید در توضیحات بنده آنرا میکروکنترلر فرض کنید.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26